Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Słowak zatrzymany przez małopolskich policjantów

Data publikacji 23.05.2014

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie namierzyli Słowaka poszukiwanego za napad rabunkowy na plebanie i oszustwa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie bęzie oczekiwał na wszczęcie procedury ekstradycyjnej.

Policyjni poszukiwacze z grupy zajmującej się poszukiwaniem niebezpiecznych przestępców ustalili miejsce pobytu poszukiwanego przez słowacką Policję 41 – letniego mężczyzny, który podejrzany był o dokonanie poważnych przestępstw, m. in. napadu na plebanię i zrabowanie pieniędzy oraz oszustwa na szkodę kilkudziesięciu osób. Słowacki wymiar sprawiedliwości „rozliczył” już 41 – latka z popełnionego napadu, skazując go na karę 8 lat więzienia. Mężczyzna miał także odpowiedzieć karnie za wyłudzanie pieniędzy od różnych osób, jednak zaczął ukrywać się. Słowaccy policjanci podejrzewali, że mógł uciec do Polski.

Małopolscy policjanci ze specjalnego zespołu, poproszeni o pomoc i współpracę w tym zakresie ustalili, że poszukiwany mężczyzna może pomieszkiwać w jednym z domów w Bochni. Wizyta funkcjonariuszy na posesji zupełnie zaskoczyła Słowaka – nawet nie próbował uciekać. Został zatrzymany, trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wszczęcie procedury ekstradycyjnej.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony