Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Nagrodzeni za uratowanie życia
Komendant Powiatowy Policji w Lubinie nagrodził policjantów ze Ścinawy za uratowanie życia 69-letniej kobiecie. Pomimo wielu trudności w dotarciu do potrzebującej, ani przez chwilę funkcjonariusze nie zawahali się, by pospieszyć z pomocą. Insp. Tomasz Gołaski docenił profesjonalizm oraz wysokie zaangażowanie policjantów.
Wrocław -
III miejsce prudnickich policjantów w Międzynarodowym Piłkarskim Turnieju Halowym
Prudniccy policjanci zajęli III miejsce w Międzynarodowym Piłkarskim Turnieju Halowym, rozegranym w czeskim Mesto Albrechtice. W czasie zawodów nie brakowało piłkarskich emocji, zaciętej rywalizacji oraz dopingu publiczności. Celem imprezy była integracja międzynarodowa.
Opole -
Policjanci zabezpieczyli 1,5 kg amfetaminy
Wrocławscy policjanci przejęli blisko 1,5 kg amfetaminy i zatrzymali w tej sprawie dwóch pseudokibiców jednego z klubów. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę – prawie 50 tys. zł, która prawdopodobnie pochodzi z handlu środkami odurzającymi. Obaj zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.
Wrocław -
Zatrzymany sprawca brutalnego napadu
Dzięki współpracy z mieszkańcami kieleckiego powiatu, a także drobiazgowej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wczoraj rano został zatrzymany 37 –latek podejrzewany o usiłowanie zgwałcenia nastolatki. Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, 12.02.br., w gminie Masłów. Zatrzymany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Kielce -
Nieskradzione.pl - realizacja projektu Policji i BIK
W odpowiedzi na rosnące zagrożenia związane z kradzieżą tożsamości, Komenda Główna Policji razem z Biurem Informacji Kredytowej realizują ogólnopolską akcję edukacyjną – Nieskradzione.pl. Skradzioną tożsamość coraz częściej wykorzystują grupy przestępcze, m.in. do wyłudzenia kredytu na nasze dane. Prezentujemy kolejny film przygotowany w ramach akcji.
KGP -
Za szybko i z promilami
Zatrzymane prawo jazdy przez policjantów strzeleckiej drogówki, mandat oraz 10 punktów karnych to konsekwencje jakie poniósł 29-letni kierowca BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 59 km/h. Wszystko nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Kolejne prawo jazdy zabrali innemu kierującemu funkcjonariusze z Buska-Zdroju. 22-latek znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym a w dodatku prowadził auto mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.
Gorzów Wlkp., Kielce -
Rodzinna tragedia w Raciborzu
Raciborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragedii rodzinnej, do której doszło dzisiaj kilka minut przed 10.00 w Raciborzu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 76-letni mężczyzna używając broni pozbawił życia swojego zięcia, postrzelił córkę i sam popełnił samobójstwo.
Katowice -
Zabezpieczono 200 nielegalnych tabletek
Policjanci gorzowskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mieszkańca Gorzowa, który posiadał podrobione leki na potencję. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.
Gorzów Wlkp. -
Recertyfikacja umiejętności ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbył się egzamin potwierdzający umiejętności ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy KPP . Uczestniczyło w nim 24 funkcjonariuszy i jeden pracownik cywilny Policji z jednostek terenowych kujawsko-pomorskiego garnizonu.
Bydgoszcz -
Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet
Jaworskie policjantki włączyły się w ogólnoświatową akcję „Nazywam się miliard” – „One Billion Rising”. Przedsięwzięcie to ma na celu zaakcentowanie problemu przemocy wobec kobiet, poprzez taniec. W niedzielę 14 lutego punktualnie o godz. 13.00 na jaworskim rynku funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wspólnie z kilkudziesięcioma innymi kobietami zatańczyły specjalnie przygotowany na tę okazję układ choreograficzny.
Wrocław -
Odpowie za postrzelenie 29-latka
Za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu odpowie przed sądem 25-letni mieszkaniec Żor, który w nocy z soboty na niedzielę, przed dyskoteką postrzelił 29-latka. Chociaż napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia policjanci szybko ustalili jego tożsamość i wszczęli za nim poszukiwania. Po kilku godzinach, nękany wyrzutami sumienia sprawca, sam zgłosił się do komendy.
Katowice -
Areszt za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
Rybniccy kryminalni zatrzymali 41-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Zazdrosny mężczyzna oblał swoją konkubinę i jej byłego partnera łatwopalną substancją, a następnie podpalił. W wyniku odniesionych obrażeń 39-letni rybniczanin zmarł w szpitalu. Napastnik został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.
Katowice -
Policjanci uratowali życie 27-latka
Powiadomieni o próbie samobójczej policjanci z Prudnika uratowali życie mężczyźnie. Mundurowi już po kilku minutach zjawili się w domu 27-latka i w ostatniej chwili udzielili mu pomocy. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się udaremnić próbę odebrania sobie życia. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy pogotowia ratunkowego.
Opole -
Odpowie za napady na starsze kobiety
Wspólne działania policjantów z Brzeska oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie doprowadziły do zatrzymania 57-letniego sprawcy brutalnych napadów rabunkowych na starsze kobiety. Wszystko wskazuje na to, że sprawca działał również w innych powiatach Małopolski oraz w województwach ościennych.
Kraków -
Poszukiwany sprawca napadu na pracownicę baru
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu poszukują mężczyzny, który napadł na pracownicę baru w miejscowości Wielkie Rychnowo. Napastnik zwabił podstępem kobietę do toalety, uderzył i skrępował, a następnie skradł gotówkę i uciekł. Prowadzący sprawę publikują nagranie z monitoringu, na którym widoczny jest poszukiwany i apelują do wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę, z prośbą o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Policją.
Bydgoszcz -
Zatrzymani z narkotykami
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali w pościgu 34–letniego kierowcę volvo, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że podróżujący samochodem trzej mężczyźni przewozili łącznie ponad 1 kg amfetaminy oraz 5 gramów marihuany. Szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 50 tys. zł.
Białystok -
Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu
Dęblińscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który powiadomił telefonicznie o fałszywej bombie podłożonej na terenie miasta. Zatrzymany 35-latek został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Policja przestrzega przed podobnymi zachowaniami. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.
Lublin -
Kolejny sukces biegowy policjantki z KWP w Radomiu
Na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbył się w minioną sobotę VII Półmaraton Komandosa o Puchar Rektora-Komendanta WAT. Lista startowa obejmowała ponad 250 osób - głównie przedstawicieli służb mundurowych: wojska, Policji, BOR, SW czy też Straży Pożarnej. W rywalizacji wśród kobiet szóste miejsce zajęła sierż. szt. Karina Kubara-Grabska z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu.
Radom -
Policjanci rozpracowali duet włamywaczy
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali dwoje mieszkańców powiatu chrzanowskiego podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domów. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanych zabezpieczono kilkaset sztuk różnego rodzaju złotej, srebrnej i bursztynowej biżuterii, zegarki oraz laptopa.
Kraków -
Powrót do sprawy niewyjaśnionych i brutalnych napadów
Policjanci z Archiwum X zajmują się niewyjaśnionymi zbrodniami sprzed lat. Tym razem wracają do sprawy brutalnych napadów, które miały miejsce w latach 2005 -2009 na Lubelszczyźnie. Jednym z wątków prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie ośrodka zamiejscowego w Białej Podlaskiej śledztwa, jest napad na kasjerkę, do którego doszło w 2009 roku w Parczewie.
Lublin -
Zlikwidowano hurtownię podrobionych kosmetyków i odzieży - zabezpieczono towar o wartości ponad 6 mln zł
Mazowieccy policjanci zlikwidowali hurtownię odzieży i kosmetyków z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Zabezpieczono podrobione perfumy oraz ubrania o rynkowej wartości ponad 6 mln zł. Handel odbywał się za pośrednictwem portali internetowych. Właścicielowi hurtowni grozi kara do 5 lat więzienia.
Radom -
44-latek posiadał blisko 200 kg nielegalnego tytoniu
Iławscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca Lubawy. Mężczyzna w swoim domu i garażu posiadał blisko 200 kg nielegalnego tytoniu, maszynkę do cięcia liści tytoniu oraz zgrzewarkę elektryczne do folii. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 80 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
Olsztyn -
Zlikwidowana plantacja konopi
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Opolu zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli blisko 530 przygotowanych do ścięcia krzewów i ponad 3,5 kilograma marihuany. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwoje 24-latków. Czarnorynkowa wartość narkotyków, które mogły być uzyskane z zabezpieczonych roślin to ponad 500 000 złotych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.
CBŚP, Opole -
Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
W piątek w sali do ćwiczeń siłowych katowickiego oddziału prewencji odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach uczestniczyło 25 policjantów śląskiego garnizonu. Najlepszym wśród siłaczy okazał się Mariusz Knap z KMP w Bielsku-Białej.
Katowice -
Odnaleziono dzieła sztuki utracone w czasie II wojny światowej
Policjanci wydziału kryminalnego stołecznej policji, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście - Północ , w wyniku zawiadomienia złożonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ujawnili obrazy autorstwa Jana Matejki oraz Michała Borucińskiego, które zaginęły podczas II wojny światowej. Obiekty te były dotąd uznawane za polskie straty wojenne.
KSP -
Policjanci przejęli ponad pół tony nielegalnego tytoniu
Policjanci z Zawiercia przejęli ponad pół tony tytoniu i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Właściciel "lewego towaru" znany był policji, i poszukiwany również przez dąbrowski sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Katowice -
Policjant pomógł uratować dziecko
11 lutego w całej Europie obchodzony był europejski dzień numeru alarmowego 112. Jest to numer, gdzie całodobowo można zwrócić się o pomoc w razie zagrożenia zdrowia i życia, a także mienia. Operatorzy, którzy pracują w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego, są wykwalifikowanymi specjalistami w niesieniu pomocy. Jednym z nich jest asp. Michał Dzierka, policjant zabrzańskiej komendy, który pomógł uratować dwutygodniowe dziecko. Dzięki jego telefonicznym instrukcjom rodzice dziecka przywrócili mu oddech, a karetka dotarła na czas.
Katowice -
VII piłkarski turniej im. podkom. Andrzeja Struja rozstrzygnięty!
Drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy zwyciężyła w zakończonym trzydniowym VII Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji. Rywalizowało 49 drużyn, w tym 11 zagranicznych i 5 drużyn kobiecych.
KSP -
Policjanci ściągnęli desperata z kładki nad Drwęcą
Brodniccy policjanci ściągnęli wczoraj 27-letniego brodniczanina z kładki nad Drwęcą. Zrozpaczony mężczyzna stał za barierą ochronną kładki nad rzeką, w Parku Jana Pawła II w Brodnicy i chciał skoczyć. Zdesperowany 27-latek trafił pod opiekę lekarzy.
Bydgoszcz -
Jordanowscy policjanci zatrzymali oszustów na tzw. lawetę
Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jordanowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na przełomie stycznia i lutego br. na terenie Jordanowszczyzny wyłudzili od kilku osób pieniądze w kwotach 100 lub 50 zł na tzw. lawetę. Pukając do wytypowanych wcześniej domów opowiadali, że byli uczestnikami wypadku drogowego bądź kolizji i pod pretekstem uregulowania kosztów holowania wyłudzali od ludzi pieniądze.
Kraków
