Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy jeźdźcy wrócili z Wielkiej Brytanii

Data publikacji 27.05.2014

Z wyjazdu szkoleniowego w Wielkiej Brytanii wróciła grupa polskich jeźdźców reprezentujących Policję, Straż Graniczną i wojsko. Dzięki unijnym funduszom funkcjonariusze przez tydzień poznawali tajniki pracy angielskiej policji konnej. Dziś z uczestnikami szkolenia spotkał się Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn.

Od 18 do 25 maja w Wielkiej Brytanii przebywała grupa przedstawicieli polskich służb mundurowych. Wszyscy uczestnicy wyjazdu to jeźdźcy, którzy wzięli w nim udział, aby poznać tajniki pracy angielskich stróżów prawa z Regionu Avon & Somerset, wykorzystujący w trakcie służby konie i psy  W trakcie wizyty polska grupa odwiedziła Bristol, Liverpool, Preston i Londyn. Nasi dżokeje uczestniczyli w zajęciach na parkurze i w ćwiczeniach współpracy pododdziałów pieszych i konnych przy rozpraszaniu tłumu na terenie miasteczka symulacyjnego. Wyjazd był elementem projektu pt. „Żaden jeździec, który swoją sztukę posiadł należycie nie ma siebie za doskonałego – międzynarodowa wymiana wiedzy i doświadczeń polskiej i brytyjskiej Policji konnej” realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach w ramach Programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”.

Dzisiaj z uczestnikami wyjazdu spotkał się Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn oraz Naczelnicy Wydziałów Prewencji i Prezydialnego katowickiej komendy wojewódzkiej. Uczestnicy podzielili się swoimi wrażeniami i wskazali na różnice i podobieństwa w specyfice pracy polskich i brytyjskich policjantów, w szczególności jeźdźców. Spotkanie miało też służyć poznaniu tych elementów szkolenia i pracy angielskiej Policji konnej, które można wykorzystać w naszym kraju.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.3 MB)

Powrót na górę strony