Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmocnienie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko-słowackim

Data publikacji 09.01.2014

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu realizuje projekt „Wzmocnienie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko-słowackim poprzez większą integrację i skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa przez służby porządkowe i ratownicze”. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013. Jednym z głównych celów projektu jest poprawa bezpieczeństwa na obszarze granicznym.

W dniu dzisiejszym tj. 9.01.2014 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu Dyrektor Biura Związku Euroregion Tatry Antoni Nowak oraz Przewodniczący Rady Związku Euroregion Tatry Bogusław Waksmundzki na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu podinsp. Roberta Bartosza przekazali zakupionego z funduszy unijnych quada wraz z osprzętem.

Grupy polskich i słowackich policjantów skierowane zostaną na kilkudniowy kurs doskonalenia technik jazdy na quadzie. Zakupiony sprzęt wykorzystany będzie głównie w trakcie poszukiwań za osobami zaginionymi w trudno dostępnych rejonach, jak również w trakcie działań prewencyjnych na obszarach przygranicznych i chronionych celem poprawy bezpieczeństwa i zapobieganiu przestępstwom i wykroczeniom. Policjanci z Polski i Słowacji zostaną przeszkoleni przez specjalistów Podhalańskiej Grupy GOPR z zakresu jazdy terenowej. Szkolenie to, oprócz podniesienia wiedzy teoretycznej i praktycznej, zapewni funkcjonariuszom również rozwój transgranicznej współpracy polsko - słowackiej.

Beneficjentem projektu jest Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targi. Jego budżet zamknie się kwotą 42388 EURO. Za tą kwotę został zakupiony quad wraz z gąsienicami, przyczepa służąca do transportu, gogle noktowizyjne, GPS oraz 6 kompletów odzieży specjalistycznej służącej do jazdy na quadzie.

(KWP w Krakowie / mw)

 

 

Powrót na górę strony