Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali samochód skradziony w Austrii

Data publikacji 03.03.2014

Błyskawiczna wymiana informacji pomiędzy policjantami z Polski i Austrii przyczyniła się do zatrzymania 39-letniego mieszkańca Wołomina podejrzanego o kradzież peugeota 308. Złodziej został zatrzymany przez policjantów z Czechowic-Dziedzic i wydziału kryminalnego. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo to grozi mu do 10 lat za kratami.

Pod koniec zeszłego tygodnia policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że peugeot skradziony w minioną środę w Wiedniu, przypuszczalnie znajduje się na jednym z czechowickich parkingów. Sprawca, podejrzewany o kradzież tego pojazdu wpadł w zaplanowaną zasadzkę. Śledczy zatrzymali go, gdy wyjeżdżał skradzionym samochodem z parkingu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już następnego dnia usłyszał zarzuty.

Pszczyński sąd na wniosek policji i prokuratury tymczasowo aresztował zatrzymanego, któremu za kradzież może teraz grozić nawet do 10 lat więzienia. Odzyskany samochód zostanie wkrótce zwrócony austriackiemu właścicielowi.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony