Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna sztafeta pływacka zakończona!

Data publikacji 19.07.2014

Dzisiaj w Krynicy Morskiej zakończyła się policyjna sztafeta pływacka. 14 śmiałkom jej ukończenia pogratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj.

Policyjni pływacy postanowili uczcić 95. rocznicę powołania Policji Państwowej w sposób wyjątkowy. Najtwardsi z nich pokonali w systemie sztafetowym około 400 km wzdłuż całego polskiego wybrzeża morskiego. Płynęli w dzień i w nocy bez przerwy, ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej. Dzisiaj w Krynicy Morskiej Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj pogratulował wszystkim pływakom tego wyjątkowego osiągnięcia.

W historii polskiego sportu nikt wcześniej nie podjął się takiego wyzwania. Uczestnicy, oprócz uczczenia 95. rocznicy powstania Policji Państwowej, płynęli również z misją finansowego wsparcia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W wydarzeniu wzięły także udział Siły Zbrojne RP. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przydzieliło okręt ORP "LECH" z 3. Flotylli Okrętów z Gdyni do zabezpieczenia imprezy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Czytaj również:

Policyjna sztafeta morska: minęli półmetek ►    

Policyjna sztafeta: Morze się uspokoiło ►    

Treningi po ciemku ►    

Popłyną wzdłuż wybrzeża ►

KGP

Powrót na górę strony