#JestAkcja z policyjnymi wodniakami

Policyjni wodniacy to funkcjonariusze, którzy przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą, niosą pomoc tonącym, dbają o ochronę środowiska, kontrolują wały przeciwpowodziowe, a także biorą udział w akcjach ratowniczych podczas katastrof i klęsk żywiołowych. Dziś zabierzemy Cię na jedną ze służb wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, podczas której dzięki technologii video 360 VR poczujesz się jak prawdziwy wodniak, wsiądziesz z nimi na łódź policyjną i przekonasz się, jak wygląda specyfika tej służby.

Ten rok jest wyjątkowy dla naszych warszawskich wodniaków, ponieważ dokładnie od stu lat nieprzerwanie stoją na straży bezpieczeństwa ludzi nad wodą. Mogą to robić dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pasji funkcjonariuszy, ale także dzięki nowoczesnemu sprzętowi, którym dysponują. Są to nowoczesne, terenowe samochody do patrolowania terenów przyległych, super szybkie łodzie, poduszkowce, a także łódź z napędem śmigłowym airboat.

Ta służba nie znosi pomyłek… bo i rzeka nie znosi pomyłek. Aby pełnić służbę w policji wodnej trzeba być człowiekiem, który z pokorą patrzy na wodne środowisko. Dodatkowo trzeba być profesjonalistą w każdym calu, bo rzeka to przeciwnik, który nie pozostawia miejsca na błąd.

Służba na wodzie nie przypomina radosnego serialu o ratownikach, którzy zawsze zdążają na czas, tuż o włos od tragedii. Wodniacy codziennie ocierają się o ludzkie tragedie i nieszczęście. Statystyki są bezlitosne - corocznie tonie ponad 500 osób, a setki osób traci nieodwracalnie zdrowie.

Policyjnych wodniaków poznasz po specjalnym umundurowaniu, który składa się z białej koszulki polo oraz granatowych spodenek i granatowej czapki bejsbolówki. Na plecach koszulki znajduje się duży napis POLICJA, a mniejszy umiejscowiony jest z przodu, nad zapinaną na guzik kieszonką.

Ciekawy świat  widziany oczyma policyjnych wodniaków możesz poznać także Ty, oglądając najnowszy film, zrealizowany dzięki współpracy Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP i firmy vr360.pl.Podobnie jak poprzednie z serii #JestAkcja, wykonany został w technologii video 360, która pozwala na rejestrowanie rzeczywistości w pełnej sferze, czyli to Ty sam decydujesz, w którą stronę popatrzysz, a dzięki okularom VR dodatkowe, niepowtarzalne wrażenia stają się również Twoim udziałem. Tym razem bierzesz udział w działaniach wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie. Gotowy na akcję? Zaczynamy!

***

Już za tydzień zabierzemy Cię na kolejną wyjątkową akcję, jak zwykle nie uprzedzamy faktów, więc szczegółów jeszcze teraz Ci nie zdradzimy. Śledź więc uważnie nasze profile w mediach społecznościowych i nie daj się zaskoczyć. Weź udział w policyjnej akcji i podziel się wrażeniami w komentarzach pod kolejnymi filmikami. Napisz koniecznie, w jakich jeszcze akcjach chciałbyś wziąć udział wirtualnie razem z nami. Nie zapomnij dodać hasztag #JestAkcja. Daj się ponieść tej niepowtarzalnej, policyjnej przygodzie. Skoro nie możemy spotkać się na żywo, to spotkajmy się w wirtualnej rzeczywistości.

Śledźcie nasze profile w serwisach społecznościowych:

tekst: nadkom. Małgorzata Sokołowska-Makarowska
grafika: Edyta Banach-Rudzik
film: Radek Piotrowski, Leszek Cuper i Paweł Cegielski

Powrót na górę strony