Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania dolnośląskich policjantów i grupy NYSA wymierzone w przestępczość samochodową

Data publikacji 11.06.2014

Zabezpieczone luksusowe samochody audi S8 i audi A8 o wartości blisko pół miliona złotych, części pochodzące z mercedesa sprintera, audi A8 oraz audi RS6, skradzionych w Polsce i w Niemczech, silniki samochodowe i skrzynie biegów, kilkadziesiąt kluczyków samochodowych oraz pieniądze - to efekt realizacji przeprowadzonej przez dolnośląskich policjantów i funkcjonariuszy dolnośląsko – saksońskiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca. W sprawie tej zatrzymano mężczyznę, podejrzanego o paserstwo. Wcześniej w tej sprawie za kradzieże kilkudziesięciu samochodów na terenie Europy Zachodniej, policjanci zatrzymali dwie inne osoby.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami dolnośląsko – saksońskiej grupy NYSA ze Zgorzelca, wspierani dodatkowo przez lubańskich, zgorzeleckich i legnickich funkcjonariuszy, przeprowadzili na terenie powiatu lubińskiego realizację wymierzoną w przestępczość samochodową.

Podczas realizacji, policjanci weszli o świcie, w jednym czasie, na teren pięciu prywatnych posesji i warsztatów samochodowych co, do których istniało podejrzenie, że znajdują się tam kradzione samochody lub części pochodzące z kradzionych aut. W efekcie przeprowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli dwa luksusowe samochody audi S8 oraz audi A8 o wartości blisko pół miliona złotych, które posiadały podzespoły pochodzące z innych kradzionych samochodów tego typu.

Ponadto znaleziono i zabezpieczono części pochodzące z samochodu marki mercedes sprinter, skradzionego na terenie Polski,części samochodowe z kolejnych pojazdów, w tym audi A8 i audi RS6, które zostały skradzione na terenie Niemiec, silniki samochodowe i skrzynie biegów z zatartymi polami numerowymi, 76 kluczyków do samochodów marki Audi i VW oraz pieniądze w kwocie 44,5 tys. złotych i 3,7 tys. euro, które według podejrzeń policjantów pochodzą z handlu częściami z kradzionych aut.

W sprawie tej zatrzymano 42 – letniego mężczyznę, podejrzanego o paserstwo. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wcześniej w tej sprawie, za kradzieże kilkudziesięciu samochodów na terenie Europy Zachodniej, policjanci zatrzymali dwie inne osoby, które zostały tymczasowo aresztowane.

Obecnie funkcjonariusze m.in. kontynuują czynności identyfikacyjne co do pozostałych pojazdów i części samochodowych, znajdujących się na terenie skontrolowanych do tej pory posesji.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Działania dolnośląskich policjantów i grupy NYSA wymierzone w przestępczość samochodową

Pobierz plik Działania dolnośląskich policjantów i grupy NYSA wymierzone w przestępczość samochodową (format mp4 - rozmiar 10.99 MB)

Powrót na górę strony