Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnanie ukraińskiego Oficera Łącznikowego

Data publikacji 10.06.2014

10 czerwca 2014 r. w Komendzie Głównej Policji odbyło się oficjalne pożegnanie pułkownika Jurija Łotockiego, Przedstawiciela Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w Polsce, przez kierownictwo polskiej Policji.

Dzisiaj nadinsp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji spotkał się z płk. Jurijem Łotockim,  Przedstawicielem MSW, Pierwszym Sekretarzem Ambasady Ukrainy w RP, który z dniem 16 czerwca br. kończy swoją misję w Polsce i wraca do kraju.

Komendant Główny Policji podziękował ukraińskiemu Oficerowi Łącznikowemu za ośmioletnią owocną służbę, a także podkreślił, że dzięki jego osobistemu zaangażowaniu polsko–ukraińska współpraca policyjna układała się na najwyższym poziomie. Najlepszym tego przykładem były efektywne działania m.in. w zakresie wymiany informacji, które przyczyniały się do wykrycia sprawców przestępstw. Doceniony został również jego aktywny udział w przygotowaniach oraz organizacji bilateralnych przedsięwzięć, mających na celu wspólne zapewnienie bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

W ramach wideokonferencji Przedstawiciel MSW Ukrainy podziękował Komendantom Wojewódzkim Policji oraz Komendantom Szkół Policji za wieloletnią i skuteczną współpracę.

Płk Jurij Łotocki 2 maja 2006 roku objął stanowisko Przedstawiciela MSW Ukrainy w randze Pierwszego Sekretarza Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: BMWP KGP

Powrót na górę strony