Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania polskich i niemieckich policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 28.11.2013

Kolejny już raz zgorzeleccy policjanci wspólnie z niemieckimi funkcjonariuszami prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Tym razem działania prowadzone były po stronie niemieckiej w okolicach miasta Bautzen w Saksonii. Podczas tej akcji funkcjonariusze wykorzystywali pojazdy, które zostały zakupione w ramach unijnego projektu „Poprawa płynności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych”.

Policjanci zgorzeleckiej drogówki razem z niemieckimi funkcjonariuszami prowadzili działania, których istotą była kontrola pojazdów ciężarowych i dostawczych, przewożących różnego rodzaju ładunki. Policjanci sprawdzali przede wszystkim, czy kierujący nie przekraczają dopuszczalnej masy przewożonych towarów oraz czy nie popełniają innych wykroczeń.

W trakcie przeprowadzonych działań policjanci wykorzystywali specjalistyczne pojazdy, które zakupiono w ramach unijnego projektu „Poprawa płynności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych”. Zakup tych pojazdów był możliwy dzięki wspólnej inicjatywie Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu i Polizeidirektion Oberlausitz - Niederschlesien Görlitz.

W ramach projektu zostało zakupionych łącznie 7 pojazdów, a wartość całego projektu przekroczyła 2,5 miliona złotych, z czego 85 proc. zostało sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o bezwzględne przestrzeganie przepisów mówiących o dopuszczalnej masie całkowitej danego pojazdu i nieprzekraczanie tej wartości. Każdy kierowca, który prowadzi przeciążony pojazd, może stanowić potencjalne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony