Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie dolnośląsko–saksońskiej policyjnej grupy „NYSA” w przestępczość samochodową

Data publikacji 03.02.2014

Rozbita grupa przestępcza, zabezpieczone skradzione samochody osobowe o wartości kilkuset tysięcy złotych, 5 osób zatrzymanych - to efekt działań zgorzeleckiej polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA i prokuratorów ze Zgorzelca. Sąd aresztował zatrzymanych mężczyzn na 3 miesiące.

29 stycznia bieżącego roku policjanci z polsko–niemieckiej policyjnej grupy NYSA, w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu, rozpoczęli przeszukania kilku posesji znajdujących się na terenie powiatów, na których miały znajdować się pojazdy pochodzące z kradzieży. Po wejściu do jednego z warsztatów samochodowych policjanci zatrzymali 2 mężczyzn demontujących samochód osobowy, który jak się okazało, został skradziony na terenie Niemiec. Kolejne miejscowości, kolejne przeszukania, to ponownie ujawniane pojazdy skradzione poza granicami Polski, to także kolejni zatrzymani. W ręce funkcjonariuszy wpadło w sumie 5 mężczyzn. Zabezpieczono kilka luksusowych samochodów w całości oraz kilka już rozebranych na części, których wartość oszacowano na kilkaset tysięcy złotych, a także sprzęt służący do pokonywania zabezpieczeń i uruchamiania pojazdów. Przy zatrzymanych policjanci ujawnili także kilkaset porcji marihuany oraz metamfetaminy. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalają teraz m.in. czy zatrzymani mężczyźni mają na koncie i inne przestępstwa. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony