Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice z zarzutami

Data publikacji 25.11.2013

Zarzuty wtargnięcia na teren gdzie odbywa się sportowa impreza masowa policjanci przedstawili zatrzymanym podczas działań na stadionie w Bydgoszczy. Czyn ten zakwalifikowano jako zachowanie o charakterze chuligańskim. Policja wnioskuje do Ekstraklasy i PZPN o nałożenie kar na kibiców. Szef kujawsko-pomorskich policjantów złoży wniosek do Wojewody o zamknięcie stadionu.

Podczas sobotnich działań na bydgoskim stadionie piłkarskim policjanci zatrzymali 17 osób. Analiza zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów dowodowych pozwoliła na przedstawienie zarzutów 16 osobom. Czynności wykonywane przez kryminalnych nadzorował prokurator rejonowy z Bydgoszczy.

Zarzuty, które usłyszeli zatrzymani dotyczą wtargnięcia na teren, gdzie odbywa się sportowa impreza masowa. Za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także grzywna i zakaz stadionowy. Czyn ten dodatkowo zakwalifikowano jako zachowanie o charakterze chuligańskim, co będzie miało wpływ na wymiar kary orzeczonej przez sąd.

Dwie osoby usłyszały zarzuty czynnej napaści na policjantów. Kara za to przestępstwo to pozbawienie wolności do 8 lat wolności. Jedna osoba usłyszała zarzut znieważenia policjanta, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Dziś (25.11) 12 osób, w tym jeden nieletni, zostanie doprowadzonych do sądu, gdzie prawdopodobnie usłyszą wyroki. 4 osoby będą odpowiadać za przestępstwa po przeprowadzonym postępowaniu karnym. Dwie z nich złożyły wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Policjanci złożyli wnioski do Ekstraklasy i PZPN o nałożenie kar dyscyplinarnych na kibiców klubów z Bydgoszczy i obu klubów z Łodzi. Ponadto szef kujawsko-pomorskich policjantów złoży wniosek do Wojewody o zamknięcie stadionu. Decyzja, co do okresu w jakim ewentualny zakaz będzie miał obowiązywać, zostanie podjęta po spotkaniu Zespołu Wojewody ds. monitorowania bezpieczeństwa imprez masowych, który spotka się jeszcze w tym tygodniu.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Działania Policji w związku z meczem w Bydgoszczy >>

Film Pseudokibice z zarzutami

Opis filmu: pseudokibice

Pobierz plik Pseudokibice z zarzutami (format mp4 - rozmiar 6.21 MB)

Powrót na górę strony