Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Reagują po służbie
Policjant nawet w czasie wolnym od służby, zawsze chętnie służy pomocą. Udowodnił to funkcjonariusz z koszalińskiej komendy, który udzielił pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej i zabezpieczył miejsce zdarzenia drogowego do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Z kolei policjantka z wydziału dochodzeniowego opoczyńskiej komendy zatrzymała w czasie wolnym od służby nietrzeźwą motorowerzystkę. Natomiast funkcjonariusz z komisariatu I w Wałbrzychu pomimo, iż miał dzień wolny od służby, ruszył za złodziejem i ostatecznie zatrzymał go po pościgu. Strzyżowski funkcjonariusz, jadąc na służbę, zatrzymał pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej samochodem wjechał do rowu. Okazało się, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i dodatkowo był poszukiwany. Ponadto Policjant z Lublina, będąc na urlopie, zatrzymał kierowcę, który miał prawie 3,8 promila alkoholu w organizmie.
Szczecin, Łódź, Wrocław, Rzeszów, Lublin -
Zgłosiła pobicie, bo chciała sprawdzić szybkość reakcji policjantów – została ukarana mandatem
Zdarza się, że na numer alarmowy 997 i 112 dzwonią osoby, które niepotrzebnie blokują linię alarmową. Pomyłki telefoniczne, telefony wykonane dla żartu, zamawianie radiowozu do przewiezienia osoby, bo nie starczyło pieniędzy na taksówkę - to codzienność z jaką mierzą się dyżurni jednostek policji. Podobna sytuacja miała miejsce w Olsztynie, kiedy na numer alarmowy zadzwoniła 28-latka i zgłosiła pobicie. W rzeczywistości kobieta chciała sprawdzić szybkość reakcji funkcjonariuszy.
Olsztyn -
Informacja dot. działań KSP związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas zabezpieczeń demonstracji
W związku z szumnym tytułem artykułu "Opozycja tropiona jak przestępcy" w dzisiejszym (21 sierpnia br.) wydaniu Gazety Wyborczej, Komenda Stołeczna Policji podtrzymuje w całości stanowisko wyrażone 27 lipca br.
KGP -
Policjanci CBŚP zneutralizowali niemal 100 kg materiału wybuchowego
Policjanci CBŚP zajmujący się zwalczaniem aktów terroru zabezpieczyli 134 granaty moździerzowe, a nawet 10-kilogramową bombę lotniczą. Znalezisko wypełnione było materiałem wybuchowym o łącznej wadze niemal 100 kg. Niewybuchy zostały zneutralizowane przez saperów z inowrocławskiego 2 Pułku Inżynieryjnego. Arsenał pochodził z czasów II wojny światowej. Śledczy ustalają, czy zabezpieczone przedmioty mogły być wykorzystywane w celach przestępczych.
CBŚP -
Działania policjantów podczas pożaru fosforu
Policjanci z Chorzowa ustalają szczegółowe okoliczności pożaru, do jakiego doszło na terenie zakładów chemicznych w Chorzowie. Podczas transportu wywróciła się 200 kilogramowa beczka z fosforem. Doszło do rozszczelnienia i zapalenia się beczki. Na miejscu pracowała straż pożarna oraz policja. Aby zminimalizować ryzyko zagrożeń mundurowi apelowali do mieszkańców, aby pozamykali drzwi i okna oraz nie opuszczali mieszkań. Po czynnościach jednostki ratownictwa chemicznego zagrożenie odwołano. Nikt nie odniósł obrażeń.
Katowice -
Policjanci na obchodach 25-lecia pożaru w Kuźni Raciborskiej
Śląscy policjanci na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofem Justyńskim wzięli udział w obchodach 25 rocznicy wielkiego pożaru w Kuźni Raciborskiej. „Tragedia - współpraca - doświadczenie – przyszłość” - pod takim przesłaniem odbyła się ta uroczystość. Jej celem było upamiętnienie współpracy służb: Straży Pożarnej, Policji, Wojska Polskiego i Służby Leśnej, oddanie hołdu ofiarom tej tragedii oraz odznaczenie mundurowych, którzy wykazali się profesjonalizmem podczas akcji gaśniczej.
Katowice -
Policjanci ratowali pokłutego ostrym narzędziem
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności pokłucia ostrym narzędziem jednego z kibiców łódzkiej drużyny piłkarskiej. Do wyjaśnienia już zostały zatrzymane dwie osoby. Policjanci i załoga zespołu medycznego Oddziału Prewencji jako pierwsi udzielali pomocy pokrzywdzonemu. Stan mężczyzny jest nadal poważny.
Łódź -
Oddali krew, w lato cenniejszą niż zwykle...
W okresie letnim, kiedy dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, krew jest wyjątkowo potrzebna. W szpitalach brakuje życiodajnego płynu, bo w tym okresie znacznie spada liczba dawców. Policjanci, aby wspomóc zbiórkę krwi, oddawali ją w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, zaparkowanym przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wizyta pracowników centrum spotkała się z aktywnym uczestnictwem stróżów prawa. Ponad 16 litrów życiodajnego płynu oddali dzisiaj honorowi dawcy dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego.
Katowice -
Ryki: Bezpieczny przejazd
Ryccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei rozmawiali o bezpieczeństwie z uczestnikami ruchu drogowego przekraczającymi przejazd kolejowy w Rykach. Były to kolejne działania w ramach akcji „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj”. W okresie wakacyjnym, w każdy piątek na przejazdach kolejowych w całej Polsce funkcjonariusze zwracają uwagę na właściwe zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych w rejonach skrzyżowań dróg i torów. Rozdają ulotki informacyjne, udzielają porad i przypominają o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w takich miejscach.
Lublin -
Bezpieczny wypoczynek nad wodą
Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli, niedostrzeganie zagrożeń, niedostateczna opieka nad dziećmi oraz korzystanie z kąpieli pod wpływem alkoholu mogą skończyć się tragiczne. Od początku lipca w naszym regionie utonęło 7 osób. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagi podczas wypoczynku nad wodą.
Lublin -
Włodawa: 3 zatrzymania i 7 zarzutów w związku z włamaniami, kradzieżami oraz krótkotrwałym użyciem pojazdów
Włodawscy policjanci zatrzymali 3 mieszkańców Włodawy w sprawie kradzieży, włamań do samochodów oraz zaborów pojazdów, do których ostatnio doszło na terenie miasta i okolic. Jeden z zatrzymanych, 19-latek usłyszał aż 7 zarzutów. Pozostali, dwóch 16-latków, odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
Lublin -
Działania profilaktyczne „Zaraz wracam”
Tyscy policjanci wraz z strażakami, strażnikami miejskimi, przedstawicielem tyskiej rady miasta oraz portalem internetowym 112Tychy prowadzili działania profilaktyczne pn. "Zaraz wracam”. Podczas działań przeprowadzona została symulacja ratowania dziecka zamkniętego w samochodzie podczas upałów. Przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwić społeczeństwo na to, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę dzieci i zwierząt.
Katowice -
W czasie wolnym od służby namierzył włamywaczy
Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 52-latek podejrzany o włamanie do 3 lokali na terenie Częstochowy. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany wspólnie z 44-latkiem, ukradł sprzęt elektroniczny i wyposażenie biurowe. Obaj to recydywiści, wcześniej odbywali już kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Do ich zatrzymania przyczynił się policjant po służbie.
Katowice -
Pszczelarstwo... niezwykła pasja dzielnicowego
Wielu stróżów prawa swój czas wolny od służby poświęca rozwijaniu różnych, czasem bardzo nietypowych pasji. Jednym z nich jest sławkowski dzielnicowy sierż. sztab. Grzegorz Ciepał, dla którego pszczelarstwo to nie tylko zwykłe hobby. Policjant, w którego rodzinie od trzech pokoleń kultywowana jest tradycja opieki nad pasiekami, może pochwalić się tytułem Mistrza Pszczelarstwa. Dzielnicowy nie tylko troszczy się o swoje pracowite owady, ale zajmuje się również edukacją dzieci i młodzieży na ich temat.
Katowice -
Działania Policji podczas interwencji na ulicy Kolejowej w Kole
W związku ze zgłoszeniem mieszkańców w dniu 17 sierpnia br. policjanci podjęli interwencję przy ul. Kolejowej w Kole wobec grupy mężczyzn, w której jeden z nich spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem.
Poznań -
Posiedzenie sztabu kryzysowego powiatu tucholskiego
Wczoraj w tucholskiej komendzie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego powiatu tucholskiego z udziałem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego pana Mikołaja Bogdanowicza, władz samorządowych oraz współpracujących służb. W obliczu tak potężnej klęski żywiołowej tylko właściwe i ukierunkowane działania pomogą mieszkańcom w usunięciu tych tragicznych skutków nawałnicy.
Bydgoszcz -
Policjanci wspierali Adasia w wygranej walce z nowotworem pnia mózgu i spełnili marzenie chłopca
Komendę Powiatową Policji w Pile odwiedził wyjątkowy gość. To 6–letni Adaś, który przez pół swojego życia zmagał się z nowotworem pnia mózgu. Ostatnie trzy lata chłopiec z rodzicami spędził w szpitalach na terenie Anglii, gdzie na stałe mieszka. Policjanci w 2015 roku obiecali Adasiowi, że będą walczyć z chłopcem i wspólnie wygrają tę walkę... I spełni się także jedno z marzeń chłopca...by zostać policjantem! Warto mieć marzenia i mocno w nie wierzyć, bo się spełniają!
Poznań -
Policjanci oddziałów prewencji w służbie mieszkańcom terenów spustoszonych nawałnicą
Ponad 120 policjantów oddziału prewencji z Bydgoszczy i Poznania zostało skierowanych na teren powiatów województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie nawałnica przed kilkoma dniami wyrządziła największe szkody. Funkcjonariusze przede wszystkim będą zapobiegać ewentualnym kradzieżom, ale też dbać o to by mieszkańcy respektowali zakaz wstępu do lasu. W działaniach wspierają ich mundurowi z tamtejszych komend powiatowych, ale także strażnicy leśni.
Bydgoszcz -
Strzelali do butelki, trafili w pacjentkę
Łukowscy policjanci zabezpieczyli w szpitalnym oddziale śrut i wiatrówkę, z której wcześniej została postrzelona 38-letnia pacjentka. Teraz funkcjonariusze ustalają kto z personelu medycznego strzelał z tej broni i naraził pokrzywdzoną kobietę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Lublin -
Przechodzień i policjanci uratowali mężczyznę, który wpadł do jeziorka miejskiego
Przechodzień i policjanci uratowali 67-letniego mężczyznę, który wpadł do jeziorka miejskiego. Zdarzenie zakończyło się szczęśliwie. Jak się okazało, mężczyzna choruje na cukrzycę i wracając ze spaceru zrobiło mu się słabo i wpadł do wody. Mieszkaniec Kętrzyna został przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Olsztyn -
Fałszywe studolarówki zabezpieczone
Przemyscy policjanci zabezpieczyli 49 fałszywych banknotów o nominale 100 USD. Obywatele Ukrainy chcieli je wymienić na złotówki. Poprawna reakcja pracowniczki kantoru umożliwiła zatrzymanie mężczyzn. Jeden z nich usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Rzeszów -
Policjanci odnaleźli zaginioną 7-latkę
Suwalscy policjanci odnaleźli zaginioną 7-latkę. Dziewczynka oddaliła się z podwórka, na którym się bawiła. Po prawie godzinnej akcji poszukiwawczej, mundurowi odnaleźli zaginioną. Dziecko zostało przekazane pod opiekę matki.
Białystok -
Z wizytą w Areszcie Śledczym w Lublinie
Policjanci z „wojewódzkiej drogówki” wzięli udział w kolejnej edycji programu resocjalizacyjnego pn. „Fotoradar”, mającego na celu przeciwdziałanie pro-kryminalnym postawom, przeznaczonego dla skazanych, którzy popełnili przestępstwo, o którym mowa w art. 178kk oraz 178akk. Psychologowie tej placówki realizują program resocjalizacji osób odbywających karę pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.
Lublin -
Troje uratowanych w jedną noc
Nocą, na terenie powiatu świeckiego mundurowi trzy razy interweniowali wobec osób, które chciały odebrać sobie życie. Dzięki szybkim interwencjom policjantów wszystkie trzy osoby zostały uratowane. Dwie kobiety i mężczyzna zostali przekazani pod opiekę lekarzy.
Bydgoszcz -
Policjant na trasie ultramaratonu Tour De PoMorze 700 km Non Stop
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, asp. sztab. Tomasz Jabłoński wziął udział w Ultramaratonie Kolarskim ''Tour De PoMorze 700 km non stop''. Funkcjonariusz startujący w kategorii OPEN, z czasem 32:50:53, zajął 38 miejsce na 108 uczestników. Całość trasy pokonał wspólnie ze swoim kolegą, z którym wystartował pod szyldem „Mustangi Rzecko”.
Szczecin -
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rusza z nową kampanią społeczną pt. „Kierujesz życiem”
Kampania „Kierujesz życiem” ma na celu kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem odbiorców w grupie wiekowej 18-24 lata.
KGP -
Okradli „na śpiocha” – zostali zatrzymani
Nawet w spokojnej okolicy zdarzają się kradzieże. Otwarte drzwi tarasowe w gorącą noc wykorzystali złodzieje. Śpiących mieszkańców willi okradli na łączną kwotę 1200 zł. Dzięki pracy krakowskich kryminalnych, zatrzymano w tej sprawie dwie osoby. Za przywłaszczenie cudzego mienia grozi kara do 5 lat więzienia.
Kraków -
Tragiczny finał nieporozumienia
Śledczy wyjaśniają co było przyczyną tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło wczorajszej nocy w Toruniu przy ul. Warszawskiej. Mieszkający tam 58-latek został śmiertelnie ugodzony nożem. Podejrzewany o to przestępstwo mężczyzna po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia był już w rękach policjantów.
Bydgoszcz -
Gliwiccy policjanci zlikwidowali plantację marihuany
Policjanci z II komisariatu wraz z kryminalnymi gliwickiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mieszkańców Gliwic, którzy uprawiali konopie indyjskie i posiadali marihuanę. Stróże prawa zlikwidowali także przygotowaną przez podejrzanych plantację tych roślin, urządzoną w wynajmowanym domu w Pławniowicach. Dziś o losach 25-latków zadecyduje prokurator.
Katowice -
Uprowadzili, dręczyli, wymuszali – teraz staną przed sądem
Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie mężczyźni, którzy uprowadzili i dręczeniem zmusili 28-latka do podpisania fikcyjnego zobowiązania finansowego. Dwaj podejrzani zostali zatrzymani przez antyterrorystów z Wrocławia i średzkich policjantów, gdy pokrzywdzony przekazywał im pieniądze na jednej ze stacji paliw. Dwóch pozostałych zatrzymano w miejscu zamieszkania. Podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.
Wrocław
