Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe nieoznakowane radiowozy dla podlaskich policjantów

Data publikacji 12.12.2013

300 koni mechanicznych, 5,5 sekundy do "setki" i prędkość maksymalna 250 km/h - to osiągi nowych nieoznakowanych radiowozów podlaskich policjantów. Sześć pojazdów, które wyposażone zostały również w wideorejestratory, zakupiono w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

W miniony czwartek w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Sześć volkswagenów passatów B7 w wersji z silnikiem V6 o pojemności 3.6 l i mocy 300 KM, które trafiły do podlaskich policjantów, zakupionych zostało w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który jest współfinansowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Projekt ten ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie wybranych powiatów m.in. przez doposażenie Policji.

Wkrótce nowe „maszyny”, które rozpędzają się do "setki" w 5,5 sekundy i osiągają prędkość maksymalną 250 km/h, wyjadą do służby na drogach województwa. Trzy z nich trafiły już do funkcjonariuszy z powiatu suwalskiego, siemiatyckiego i wysokomazowieckiego. Gdzie pojadą kolejne radiowozy, zdecyduje prowadzona analiza uwzględniająca stan zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w poszczególnych powiatach, a także układ głównych ciągów komunikacyjnych, na których występuje największy ruch.

Do tej chwili podlaski garnizon Policji dysponował w sumie 20 radiowozami wyposażonymi w wideorejsteratory, z czego 11 nieoznakowanymi. Teraz ta liczba wzrosła o 6 nowych pojazdów, których głównym celem jest pomoc policjantom w dbaniu o bezpieczeństwo na podlaskich drogach.

(KWP w Białymstoku / mg)

Nowe nieoznakowane radiowozy dla policjantów >>

Powrót na górę strony