Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna „NYSA” rozbiła grupę przestępczą – zatrzymano blisko 30 osób

Data publikacji 16.04.2014

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza, zabezpieczone ciągniki rolnicze, luksusowe samochody osobowe i części oraz wysokiej klasy rowery o łącznej wartości kilku milionów złotych, a także blisko 30 zatrzymanych osób, to efekt działań polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca i prokuratorów ze Zgorzelca, Jeleniej Góry oraz Niemiec. Śledczy szacują, że łupem grupy mogło paść blisko 300 luksusowych samochodów osobowych.

Funkcjonariusze polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA, w ramach prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze śledztwa, prowadzą działania wymierzone w osoby podejrzewane o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się kradzieżami na pograniczu.

Od zeszłego roku policjanci z grupy NYSA, wspólnie z prokuratorami, na terenie zachodniej Polski prowadzili zakrojoną na szeroką skalą akcję przeciwko osobom podejrzewanym o przestępstwa przeciwko mieniu. W tym czasie funkcjonariusze przeszukali kilkadziesiąt posesji, na których miały znajdować się pojazdy pochodzące z kradzieży.

Kolejne miejscowości, kolejne przeszukania, kolejne odzyskane skradzione pojazdy oraz kolejni zatrzymani - to efekt działań, w których do chwili obecnej łącznie zatrzymanych zostało blisko 30 osób. Policjanci zabezpieczyli także ciągniki rolnicze, luksusowe samochody osobowe i części oraz wysokiej klasy rowery o łącznej wartości kilku milionów złotych.

Tylko w jednej z miejscowości funkcjonariusze zabezpieczyli ciągniki rolnicze i maszyny budowlane o wartości około 2,3 miliona złotych.

Śledczy szacują, że łupem grupy mogło paść blisko 300 luksusowych samochodów osobowych. W dalszym ciągu, w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze, policjanci i prokuratorzy badają wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Policyjna „NYSA” rozbiła grupę przestępczą – zatrzymano blisko 30 osób

Pobierz plik Policyjna „NYSA” rozbiła grupę przestępczą – zatrzymano blisko 30 osób (format mp4 - rozmiar 11.57 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja