Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowoczesne volkswageny już w lubuskiej Policji

Data publikacji 12.12.2013

Nowoczesne i bezpieczne vw passaty, wyposażone w dynamiczne silniki oraz kamery video, rozpoczynają pracę w lubuskiej Policji. Z samochodów korzystają już policjanci w trzech powiatach oraz na lubuskim odcinku autostrady A2.

Nowoczesne i bezpieczne vw passaty na początku grudnia tego roku pokazano w Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Do lubuskiego garnizonu Policji trafiło sześć znakomitych aut, wyposażonych w silniki V6 o pojemności 3,6 l i mocy 300 KM. Jednostki napędowe samochodów współpracują z dynamiczną skrzynią biegów DSG, a każdy z napędzanych na cztery koła pojazdów posiada niezbędne systemy podnoszące bezpieczeństwo. Wszystkie nieoznakowane radiowozy wyposażono w dwie kamery współpracujące z radarem i rejestrator video.

Zgodnie z zapisami Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” nowe samochody przekazane zostały do powiatowych jednostek Policji uczestniczących w projekcie. Z samochodów korzystać zatem będą policjanci w Międzyrzeczu, Sulęcinie i Strzelcach Krajeńskich, natomiast  trzy auta  będą pełniły służbę na lubuskim odcinku autostrady A2.

Podniesienie bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby tragicznych wypadków jest priorytetem działań lubuskiej Policji. Realizowany pod nadzorem Komendy Głównej Policji projekt obejmuje nie tylko doposażenie Policji, ale również szkolenia, kampanię społeczną oraz inwestycje poprawiające bezpieczeństwo w  ruchu drogowym.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Nowe nieoznakowane radiowozy dla policjantów >>

Film Nowoczesne VW już w lubuskiej Policji

Opis filmu: ruch drogowy, radiowozy, logistyka i wyposażenie

Pobierz plik Nowoczesne VW już w lubuskiej Policji (format mp4 - rozmiar 22.51 MB)

Powrót na górę strony