Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kolejne życie

Data publikacji 05.02.2014

Błyskawiczne i fachowe działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zapobiegły tragedii. Przywrócili oni funkcje życiowe nieprzytomnemu mężczyźnie, który leżał na jednej z ulic w centrum Czarnkowa. Funkcjonariusze udrożnili mu drogi oddechowe i monitorowali czynności życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego.

3 lutego około południa funkcjonariusze z ruchu drogowego, pełniący służbę w Czarnkowie, przejeżdżali jedną z ulic w centrum miasta i zauważyli leżącego częściowo na chodniku, częściowo na jezdni człowieka. Jak się okazało, mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania mu pomocy. Funkcjonariusze udrożnili mu drogi oddechowe, co spowodowało, że zaczął samodzielnie oddychać i odzyskiwać przytomność. W międzyczasie mundurowi wezwali również karetkę pogotowia ratunkowego. Do czasu jej przyjazdu ułożyli poszkodowanego w bezpiecznej pozycji i monitorowali jego czynności życiowe.

Po przybyciu pogotowia mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Tam okazało się, że doznał ataku hiperglikemicznego. Oprócz tego mężczyzna musiał przejść dodatkowe badania, ponieważ upadając uderzył głową o asfalt, zrywając wcześniej metalowy łańcuch oddzielający chodnik od jezdni.

W rozmowie ze świadkiem całej sytuacji oraz poszkodowanym 54-latkiem, funkcjonariusze wykluczyli jego udział w zdarzeniu drogowym. Policjanci ustalili, że upadek mężczyzny był związany wyłącznie z chorobą, z którą się zmaga. Nie zmienia to faktu, że gdyby nie natychmiastowa reakcja munurowych mogłoby dojść do tragedii.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony