Galerie zdjęć

Święto Biura Ochrony Rządu z udziałem kierownictwa Policji

Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu obchodzili swoje święto. W tym roku uroczystości miały szczególne znaczenie – mija 90 lat od powstania formacji. W uroczystościach uczestniczył Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński oraz jego zastępcy: nadinsp. Krzysztof Gajewski i nadinsp. Wojciech Olbryś.

Główne uroczystości odbyły się w czwartek w Pałacu na Wyspie w Łazienkach. Wziął  w nich udział Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nieco wcześniej miał miejsce historyczny przejazd kolumny BOR, złożonej z pojazdów, które na przestrzeni lat wykorzystywane był przez funkcjonariuszy Biura.

Do głównych zadań BOR należy ochrona osób i obiektów ważnych ze względu na dobro i interes państwa. Do tych osób należą: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, wiceprezes Rady Ministrów, minister spraw wewnętrznych oraz minister spraw zagranicznych, a także byli prezydenci Polski, przedstawiciele delegacji państw obcych przebywające na terytorium Polski i inne osoby "ważne ze względu na dobro państwa".

fot. Marek Krupa / KGP

 

Powrót na górę strony