#JestAkcja z policyjnymi kontrterrorystami

Policyjni kontrterroryści to funkcjonariusze, którzy ze względu na charakter realizowanych zadań cechują się przede wszystkim: wysoką sprawnością fizyczną, bardzo dobrym stanem zdrowia, wysoką odpornością na sytuacje stresowe, umiejętnością pracy w zespole, umiejętnością szybkiej adaptacji do nowych warunków oraz dyspozycyjnością. Dziś zabierzemy Cię na jedną ze służb wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie, podczas której, dzięki technologii video 360 VR, poczujesz się jak prawdziwy kontrterrorysta, wsiądziesz z nimi do specjalnego samochodu opancerzonego TUR oraz przekonasz się, jak wygląda specyfika służby policjantów z sekcji wysokościowej.

Wspólnie z policyjnymi kontrterrorystami dokonasz szturmu na budynek przy wykorzystaniu samochodu TUR VI wyposażonego w specjalną platformę szturmową, która pozwala na działania na wysokości 7 metrów, a z rozłożoną drabiną nawet na 9 metrach, czyli na wysokości 3 piętra. Taki sprzęt z powodzeniem przydaje się m.in. do działań snajperskich, rozpoznania, odbijania zakładników z samolotu czy w akcjach w wysokich budynkach.

Następnie przeniesiesz się do kolegów z sekcji wysokościowej i tam wspólnie podejmiecie działania szturmowe na budynku. Ale o tym już nie ma co czytać, tylko trzeba to przeżyć. Włącz więc filmik i nie zapomnij o okularach VR, bo dzięki nim Twoje wrażenia i przeżycia będą jeszcze bardziej spotęgowane i realistyczne.

A jeżeli zainteresowała Cię służba w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji „BOA”, czyli w jednostce, która zajmuje się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej, konwojowaniem najgroźniejszych przestępców, w tym podlegających ekstradycji oraz dokonywaniem zatrzymań najniebezpieczniejszych przestępców, to koniecznie zajrzyj na stronę praca.policja.pl. Tam dowiesz się, od czego zacząć.

Ciekawy świat  widziany oczyma policyjnych kontrterrorystów możesz poznać także Ty, oglądając najnowszy film, zrealizowany dzięki współpracy Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP i firmy vr360.pl. Podobnie jak poprzednie z serii #JestAkcja, wykonany został w technologii video 360, która pozwala na rejestrowanie rzeczywistości w pełnej sferze, czyli to Ty sam decydujesz, w którą stronę popatrzysz, a dzięki okularom VR dodatkowe, niepowtarzalne wrażenia stają się również Twoim udziałem. Tym razem bierzesz udział w działaniach wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie. Gotowy na akcję? Zaczynamy!

***

Już za tydzień zabierzemy Cię na kolejną wyjątkową akcję, jak zwykle nie uprzedzamy faktów, więc szczegółów jeszcze teraz Ci nie zdradzimy. Śledź więc uważnie nasze profile w mediach społecznościowych i nie daj się zaskoczyć. Weź udział w policyjnej akcji i podziel się wrażeniami w komentarzach pod kolejnymi filmikami. Napisz koniecznie, w jakich jeszcze akcjach chciałbyś wziąć udział wirtualnie razem z nami. Nie zapomnij dodać hasztag #JestAkcja. Daj się ponieść tej niepowtarzalnej, policyjnej przygodzie. Skoro nie możemy spotkać się na żywo, to spotkajmy się w wirtualnej rzeczywistości.

 

Śledźcie nasze profile w serwisach społecznościowych:

tekst: nadkom. Małgorzata Sokołowska-Makarowska
grafika: Edyta Banach-Rudzik
film: Radek Piotrowski, Leszek Cuper i Paweł Cegielski

Powrót na górę strony