Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny pies

Data publikacji 19.09.2013

Policjanci ustalili właściciela agresywnego psa, który zaatakował i dotkliwie pogryzł 32-letniego mężczyznę. Pies trafił na obserwację. Właścicielowi czworonoga za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, może grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 13 września 2013 roku o godz. 21.30. Dyżurny międzyrzeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do skwierzyńskiego szpitala trafił mężczyzna z licznymi ranami szarpanymi brzucha, klatki piersiowej, nóg, ramienia oraz genitaliów. Policjanci przybyli na miejsce ustalili, że mężczyznę pogryzł pies rasy amstaf lub pitbul, na jednej ze skwierzyńskich ulic. Ranny poinformował, że próbował się bronić, uderzał psa kamieniem lub kijem, wtedy pies uciekł. Mężczyzna trafił na oddział chirurgiczny.

Policjanci sprawdzili miejsce wskazane przez poszkodowanego, jednak nie odnaleźli psa, żadnych śladów oraz świadków zdarzenia. Po kilku godzinach policjanci ustalili właściciela czworonoga. Okazało się, że pies, który pogryzł mężczyznę, decyzją administracyjną wydaną przez Urząd Miejski w Skwierzynie, miał być wcześniej uśpiony, z uwagi na fakt, że kilkakrotnie atakował ludzi i był agresywny. Policjanci ustalili również, że właścicielka czworonoga zgodnie z decyzją zawiozła go do lekarza weterynarii, on podał zastrzyk, jednak pies w niewyjaśnionych okolicznościach wybudził się. Kobieta, myśląc, że to znak, że jej pies ma żyć, zaczęła ukrywać go w domu.

Policjanci ustalają, w jakich okolicznościach doszło do pogryzienia mężczyzny oraz czy lekarz weterynarii postępował zgodnie z procedurami podczas usypiania psa. Mieszaniec ras amstaf i pitbul obecnie przebywa na obserwacji. Specjaliści podejmą decyzję, co się z nim stanie. Kobiecie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozić może kara do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony