Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty dotyczące europejskich systemów szkolnictwa policyjnego w Tbilisi

Data publikacji 12.12.2013

W Tbilisi, w dniach 3-4 grudnia, zorganizowano spotkanie eksperckie poświęcone wymianie doświadczeń nt. rozwoju systemu szkolnictwa policyjnego w poszczególnych krajach UE. W konsultacjach ze strony polskiej wziął udział przedstawiciel Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Dwudniowe spotkanie przeprowadzono pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych Gruzji, Aleksandre Tchikaidze. W warsztatach udział wzięli przedstawiciele instytucji szkoleniowych oraz jednostek odpowiedzialnych za współpracę międzynarodową z Polski, Francji, Turcji, Węgier, Chorwacji, Estonii, Łotwy i Portugalii. Uczestnikami spotkania byli również reprezentanci Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Ambasady USA w Tbilisi.

Spotkanie miało na celu przekazanie gruzińskim partnerom doświadczeń i najlepszych praktyk odnoszących się do funkcjonowania akademii i szkół Policji oraz dostosowania do wymogów systemu bolońskiego. Akademia MSW Gruzji planuje w przyszłym roku wprowadzić do oferty szkoleniowej specjalny kurs magisterski dla średniej i wyższej kadry oficerskiej Policji, który będzie odpowiadał europejskim standardom i obecnym, krajowym zapotrzebowaniom.

Przedstawiciele strony gruzińskiej mieli możliwość zapoznać się z polskimi doświadczeniami i przyjętymi rozwiązaniami. Podczas spotkania omówiono między innymi profil i zadania Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz program studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Z dużym zainteresowaniem zagranicznych partnerów spotkały się również informacje nt. aktualnej oferty szkoleniowej WSPol Szczytno oraz możliwości wymiany studenckiej w ramach programu Erasmus.

Opracowane wspólnie przez wszystkich uczestników spotkania rekomendacje mają posłużyć dalszym przygotowaniom strony gruzińskiego do inauguracji studiów magisterskich na Akademii MSW w Tbilisi. Wsparcie eksperckie dla partnera zagranicznego będzie kontynuowane w najbliższych miesiącach.

Relacji wideo ze spotkania - tutaj>>

BMWP KGP / pt


 

 

Powrót na górę strony