Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie

Data publikacji 04.02.2014

Dzięki opanowaniu i profesjonalizmowi policjantów z Poznania udało się uniknąć tragedii. Funkcjonariusze w trakcie służby uratowali życie starszej kobiecie, która przewróciła się na ulicy i straciła przytomność. Sprawnie przeprowadzona reanimacja przez policjantów zakończyła się sukcesem.

30 stycznia dwoje policjantóe Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu przejeżdżając ul. Kraszewskiego zwrócili uwagę na zbiegowisko ludzi. Natychmiast zatrzymali radiowóz i pobiegli sprawdzić co się dzieje. Jak się okazało, powodem zamieszania była mdlejąca i przewracająca się na chodniku kobieta. W momencie podjęcia czynności 64-letnia kobieta leżała nieprzytomna na chodniku, a wokół panował chaos. Policjanci odsunęli przechodniów i zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Kobieta była w poważnym stanie. Nie oddychała i pojawiło się zasinienie. Funkcjonariusz i policjantka natychmiast podjęli reanimację. Na zmianę robili sztuczne oddychanie i masaż serca.

Po 4 cyklu masażu serca udało się przywrócić oddech i krążenie u kobiety. Krótko po tym, na miejsce przyjechała załoga Ratownictwa Medycznego, która przewiozła kobietę do szpitala. Starsza pani w późniejszej rozmowie z policjantami, którzy odwiedzili ją po jakimś czasie w szpitalu, nie kryła wzruszenia.

(KWP w Poznaniu / mw)

 

Powrót na górę strony