Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody 25. rocznicy wolnych wyborów

Data publikacji 05.06.2014

W dniach 3-4 czerwca na terenie Warszawy odbyły się uroczystości związane z obchodami 25. rocznicy wolnych wyborów. Uczestniczyli w nich Prezydent RP i Premier Rządu RP, a także przywódcy państw, w tym Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Barack Obama. Nad bezpieczeństwem wszystkich osób czuwali funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji wspierani przez policjantów z terenu całego kraju.

Inauguracja obchodów nastąpiła 3 czerwca o godz. 18:00 podczas uroczystej gali wręczenia na Zamku Królewskim Nagrody Solidarności. Tego samego wieczoru Prezydent Bronisław Komorowski w towarzystwie zaproszonych gości uczestniczył w widowisku pt. "Taniec Wolności" w multimedialnym parku Fontann na Podzamczu.

Główne uroczystości państwowe, których gospodarzem był Prezydent RP Bronisław Komorowski, odbyły się 4 czerwca na Placu Zamkowym.

Policja czuwała nad całością działań związanych z uroczystymi obchodami 25. rocznicy wolnych wyborów, dbając o zapewnienie bezpieczeństwa i ochronę porządku publicznego. Tak ogromna operacja wymagała ze strony Policji dużego nakładu sił i środków. W akcję, oprócz funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji, zaangażowano ponad 1300 policjantów z terenu całego kraju, w tym funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji oraz Centralnego Biura Śledczego Policji KGP.

W działaniach wykorzystywane były policyjne śmigłowce oraz kilkanaście psów służbowych. Kilkuset funkcjonariuszy ruchu drogowego odpowiadało nie tylko za bezpieczeństwo przejazdu kolumn uprzywilejowanych, ale także za to, by ruch w komunikacji miejskiej przebiegał bez większych zakłóceń. Wieksza liczba patroli, zarówno cywilnych, jak i umundurowanych, czuwała nad bezpieczeństwem osób biorących udział w uroczystościach.

(KGP / kb)

Minister Spraw Wewnętrznych: obchody 4 czerwca dobrze zabezpieczone ►

Zakończyła się operacja "Jubileusz" ►

Policyjne zabezpieczenie uroczystości na pl. Zamkowym z okazji 25-lecia polskiej wolności ►

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem w stolicy ►

Operacja "Jubileusz" - wyzwanie dla policjantów ruchu drogowego ►

Powrót na górę strony