Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie Komendanta Głównego Policji z absolwentami Akademii FBI

Data publikacji 25.03.2014

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński spotkał się z absolwentami Akademii FBI w Quantico (USA). Kurs na tej prestiżowej uczelni ukończyło kilkunastu polskich policjantów. W spotkaniu uczestniczyła Monika Wasiewicz – Oficer Łącznikowy FBI w Polsce.

- Przywiązujemy dużą wagę do merytoryki tych szkoleń i cenimy je, bo dobrze przygotowują policjantów, m.in. do obejmowania ważnych stanowisk w polskiej Policji. Jesteśmy też zainteresowni różnymi nowymi obszarami współpracy, w których FBI lideruje. Bardzo dziękuję za otwartość, bo jest często tak, że każda policja lubi te najnowsze osiągnięcia myśli i techniki trochę chować. Dopuszczanie nas do tego typu szkoleń świadczy o dużej dozie zaufania - myślę, że jest to osiągnięciem całej polskiej Policji, a państwa, którzy przeszliście takie szkolenie, w szczególności, bo pokazaliście, że można nam zaufać i dzielić się z nami najnowszymi osiągnięciami - powiedział Komendant Główny Policji.

Nadinspektor Marek Działoszyński zauważył, że dużą wartością jest to, iż wszyscy policjanci, którzy odbyli kurs w Akademii FBI, dobrze wykorzystują zdobytą tam wiedzę. - Trafiliście na takie stanowiska, które dają wam możliwość realizacji tego, czego się nauczyliście, i wspierania w związku z tym całej naszej formacji - podkreślił szef Policji. - Dziękuję państwu bardzo i życzę dalszego rozwoju. Mogę zadeklarować, że dalej będziemy otwarci i gotowi do tego, żeby brać udział w takich szkoleniach, szczególnie, że przynosi to bardzo wymierne korzyści, przede wszystkim dla naszej formacji, ale też sprzyja współpracy międzynarodowej.

Akademia Federalnego Biura Śledczego (FBI) w Quantico jest prestiżową uczelnią przygotowującą funkcjonariuszy do pełnienia funkcji kierowniczych w strukturach służb porządku publicznego na całym świecie. W Polsce kurs taki ukończyło jedynie kilkunastu oficerów Policji.

mg

Powrót na górę strony