Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy nietrzeźwy sternik w tym sezonie

Data publikacji 02.05.2014

Policyjni wodniacy skontrolowali na jeziorze Mikołajskim mężczyznę, który pływał skuterem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 35-latek odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zatrzymanie prawa jazdy. To pierwszy w tym sezonie nietrzeźwy sternik.

1 maja br. mikołajscy policjanci pełniąc służbę na jeziorze Mikołajskim kontrolowali osoby pływające po tym akwenie. Wśród skontrolowanych sterników znalazł się jeden nieodpowiedzialny, który pływał skuterem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 35-latek nie mógł kontynuować swojego „rejsu”. Skuterem zaopiekowała osoba wskazana przez sprawcę. Teraz mieszkaniec województwa mazowieckiego będzie musiał wytłumaczyć swoje zachowanie przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

To pierwszy w tym sezonie nietrzeźwy sternik w regionie.

Od 1 maja policjanci z 11 komend z Warmii i Mazur - w Braniewie, Elblągu, Ełku, Giżycku, Iławie, Mrągowie, Olecku, Olsztynie, Ostródzie, Piszu, Węgorzewie rozpoczęli służbę na wodach i terenach przywodnych (przeczytaj więcej ►).

W gotowości jest 40 policyjnych wodniaków, którzy jak co roku przed sezonem w marcu br. w WSPol w Szczytnie przeszli szkolenie z zakresu umiejętności ratownictwa wodnego, udzielania pierwszej pomocy oraz z zakresu przepisów obowiązujących na wodach i terenach przywodnych. W dyspozycji policjantów jest  20 łodzi ciężkich kategorii R – 2,  5 łodzi lekkich kategorii R – 3 oraz 1 poduszkowiec.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony