Galerie zdjęć

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera

Data publikacji 31.05.2015

W ramach Dnia Dziecka zorganizowanego przez Kancelarie Prezesa Rady Ministrów stoiska promocyjne Komendy Głównej Policji oraz Komendy Stołecznej Policji odwiedziło kilka tysięcy dzieci z rodzicami. Szczególnymi gośćmi byli premier Ewa Kopacz, wicepremier Janusz Piechociński oraz przedstawiciele rządu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko ruchu drogowego, motocykle policyjne oraz radiowozy. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki i rebusy, a także brały udział w konkursach z zakresu bezpieczeństwa rowerzystów.

Podczas oficjalnego otwarcia Dnia Dziecka zorganizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów premier Ewa Kopacz powiedziała: „Mówimy o szeroko pojętym bezpieczeństwie – w domu, w szkole, w podróży”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, policjanci i pracownicy Wydziału Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego, Gabinetu Komendanta Głównego, Komendy Stołecznej Policji przygotowali dla dzieci i rodziców mnóstwo atrakcji, by przez zabawę rozbudzić w uczestnikach bezpieczne zachowania w różnych aspektach codziennego życia.

Od godziny 10.00 do późnych godzin popołudniowych promocyjne stoiska policyjne oraz miasteczko ruchu drogowego udostępnione w ramach kampanii „Razem bezpiecznie do celu” odwiedziło kilka tysięcy dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami. Najmłodsi mogli wziąć udział w wielu konkursach, zabawach integracyjnych, rozwiązywać rebusy i zagadki z zakresu bezpieczeństwa, rysować, kolorować i jeździć rowerem po specjalnie przygotowanym torze. Dużą atrakcją cieszyło się także stoisko, przy którym policjanci prezentowali, jak pobierać odciski palców.

Podczas imprezy zainaugurowano kampanię „Rowerem bezpiecznie do celu”. Całość uświetnił koncert reprezentacyjnej orkiestry Policji.

fot. Piotr Maciejczak

Powrót na górę strony