Lotnictwo Policji - Aktualności

Policja.pl

Międzynarodowe Warsztaty K9

Data publikacji 10.11.2023

Za nami Międzynarodowe Warsztaty K9 dla psów przeznaczonych do działań bojowych. Warsztaty zostały zorganizowane przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA”, przy współpracy SPKP w Białymstoku.

Międzynarodowe warsztaty dla psów bojowych miały na celu przygotowanie ich do pracy na obiektach infrastruktury krytycznej w miejscach, w których brak jest możliwości użycia broni palnej. Uczestniczyły w nich zespoły policyjne i wojskowe: Aras Litwa, YPT Litwa, Omega Łotwa, RAPID Estonia, KSK Niemcy, SEK Berlin, Eko Cobra Austria, Lucko Chorwacja, SPKP z całej Polski, które posiadają psy bojowe, JWK Lubliniec, KWP Gdańsk, KWP Białystok, KWP Kraków Służba Więzienna i CPKP „BOA”.

Ćwiczenia przeprowadzono w warunkach zbliżonych do realnych. Całość ćwiczeń odbywała się na podstawie scenariuszy przygotowanych od najmniejszego poziomu trudności do najtrudniejszego. Ważnym elementem warsztatów była wymiana doświadczeń. W trakcie ćwiczeń wykorzystywany był również policyjny śmigłowiec Black Hawk.

Fot. SPKP Warszawa

Powrót na górę strony