Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci odnaleźli zaginionych
Sukcesem zakończyła się akcja poszukiwawcza 52-letniej mieszkanki Ełku, która wyszła na spacer do lasu i zaginęła. Na szczęście miała przy sobie telefon. Gdy zaczęło brakować jej sił i wciąż nie mogła odnaleźć drogi, z opresji wybawili ją ełccy policjanci. Funkcjonariusze odnaleźli ją stojącą po kolana w leśnych mokradłach. 52-latka była wystraszona, przemoczona i nie dawała rady iść o własnych siłach. Policjanci udzielili jej niezbędnej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Natomiast tomaszowscy policjanci odnaleźli chorego 23-latka zanim jego ojciec zdążył złożyć formalne zawiadomienie o zaginięciu syna. Szczęśliwie zakończyły się także poszukiwania zaginionej 83-letniej mieszkanki powiatu wąbrzeskiego. W akcję zaangażowanych było 110 policjantów i strażaków.
Olsztyn, Łódź, Bydgoszcz -
Kolejny wypadek z udziałem dzieci
Do tragicznego wypadku z udziałem dwóch 14 latków doszło 6 września br. przed godziną 20.00 w miejscowości Żelazowice w gminie Żarnów. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że dwóch chłopców w wieku 14 lat jechało na jednym rowerze poruszając się lewym pasem drogi. Z nieznanych przyczyn wjechali wprost pod nadjeżdżający samochód.
Łódź -
Policjanci i żołnierze zbierają krew dla Wojtka
Międzyrzeccy policjanci i żołnierze oddali krew dla chorego Wojtka Wesołowskiego – byłego siatkarza z Międzyrzecza, a obecnie dzielnicowego z Solca Kujawskiego. Mundurowi wzięli udział w finale akcji zbiórki krwi, oddając najcenniejszy dar ratujący życie.
Gorzów Wlkp. -
Dzielnicowi zatrzymali pijanych kierowców
Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, posiadał narkotyki oraz kilka sztuk amunicji. Ponadto nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu przez dzielnicowego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, który pełnił służbę w rejonie jednej ze szkół. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Po wykonaniu czynności został umieszczony w Areszcie Śledczym. Działania prowadzone z kolei przez funkcjonariuszy z powiatu złotoryjskiego pozwoliły na ujawnienie i wyeliminowanie kolejnego pijanego kierowcy.
Wrocław -
Policjanci grupy „Nysa” odzyskali skradziony samochód wart ponad 350 tys. zł
Funkcjonariusze dolnośląsko - saksońskiej grupy „Nysa” ze Zgorzelca w wyniku prowadzonych działań odzyskali samochód skradziony na terenie Niemiec o wartości ponad 350 tys. złotych. W ręce policjantów wpadł też mężczyzna podejrzewany o paserstwo. Pojazd został zabezpieczony, a zatrzymany usłyszał już zarzuty. Za czyn, o który jest podejrzany grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Policjanci z Mogilna uratowali niedoszłego samobójcę
Policjanci z Mogilna w ostatniej chwili dotarli do 34-latka, który zamierzał popełnić samobójstwo. Gdy mundurowi weszli do mieszkania, mężczyzna wisiał już w łazience z zaciśniętym wokół szyi kablem. Dzięki opanowaniu funkcjonariuszy i skutecznie przeprowadzonej reanimacji udało się zapobiec tragedii. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.
Bydgoszcz -
Policyjna akcja „Prędkość” na dolnośląskich drogach
Dolnośląscy funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na terenie województwa kolejne wzmożone działania kontrolne pn. „PRĘDKOŚĆ”, ukierunkowane na osoby łamiące w tym zakresie przepisy. Podczas tylko tych działań skontrolowano ponad 1,7 tys. pojazdów i ujawniono blisko 1 tysiąc kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości, z czego 27 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Wrocław -
Policjanci pomagają poszkodowanym w nawałnicy
Policjanci ze Szkoły Policji w Pile przekazali pomoc rzeczową dla dwóch rodzin zastępczych z powiatu tucholskiego, których najbardziej dotknęła sierpniowa nawałnica. Funkcjonariusze przygotowali ogromne paczki, w których znajdowały się wyprawki szkolne dla dzieci, zabawki oraz potrzebne artykuły użytku codziennego. Bezcenny uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców powoduje niezmierna radość z niesienia pomocy innym.
Bydgoszcz -
Uratowali życie mężczyzn
Dwóch mężczyzn mogło zaczadzić się dymem, gdyby nie szybka interwencja funkcjonariuszy z północno-praskiej patrolówki. Sierż. Tomasz Skrok i post. Krystian Jankowski pierwsi przybyli na miejsce pożaru i wyprowadzili mieszkańców z zadymionego mieszkania. Chwila zwłoki i gęsty dym oraz ogień mogły stać się zabójcze dla obu lokatorów. Mundurowi z powiatu miechowskiego uratowali natomiast 80-letniego mężczyznę, w którego domu ulatniał się gaz.
KSP, Kraków -
Policjanci i mieszkańcy Włocławka wspólnie dbają o bezpieczeństwo wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
Włocławscy policjanci weryfikują każdą informację o miejscach potencjalnie zagrożonych, która dociera do nas za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonującej od roku. Spośród 1459 zgłoszeń potwierdzonych zostało 607 informacji. Każdy z zainteresowanych ma możliwość wpłynąć na stan bezpieczeństwa.
Bydgoszcz -
Europejska Konwencja Szefów Policji w Hadze
Delegacja polskiej Policji uczestniczy w Europejskiej Konwencji Szefów Policji, która w dniach 6-7 września odbywa się w siedzibie głównej Europolu w Hadze.
KGP -
Blisko 20 lat temu dokonał napadu rabunkowego - został zatrzymany na granicy przez funkcjonariuszy
Policjanci ze Zgorzelca prowadzili poszukiwania mężczyzny, który blisko 20 lat temu dokonał napadu rabunkowego. Funkcjonariusze mimo upływu czasu realizowali czynności operacyjne w tej sprawie w wyniku czego ustalili, że 55 -latek zmienił nazwisko, a także przebywał na terenie, co najmniej kilku krajów m.in. Portugalii. Dzięki współpracy ze Strażą Graniczną przestępca poszukiwany listem gończym, został zatrzymany na granicy polsko-ukraińskiej.
Wrocław -
25-letni pedofil zatrzymany przez krakowskich policjantów
Policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-latka podejrzanego o pedofilię. Na trop mężczyzny wpadł internauta, który nawiązał kontakt z podejrzanym, podając się za nastolatkę. 25-latek został oskarżony o pokazywanie osobie nieletniej treści pornograficznych oraz o zmuszenie małoletniej poniżej 15 lat do kontaktów seksualnych.
Kraków -
Chciał wręczyć policjantom łapówkę, by odzyskać prawo jazdy
1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca zatrzymany przez policjantów z Bolesławca, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością ponad 90 km/h. Chcąc uniknąć konsekwencji mężczyzna chciał przekupić policjantów proponując im 8 tys. złotych łapówki.
Wrocław -
Odpowie za handel kobietami
Śląscy kryminalni wpadli na trop mężczyzny podejrzanego o handel ludźmi. To 41-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który w przeszłości zajmował się już podobnym procederem. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.
Katowice -
Policjanci rozbili grupę handlującą dopalaczami
Rybniccy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową, przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się wprowadzaniem do obrotu dopalaczy. Zlikwidowano 6 sklepów, w których rozprowadzane były substancje psychoaktywne. Wśród 14 zatrzymanych są osoby, które stały na czele grupy. Wobec 6 mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt.
Katowice -
„Mundur na rowerach" - policjanci przejechali 600 km dla nienarodzonej Laury
Czterech policjantów wyruszyło w podróż rowerami pod hasłem „600 km dla Laury. Opole – Świnoujście 2017”, by pokonać trasę 600 km i pomóc w ten sposób nienarodzonej córce ich kolegi, która potrzebuje pomocy. Po drodze odwiedzali jednostki Policji i zachęcali do wsparcia finansowego na operację i rehabilitację dziecka. Jeśli możemy, pomóżmy maleńkiej dziewczynce, wspierając finansowo jej rodziców.
Szczecin -
Wyłudzał pieniądze za fikcyjny najem mieszkań
Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zatrzymali mężczyznę, który wyłudzał pieniądze przy wynajmie mieszkań. Do momentu zastosowania tymczasowego aresztu wobec niego, ustalono ośmiu pokrzywdzonych, od których podejrzany wyłudził blisko 9 tys. zł. 31-latek został aresztowany na dwa miesiące. Już po tym do komisariatu zgłosili się kolejni pokrzywdzeni.
Szczecin -
Ten sam granulat był przewożony do kolejnych firm, aby wyłudzić podatek VAT
Policjanci CBŚP z Opola rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o wyłudzanie podatku VAT. W wyniku nielegalnego procederu, który mógł trwać kilka lat, skarb państwa mógł zostać uszczuplony na około 98 milionów złotych. Policjanci zatrzymali do sprawy 17 osób. Śledczy podejrzewają, że w karuzelowym obrocie granulatów mogło uczestniczyć nawet 49 firm.
CBŚP -
Szef zachodniopomorskiego garnizonu nagrodził wyróżnionych policjantów
6 września br. w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie szef zachodniopomorskiego garnizonu insp. Jacek Cegieła wręczył kilkudziesięciu mundurowym nagrody pieniężne. W ten sposób Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie podziękował im za wzorowe wykonywanie zadań służbowych, profesjonalizm i zaangażowanie.
Szczecin -
Policjanci zabezpieczyli "podróbki". Oryginały warte byłyby ponad 2,2 mln zł
Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli ponad 4700 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi oraz wzornictwem znanych światowych marek, której wartość rynkowa oryginalnych egzemplarzy przekracza 2 miliony złotych. Do sprawy zostało zatrzymanych 7 osób: dwóch obywateli Bułgarii oraz pięcioro Polaków. Najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Nie jest wykluczone, że mogą też odpowiadać z ustawy karno-skarbowej. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KSP -
„Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Nowa akcja MSWiA i Policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak rozmawiał o bezpieczeństwie z uczniami Szkoły Podstawowej w Brąchnowie w powiecie toruńskim. Opowiedział też o nowej inicjatywie ministerstwa, która pomoże im zdobywać cenną wiedzę o prawidłowych zachowaniach.
KGP, MSWiA -
W obronie praw zwierząt
Policjanci z posterunku w Andrespolu odebrali z rąk właścicieli kilkuletniego czworonoga, którego stan fizyczny ewidentnie wskazywał na skrajne zaniedbanie i wyczerpanie organizmu. Warunki, w których przebywał, bezpośrednio zagrażały jego życiu i zdrowiu, co wyczerpywało znamiona znęcania się nad zwierzęciem. Pies natychmiast trafił pod opiekę weterynarza, zaś jego właścicielom grozi zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za które przewidziana jest kara 2 lat pozbawienia wolności. W skrajnych przypadkach sąd może orzec karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Wspólne ćwiczenia pododdziału prewencji i policyjnych jeźdźców
Na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji spotkali się mundurowi, wchodzący w skład III Kompanii Prewencji OPP w Katowicach oraz policyjni jeźdźcy z Chorzowa na swoich wierzchowcach. Pod czujnym okiem nadkomisarza Sławomira Karonia wspólnie doskonalili swoje umiejętności. Szkolili się m.in. w zakresie tworzenia szyków policyjnych w sytuacjach zagrożenia porządku publicznego oraz działań pododdziałów zwartych.
Katowice -
Miliony naboi dla polskiej Policji
Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak oraz Prezes Zarządu CENZIN Sebastian Meitz podpisali umowę na dostawę amunicji pistoletowej Makarov oraz zaprezentowali podpisaną 31 lipca b.r. umowę na zakup amunicji strzeleckiej Sellier & Bellot oraz treningowej SIMUNITION. Łącznie umowy obejmują dostawę ponad 11 mln pocisków.
Kielce -
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
Słowa roty ślubowania wybrzmiały dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski przyjął przysięgę od 43 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Teraz przed nimi półroczny kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku, po którym wrócą do wybranych przez siebie jednostek.
Bydgoszcz -
Wspólne ćwiczenia policjantów i służby ochrony Anwil-u
Na terenie Zakładów Chemicznych „Anwil” we Włocławku doszło do wtargnięcia uzbrojonej grupy, która wzięła zakładników - taka dramatyczna wiadomość dotarła do dyżurnego włocławskich mundurowych. Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń policjantów i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie zakładu.
Bydgoszcz -
Poszukiwania osób zaginionych
Każdego dnia policjanci poszukują zaginionych. Od początku roku 2017 w województwie łódzkim zgłoszono zaginięcie 971 osób. W tym czasie odnaleziono 980 osób. Tylko w ciągu minionej doby, 5 września 2017 r., w województwie łódzkim policjanci przyjęli zgłoszenia zaginięcia 5 osób:
Łódź -
Policjanci uratowali oszczędności 75-letniej gliwiczanki
Wczoraj gliwiccy policjanci pokrzyżowali plany oszusta działającego metodą „na oficera CBŚ”. Sprawca usiłował wyłudzić 10 tys. zł od 75-letniej kobiety. Zamierzonego celu nie osiągnął, bo konto zostało w porę zablokowane przez kryminalnych z gliwickiej komendy.
Katowice -
Mężczyzna poszukiwany przez dolnośląską policję wpadł na terenie Wielkopolski
Mężczyzna poszukiwany przez dolnośląskich policjantów został zatrzymany. Po publikacji w mediach rysopisu poszukiwanego oraz zdjęć przedstawiających kilka możliwych wariantów jego wyglądu, do policji zaczęły spływać informacje z różnych regionów kraju. Każda z nich była dokładnie weryfikowana. Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj w nocy na terenie województwa wielkopolskiego.
Wrocław
