Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

U zatrzymanych za czynną napaść na policjantów znaleziono narkotyki

Data publikacji 25.02.2014

Dziś zapadną decyzje o dalszych losach dwóch mężczyzn podejrzanych o czynną napaść na zabrzańskich policjantów. W godzinach południowych podejrzani zostaną doprowadzeni do prokuratury, która podejmie decyzje o ich dalszych losach. Wczoraj w trakcie przeszukań pomieszczeń należących do zatrzymanych policjanci odnaleźli znaczne ilości narkotyków, amunicję oraz telefony komórkowe.

Zatrzymani to 21- i 25-letni zabrzanie. Mężczyźni w niedzielę późnym wieczorem wspólnie z trzecim sprawcą dokonali najścia na jedno z mieszkań przy ulicy Kruczka w Zabrzu, a następnie w trakcie próby zatrzymania przez policyjnych wywiadowców, zaatakowali ich,  dokonując czynnej napaści na funkcjonariuszy. W celu odparcia ataku napastników oraz odparcia bezpośredniego zagrożenia życia, jeden z policjantów użył broni służbowej, raniąc 2-krotnie jednego z przestępców w łydkę oraz udo.

Wczoraj w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanych kryminalani zabezpieczyli ponad 600 gramów amfetaminy, ponad 18 gramów marihuany, 14 sztuk amunicji, siekierę, nóż oraz 9 telefonów komórkowych.

Dzisiaj podejrzani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Policjanci wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie. Za czynną napaść na funkcjonariuszy policji, podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mg)

Napadli na policjantów – jeden napastnik postrzelony ►

Powrót na górę strony