Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał pijany przez granicę

Data publikacji 31.03.2014

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli na terytorium Niemiec, a następnie podjął ucieczkę i wjechał na terytorium Polski. Badanie na zawartość alkoholu 63-letniego Niemca wykazało blisko 1,7 promila. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W piątek przed 21:00 oficer dyżurny świnoujskiej komendy został powiadomiony przez Centrum Międzynarodowej Współpracy Policji, że granicę w Świnoujściu przekroczył kierujący mercedesem, który na terenie Niemiec nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci, którzy podjęli interwencję, na ulicy Krzywej zatrzymali do kontroli opisywany pojazd. Kierującym okazał się 63-letni obywatel Niemiec, który był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 1,7 promila. 63-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty, do których się przyznał. Ponadto kierującemu zatrzymano prawo jazdy oraz zajęto mienie w kwocie 2.000 zł.

Sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmie się teraz świnoujski sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony