Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta Prezydenta Policji Brandenburgii w KWP w Lublinie

Data publikacji 13.06.2014

Wczoraj, na zaproszenie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Michała Domaradzkiego, w Lublinie gościła delegacja kierownictwa Niemieckiej Policji Landowej Brandenburgii, na czele z Prezydentem Policji Brandeburgi i Republiki Federalnej Niemiec. Celem wizyty delegacji było poznanie rozwiązań organizacyjnych, zadań i sposobów działania lubelskiej formacji, wyposażenia oraz sposobów zwalczania przestępczości w lubelskim garnizonie. Był to jeden z punktów kilkudniowej wizyty na Lubelszczyźnie.

Delegacja, której przewodniczył Arne Feuring - Prezydent Policji Landu Brandenburg, przebywała w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie na zaproszenie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Michała Domaradzkiego. Spotkanie było jednym z punktów kilkudniowej wizyty delegacji policjantów z Niemiec na Lubelszczyźnie i NOSG w Cełmie. Wizyta została zorganizowana przez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku.

Celem wizyty delegacji było poznanie rozwiązań organizacyjnych, zadań i sposobów działania lubelskiej formacji, wyposażenia oraz sposobów zwalczania przestępczości w garnizonie lubelskim. Podczas spotkania odbyła się również prezentacja sprzętu polskiej Policji oraz stanowiska dowodzenia w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Goście odwiedzili również komisariat VII Policji oraz Policyjną Izbę Dziecka.

(KWP w Lublinie / gm)

 

Powrót na górę strony