Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Kryminalna Piła 2016 za nami
IV Festiwal Kryminału "Kryminalna Piła" 2016, organizowany przez Szkołę Policji w Pile i Regionalne Centrum Kultury w Pile, przez cztery dni zamienił miasto w stolicę tego popularnego gatunku literackiego.
SP Piła -
Napadł na bank - próbował ukryć się u swojej partnerki
„Oddawaj pieniądze” - takie słowa usłyszała kasjerka jednej z placówek bankowych w Opolu. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad. 48-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego ukrywał się przed opolskimi mundurowymi we Wrocławiu. Usłyszał już zarzut usiłowania rozboju. Musi się teraz liczyć z karą nawet 12 lat więzienia.
Opole -
Zatrzymani za wprowadzanie do obrotu narkotyków
Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wspierani przez wydział realizacyjny zatrzymali 6 osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze w trakcie działań zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, kokainę i haszysz. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.
KSP -
Dwa razy założył plantacje marihuany – CBŚP dwukrotnie je zlikwidowało
Plantację marihuany zlikwidowali policjanci szczecińskiego CBŚP na jednej z posesji w Wołczkowie. Po raz kolejny zatrzymali 32-letniego Radosława P., który w grudniu 2015 roku zorganizował małą plantację na poddaszu budynku mieszkalnego w podszczecińskim Bezrzeczu. Mężczyzna próbował uciekać funkcjonariuszom wraz ze swoim kompanem, skacząc z pierwszego piętra. Obaj zostali jednak szybko zatrzymani. Po raz kolejny Radosław P. usłyszał zarzuty uprawy marihuany i posiadania narkotyków. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
CBŚP -
Dwóch mężczyzn odpowie za posiadanie i handel narkotykami
Zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających o wadze ok. 100 g, posiadania ponad 1,6 kg marihuany oraz 370 g amfetaminy usłyszeli zatrzymani przez policjantów dwaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu siemiatyckiego i ostrowskiego. Wczoraj sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania.
Białystok -
XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016
Już po raz czternasty policjanci, wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata, uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 43 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - ponad 2000 zawodników, w tym blisko 110 policjantek i policjantów z całego kraju.
Szczecin -
Uroczystości w sosnowieckiej katedrze
W Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu odbyła się uroczysta msza upamiętniająca katastrofę prezydenckiego samolotu, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. W trakcie obchodów rocznicy tego tragicznego wydarzenia odsłonięta zostało tablica upamiętniająca ofiary katastrofy. W uroczystościach wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.
Katowice -
Zlikwidowana plantacja konopi
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zwalczający przestępczość narkotykową, zlikwidowali plantację konopi oraz udaremnili wprowadzenie na rynek znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. W domu jednego z nich ujawnili uprawę konopi indyjskich z całym oprzyrządowaniem oraz około kilogram gotowego suszu marihuany.
Kielce -
Bydgoska "drogówka" szkoliła się na torze motocrossowym
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Bydgoszczy ponownie mieli możliwość szkolić się na torze motocrossowym „Plebanka”, należącym do WKM Więcbork. W warsztatach brało udział jedenastu bydgoskich funkcjonariuszy. Była to również doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności technicznych młodych policjantów.
Bydgoszcz -
Policjanci rozmawiali z gimnazjalistami o cyberprzestępstwach i zagrożeniach w sieci
Złotoryjscy policjanci, prowadząc działania prewencyjne, tym razem odwiedzili uczniów z Gimnazjum w Wilkowie - Osiedlu. Celem spotkania było przekazanie młodym użytkownikom sieci wiedzy, na temat mogących ich spotkać zagrożeń. Funkcjonariusze poruszyli także temat gróźb składanych w sieci, skutków oraz sposobów na radzenie sobie z tą formą przemocy, a także odpowiedzialności karnej za tego typu czyny. W spotkaniu udział wzięło łącznie blisko 120 osób.
Wrocław -
Usłyszał 14 zarzutów za kradzieże mienia
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o dokonanie co najmniej kilkunastu przestępstw przeciwko mieniu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany kradł przewody elektryczne, uszkadzając w ten sposób sieci przesyłowe i telekomunikacyjne. Straty oszacowano na kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Mężczyzna był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione kradzieże.
Wrocław -
I Mistrzostwa Polski w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „Koszalin 2016”
Po raz pierwszy Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Komenda Miejska Policji w Koszalinie, wspólnie z Urzędem Miasta w Koszalinie oraz Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego, zorganizowały w dniach 1-2 kwietnia 2016 r. Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „Koszalin 2016”.
Szczecin -
Zatrzymany za kradzież auta wartego blisko 200 tys. złotych
Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Gdańska na gorącym uczynku kradzieży samochodu. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w momencie kiedy zmieniał tablice rejestracyjne na fałszywe. Był zaskoczony widokiem policjantów i podjął próbę ucieczki ale po chwili został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
"Bomba!" - tak nie żartujemy
Za niewłaściwy prima-aprilisowy żart odpowie 59 letni mieszkaniec gminy Dzierzkowice. Mężczyzna zadzwonił do kraśnickiej komendy i powiadomił o podłożeniu bomby, nie określając jednak miejsca. Ponieważ informacje o ładunkach wybuchowych zawsze traktowane są poważnie, policjanci nie zbagatelizowali tego sygnału i rozpoczęli poszukiwania autora alarmu. Jeszcze tego samego dnia ustalili jego dane. Okazał się nim 59-letni nietrzeźwy mieszkaniec gminy Dzierzkowice. Wkrótce mężczyzna odpowie za głupi żart.
Lublin -
Odpowie za znęcanie się nad zwierzętami
Lublinieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na początku marca pozostawił w lesie przywiązaną do drzewa sukę, a przy niej sześć szczeniąt. 59-letni mieszkaniec Lublińca usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grożą mu 3 lata więzienia.
Katowice -
Filip Chajzer wstępuje w szeregi Policji!
Znany polski prezenter radiowy i telewizyjny Filip Chajzer realizując nagranie do programu telewizyjnego przeszedł policyjny test sprawności fizycznej. W związku z tym, że materiał był realizowany 1 kwietnia (Prima Aprilis) funkcjonariusze Policji pozwolili sobie na mały żart. Prezenter musiał pokonać tor przeszkód ubrany w kamizelkę kuloodporną i kask, co znacznie zwiększyło poziom jego trudności. Przy zmodyfikowanej przez instruktora Policji próbie zabrakło mu jedynie kilka sekund do zaliczenia testu. Natomiast w drugim podejściu, nie obciążony już dodatkowym sprzętem Filip Chajzer zdał egzamin pomyślnie.
KGP -
Międzynarodowa konferencja „Poszukiwanie osób ukrywających się przezd wymiarem sprawiedliwości” z udziałem „Łowców cieni” i oficerów łącznikowych ENFASTU
Czterodniowa konferencja, która odbyła się w Warszawie miała na celu wymianę doświadczeń funkcjonariuszy zajmujących się poszukiwaniami, zwiększenie poziomu wykorzystania kanałów wymiany informacji i zacieśnienie współpracy między policjantami. Wzięli w niej udział policjanci funkcjonujący w ramach Enfastu, czyli Europejskiej Sieci Współdziałania Zespołów Poszukiwań Celowych, jak również zaproszeni prelegenci z krajów europejskich. Przedsięwzięcie było współfinansowane w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
CBŚP -
Child Protection System Training – międzynarodowe szkolenie
Przez 3 dni pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z National Crime Agency, przedstawiciele policji z 7 krajów Europy Środkowo-Wschodniej uczestniczyło w międzynarodowym szkoleniu dot. zwalczania przestępczości seksualnej wobec małoletnich.
Akademia Policji w Szczytnie, KGP -
Robocze spotkanie w Zinnowitz polskich i niemieckich policjantów
Wczoraj w miejscowości Zinnowitz odbyło się spotkanie robocze Dyrektorów Krajowych Urzędów Kryminalnych landów tzw. związku północnego. W jego skład wchodzą: LKA (Landeskriminalamt) w Meklemburgii Pomorza Przedniego, Szlezwika Holsztyn, Bremen, Hamburga oraz Dolnej Saksonii.
Szczecin -
Nietypowy finał poszukiwań
Wczorajszej nocy dyżurny jaworskiej komendy został powiadomiony przez zaniepokojonego starszego mężczyznę o zaginięciu jego żony. Podjęte natychmiast przez policjantów czynności, przyczyniły się zaledwie po jednej godzinie od zgłoszenia, do szczęśliwego finału poszukiwań. I choć był on nietypowy, bo 88-latka została odnaleziona w zamkniętym kościele, to kobieta cała i zdrowa trafiła do swojego domu.
Wrocław -
Zatrzymane dwie osoby podejrzane o milionowe oszustwa
Leszczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa na dużą skalę. Sprawcy, prowadząc działalność gospodarczą, skupowali od przedsiębiorców i rolników zboże, nie regulując za nie należności. Straty wynoszą blisko 3 miliony złotych. Podejrzanym grozi nawet 8 lat więzienia.
Poznań -
Rozpoczęcie I Mistrzostw Polski Policji w koszykówce o puchar Komendanta Głównego Policji "Koszalin 2016"
Po raz pierwszy Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Komenda Miejska Policji w Koszalinie, wspólnie z Urzędem Miasta w Koszalinie oraz Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego, zorganizowały w dniach 1-2 kwietnia 2016r. Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji" Koszalin 2016".
Szczecin -
Policjanci ćwiczyli na stadionie
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wzięli udział w szkoleniu praktycznym na INEA Stadionie w Poznaniu. Ćwiczenia funkcjonariuszy przeprowadzono w związku z przygotowaniami do zabezpieczenia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.
Poznań -
Skuteczni w eliminowaniu piractwa drogowego
Lubuscy policjanci konsekwentnie dbają o bezpieczeństwo na drogach regionu. Jednym z najważniejszych elementów z tym związanych jest temperowanie kierowców powodujących największe zagrożenie. Często są to kierowcy niestosujący się do ograniczeń prędkości. Tylko w ostatnich dniach mundurowi przyłapali na niebezpiecznej jeździe kilka nieodpowiedzialnych osób.
Gorzów Wlkp. -
Spowodował wypadek, w którym zginął jego 16-letni kolega
Do sądu rodzinnego i nieletnich trafi sprawa 14-latka. Młody mieszkaniec gminy Lubawa wykorzystując nieobecność rodziców wziął kluczyki od samochodu ojca i wybrał się z kolegą na przejażdżkę, która zakończyła się tragicznie. 16-letni pasażer zginął na miejscu.
Olsztyn -
Filip Chajzer wstępuje w szeregi Policji!
Znany polski prezenter radiowy i telewizyjny Filip Chajzer postanowił porzucić karierę dziennikarską i wstąpić w szeregi Policji. Dziennikarz twierdzi, że od dziecka marzył o tym aby założyć mundur. Być może dzisiejszy dzień będzie pierwszym krokiem w tym kierunku. Prezenter przystąpił do testu sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów w postępowaniu kwalifikacyjnym każdego kandydata do służby w Policji. Trzymamy kciuki!
KGP -
Groził wysadzeniem budynku parlamentu
Młody mężczyzna, który groził na jednym z portali społecznościowych wysadzeniem budynku Sejmu RP oraz nawoływał do podkładania bomb, został ustalony i zatrzymany przez dolnośląskich policjantów. Ujawnienie przestępstwa i zatrzymanie 16 – letniego podejrzanego to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.
Wrocław -
Poszukiwany ENA został zatrzymany we Francji podczas próby kradzieży
32-letni mieszkaniec Milicza poszukiwany od kilku miesięcy Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany w jednym z supermarketów w Marsylii podczas próby kradzieży butelki wódki. Zatrzymany mężczyzna od dłuższego czasu przebywał we Francji, ukrywając się tam przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj został przekonwojowany do Polski i trafił prosto do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 2 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Prowadzisz samochód - skoncentruj się na drodze
Rozmowa kierowców przez telefon podczas jazdy, pisanie wiadomości to tylko niektóre z nagannych zachować na które spotykają się policjanci na drogach. W ubiegłym roku na drogach województwa lubelskiego odnotowano 5432 przypadki naruszeń zakazu korzystania z telefonu komórkowego bez zestawu głośnomówiącego.
Lublin -
Policjanci odnaleźli zaginionych
Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście po kilkudziesięciu minutach znaleźli 19-latkę, która zgubiła się w lesie. Dziewczyna wyszła z psem na spacer i nie mogła znaleźć drogi powrotnej do domu. Dopiero nadawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe doprowadziły ją do radiowozu. W podobnej sprawie interweniowali także policjanci ze Staszowa - odnaleźli 73-latkę, która wyszła z domu w nieznanym kierunku.
Olsztyn, Kielce
