Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ukrywał się w Wielkiej Brytanii

Data publikacji 04.03.2014

Kilka miesięcy trwały poszukiwania 28-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego, który ukrywał się za granicą przed odbyciem kary. Mężczyzna został zatrzymany przez angielskich policjantów na terenie Wielkiej Brytanii, a z końcem miesiąca przetransportowany został na terytorium Polski. Wczoraj policjanci zatrzymali także innego poszukiwanego.

Wytrwałość łańcuckich policjantów z wydziału kryminalnego przyczyniła się do zatrzymania poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i dwoma listami gończymi 29-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego, który został skazany przez łańcucki sąd między innymi za za pobicie, kradzieże oraz posiadanie środków odurzających.

Łańcuccy policjanci wykonywali czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego. W tym zakresie podjęli również współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji w Warszawie. Współpraca przyniosła efekt. Mężczyzna został zatrzymany przez angielskich policjantów na terenie Wielkiej Brytanii, a stamtąd deportowany do Warszawy. Następnie został przetransportowany do aresztu śledczego, a stamtąd trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 7 miesięcy.

Wczoraj wieczorem, w policyjną zasadzkę wpadł inny poszukiwany listem gończym, 25-letni mieszkaniec Łańcuta. Funkcjonariusze czekali na niego w okolicy jego obecnego mieszkania na terenie Rzeszowa. Podczas obserwacji policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. Po wylegitymowaniu potwierdzono jego tożsamość. 25-latek został zatrzymany, a następnie osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbędzie zasądzoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony