Telefony zaufania

Potrzebujesz wsparcia? Ważne telefony

Potrzebujesz wsparcia?
Zadzwoń, napisz, porozmawiaj

Zasady funkcjonowania telefonów zaufania:

  • Anonimowo – dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
  • Bezpłatnie – połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
  • Całodobowo – telefon odbierany jest 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Dziecięcy Telefon Zaufania
Rzecznik Praw Dziecka

800 12 12 12

bezpłatny, anonimowy, całodobowy
chat całodobowy

Pod tym numerem zarówno dzieci, jak i ich rodzice czy opiekunowie mogą w każdej chwili uzyskać profesjonalne wsparcie psychologiczne i prawne.

Pod numer ten mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania.

Również pod tym numerem dostępny jest całodobowy chat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie 800121212.pl.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

116 111

bezpłatny, anonimowy, całodobowy
chat w godzinach 14:00 - 24:00

Telefon ten służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach.

Można dzwonić zawsze, kiedy potrzebna jest rozmowa o tym, co dla młodego człowieka jest ważne lub sprawia mu kłopot. Można rozmawiać o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem czy problemach w szkole. O emocjach, których doświadcza. O złości, smutku, zniechęceniu, poczuciu bezsilności, gdy młoda osoba lub jej znajomy/a czuje się dyskryminowana. Zadzwonić można również w sytuacji, kiedy, coś się przydarzyło albo pojawił się niepokój związany z wydarzeniami w otoczeniu. Również można dzwonić w sytuacji doświadczania przemocy lub bycia świadkiem przemocy. Pod tym numerem telefonu można porozmawiać o wszystkim.

Więcej informacji znajdzieszna stronie 116111.pl.

Telefon i chat zaufania dla dzieci i młodzieży
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

800 119 119

bezpłatny, anonimowy
codziennie w godzinach 14:00 - 22:00

Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży umożliwia kontakt z psychologami. Pozwala to na bezpłatnie omówienie trudności ze specjalistą. Wybierając ten numer lub pisząc na chat’cie można porozmawiać z psychologiem o przeżyciach i problemach, a także uzyskać wsparcie w kryzysie psychicznym. Można również zgłaszać się z problemami związanymi z nauką i szkołą, relacjami rodzinnymi, rówieśniczymi i romantycznymi, dojrzewaniem, dyskryminacją.

Zadzwonić również można w celu uzyskania wsparcia profesjonalistów w przypadku złego samopoczucia psychicznego, a także wtedy, gdy ktoś jest ofiarą przemocy domowej, fizycznej, psychicznej, seksualnej. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie 800119119.pl.

22 484 88 04

płatny według stawek operatora
od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 - 20:00

Numer skierowany jest głównie do: dzieci, młodzieży i młodych dorosłych (do 25 roku życia).

Dzwonić można w przypadku kłopotów w szkole, w domu, gdy jako młody dorosły masz problemy w pracy, w relacjach z ludźmi lub po prostu potrzebujesz porozmawiać, gdy czujesz, że dzieje się coś niepokojącego lub nie radzisz sobie z codziennością. Również wtedy, gdy podejrzewasz, że masz depresję, masz opory przed pójściem do specjalisty, obawiasz się reakcji otoczenia na wiadomość, że chodzisz do psychologa, leczysz się u psychiatry, ale także gdy podejrzewasz, że na depresję choruje ktoś z Twoich bliskich, przyjaciół i chcesz wiedzieć, jak możesz mu pomóc.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stopdepresji.pl.

Kryzysowy telefon zaufania
Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

116 123

bezpłatny, anonimowy, całodobowy
chat całodobowy

Bezpłatne wsparcie dla osób dorosłych w trudnej sytuacji życiowej.

To numer telefonu pomocowego dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym. Mogą z niego korzystać osoby w kryzysie emocjonalnym, ich najbliżsi, ale także pomagający profesjonaliści.

Infolinia przeznaczona jest dla wszystkich osób w kryzysie emocjonalnym oraz dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w tym ze szczególnym uwzględnieniem osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz jej świadków.

Oprócz telefonu i chat'u można wypełnić formularz kontaktowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie 116sos.pl.

Telefon w sprawie zaginionego dziecka i nastolatka
Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych

116 000

bezpłatny, anonimowy
od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:00
w soboty w godzinach 9:00 - 13:00

116 000 to europejski numer interwencyjny Telefonu w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka, pod którym można uzyskać bezpłatną i natychmiastową pomoc w przypadku zaginięcia dziecka. Połączenia są odbierane w danym kraju przez przeszkolony i profesjonalny personel organizacji specjalizujących się w sprawach zaginięć dzieci. Działania są podejmowane we współpracy z organami ścigania. Każda osoba zaangażowana w sprawę zaginięcia dziecka (dziecko, rówieśnik, przyjaciel, członek rodziny, opiekun lub nauczyciel) może zadzwonić pod numer 116 000 i otrzymać natychmiastowe wsparcie emocjonalne, psychologiczne, socjalne, prawne i administracyjne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nieuciekaj.pl.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony