Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

12-latek odnaleziony przez złotoryjskiego dzielnicowego

Data publikacji 13.03.2024

Złotoryjscy policjanci otrzymali zgłoszenie od rodzica, z którego wynikało, że nastolatek wybiegł z mieszkania i jego życie może być zagrożone. Natychmiastowe działania dzielnicowego doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania chłopaka, który trafił pod opiekę medyczną.

Do zdarzenia doszło w weekend po godzinie 20.00. Na numer alarmowy 112 zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która poinformowała, że jej syn wybiegł z mieszkania i nie ma z nim kontaktu, ponieważ nie ma przy sobie telefonu komórkowego. Kobieta obawiała się o zdrowie i życie syna, a cała sytuacja wskazywała, że chłopak może sobie zrobić krzywdę.

Po ustaleniu powyższych okoliczności i rysopisu 12-latka natychmiast zostały uruchomione procedury stosowane w takich sytuacjach, a na miejsce dyżurny jednostki wysłał policyjne patrole. Prowadząc poszukiwania, funkcjonariusze sprawdzali różne miejsca, w których mógł przebywać nastolatek. Na jednym z podwórek na terenie miasta dzielnicowy zauważył chłopca, który odpowiadał wskazanemu rysopisowi. Okazało się, że był nim poszukiwany 12-latek. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które przetransportowało chłopca i mamę do szpitala.

Przypominamy, że w trosce o szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Biurze Prewencji Komendy Głównej Policji zostały opracowane ulotki zawierające informacje o numerach telefonów obsługiwanych przez instytucje i organizacje udzielające wsparcia oraz pomocy młodym ludziom. Są to bezpłatne i anonimowe infolinie lub czaty, gdzie konsultanci udzielają wsparcia i pomocy młodym osobom.

Gdy masz wrażenie lub czujesz, że jesteś osamotniony, nierozumiany, pogubiłeś się w życiu lub twoim problemem jest hejt lub agresja ze strony kolegów i nie masz z kim porozmawiać o ważnych, ale trudnych sprawach zadzwoń, napisz...z każdej sytuacji jest wyjście. Pamiętaj, że nie jesteś sam!

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony