Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z polsko-niemieckiej Grupy Nysa odzyskali skradzione motocykle

Data publikacji 13.09.2017

Zgorzeleccy funkcjonariusze z dolnośląsko-saksońskiej policyjnej grupy NYSA, w wyniku prowadzonych działań, odzyskali dwa skradzione motocykle i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Oprócz tego zatrzymany posiadał w mieszkaniu blisko 150 porcji metamfetaminy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zatrzymania 34-letniego mieszkańca Zgorzelca doszło podczas działań prowadzonych przez funkcjonariuszy dolnośląsko-saksońskiej Grupy Nysa, które wymierzone były w osoby podejrzewane o przestępstwa samochodowe.

Funkcjonariusze ustalili, że 34-latek w należącym do niego garażu może  posiadać pojazdy pochodzące z kradzieży. W trakcie działań w garażu należącym do mężczyzny policjanci znaleźli dwa motocykle marki Kawasaki. Po dokładnym sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych jednośladów okazało się, że motocykle zostały skradzione w maju br. na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze odzyskali pojazdy o wartości ponad 46 tys. zł. Dodatkowo, podczas sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych zatrzymanego, mundurowi znaleźli ukrytą przez mężczyznę metamfetaminę, z której można było uzyskać blisko 150 porcji handlowych.

Jednoślady zostały zabezpieczone, a zatrzymany 34-latek usłyszał zarzuty paserstwa oraz posiadania środków odurzających. Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / jch)

  • Odzyskany motocykl
  • Odzyskany motocykl
  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony