Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zabezpieczona broń i płynna amfetamina
Policjanci krakowskiego CBŚP, wspierani przez antyterrorystów SPAP Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zlikwidowali magazyn z narkotykami oraz „laboratorium”, w którym przetwarzano płynną amfetaminę w jej krystaliczną postać. Zabezpieczono środki odurzające warte kilkaset tysięcy złotych a także broń maszynową, materiały wybuchowe, maczety i kamizelki kuloodporne Za udział w narkotykowym procederze zatrzymany został 32 – letni mieszkaniec Krakowa, powiązany ze środowiskiem pseudokibiców.
CBŚP, Kraków -
II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji
Ideą przedsięwzięć charytatywnych jest bezinteresowna pomoc, dzięki której przyczyniamy się do szerzenia dobra. Taka intencja towarzyszyła komitetowi organizacyjnemu II Charytatywnego Balu Policji Dolnośląskiej, który swoim patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński. Celem balu było zebranie środków na wsparcie rodziny asp. szt. Marka Dziakowicza, który w lipcu 2015 r. zginął ratując ludzkie życie.
Wrocław -
Gala finałowa konkursu „Dopalacze - to nie dla mnie!”
Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wychodząc naprzeciw nowym zagrożeniom, zorganizowali wspólnie z Wojewodą Pomorskim oraz Państwową Inspekcją Sanitarną i Kuratorium Oświaty w Gdańsku konkurs, którego przedmiotem było napisanie artykułu prasowego ilustrowanego plakatem pt. „Dopalacze – to nie dla mnie!”. Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
Gdańsk -
"Lepszy Internet zależy od Ciebie!"
9 lutego po raz dwunasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Tegoroczne hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.
KGP -
Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy
W ciągu dwóch dni na terenie powiatu kaliskiego czterech kierowców straciło prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca fiata, który w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 125 km/h.
Poznań -
Interwencja policjantów zapobiegła tragedii
Patrol ruchu drogowego, pełniąc służbę na krajowej "ósemce", w pewnym momencie zauważył w oddali ogień, wydobywający się z komina jednego z pobliskich domów. Mundurowi natychmiast dotarli na posesję i wyprowadzili z domu 7-osobową rodzinę. Na miejsce wezwano straż pożarną.
Białystok -
Działa system powiadamiania o oszustwach
Do mieszkańców regionu świętokrzyskiego docierają już komunikaty o próbach oszustw metodą „na wnuczka”. Informacja jest przekazywana m.in. za pomocą mobilnych aplikacji na telefonach i telegazety. Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach nawiązała w tym celu współpracę ze Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w ramach Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).
Kielce -
Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód i zatrzymali sprawców
Dwaj mieszkańcy Nowego i Grudziądza odpowiedzą za kradzież pojazdu. Mężczyźni wpadli w ręce patrolu z komisariatu w Nowym. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną w nocy z terenu Bydgoszczy skodę octavię. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Areszt za zabójstwo
Kryminalni ze Świętochłowic zatrzymali 41-latkę podejrzaną o zabójstwo swojego znajomego. Kobieta w trakcie libacji alkoholowej śmiertelnie pobiła 57-latka. Agresorka została tymczasowo aresztowana. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Katowice -
Uprawiali narkotyki w mieszkaniu
Za posiadanie sporej ilości narkotyków przed sądem odpowie mężczyzna i kobieta, którzy zostali zatrzymani przez lubińskich policjantów w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze znaleźli tam 24 donice z rosnącą w nich marihuaną i ilość suszu marihuany, z której można by uzyskać blisko 1750 porcji tego narkotyku.
Wrocław -
Nagrody Komendanta Głównego Policji dla małopolskich policjantów
8 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie inspektor Tomasz Miłkowski wręczył nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu małopolskiego, przyznane przez Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja. W obecności przełożonych wyróżnionych funkcjonariuszy Komendant Wojewódzki Policji w imieniu Komendanta Głównego Policji podziękował nagrodzonym za aktywną i pełną poświęcenia służbę.
Kraków -
Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich
Kryminalni z Sosnowca zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 30-letniego plantatora. Oprócz 194 nielegalnych roślin policjanci zabezpieczyli także 778 działek dilerskich suszu marihuany oraz sprzęt do uprawy, wagi, kruszarki, a także dwie sztuki broni gazowej.
Katowice -
VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi
5 lutego 2016 r. na hali w Złotoryi został rozegrany VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi. Udział w turnieju wzięły drużyny policjantów z okolicznych powiatów oraz Czech. Łącznie w zmaganiach sportowych udział wzięło 9 drużyn. Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi wywalczyła drużyna ZKS Górnik OLDBOYS. Puchar za zajęcie drugiego miejsca otrzymała drużyna Komendy Powiatowej w Polkowicach. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Puchar drużyny Fair Play otrzymała Policja z Blanska.
Wrocław -
Motocyklista z pasażerką i 200 km/h na liczniku
Prawie 200 km/h miał na liczniku 20-latek, który poruszał się wczoraj po drogach powiatu krasnostawskiego. Wiozący pasażerkę mężczyzna nie reagował na policyjne sygnały do zatrzymania się. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. Oprócz przekroczenia dopuszczalnej prędkości, kierowca popełnił szereg innych wykroczeń.
Lublin -
Policjanci zatrzymali kolejnego oszusta, który próbował wyłudzić 30 tysięcy złotych
Dzięki natychmiastowej interwencji policjantów z Ochoty nie doszło do oszustwa ,,na policjanta”, a 71-letni mężczyzna nie stracił swoich oszczędności. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego Daniela D., który próbował wyłudzić od poszkodowanego 30 tys. złotych, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Może mu grozić kara do 8 lat więzienia.
KSP -
Umawiał się z 13-latką
Policjanci zatrzymali 27-latka, który proponował seks poznanej w sieci 13-latce. Nie wiedział wówczas, że za nieletnią podszył się dorosły internauta, który powiadomił Policję. Mężczyzna wpadł podczas umówionego spotkania. Usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Nie daj się oszukać „na policjanta”! Ostrzeż inne osoby
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
KSP -
Okradał sklepy jubilerskie, zatrzymali go policjanci
Policjanci z Pułtuska zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzieże biżuterii w dwóch sklepach jubilerskich. Do zdarzeń doszło w Ciechanowie i Makowie Mazowieckim. Podejrzany został złapany w Pułtusku po tym, jak doprowadził do kolizji drogowej. Straty spowodowane przez złodzieja to ponad 32 tys. złotych.
Radom -
Podejrzany o fałszowanie wpisów w dowodach rejestracyjnych
47-letni mężczyzna został zatrzymany przez małopolskich policjantów. Podejrzany jest o fałszowanie wpisów w dowodach rejestracyjnych pojazdów w celu ułatwienia sprzedaży samochodów, nie nadających się do jazdy. Dodatkowo, podczas przeszukania, w lokalu zajmowanym przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję.
Kraków -
Dopalacze przejęte przez sosnowieckich policjantów
Prawie 1000 sztuk opakowań dopalaczy przejęli wczoraj sosnowieccy policjanci, wspomagani przez katowickich mundurowych. Zlikwidowany sklep z dopalaczami znajdował się w centrum Katowic. Śledczy ustalili, że stamtąd właśnie mogą pochodzić środki, które zażył 14-latek przewieziony w piątek do Centrum Pediatrii w Sosnowcu z podejrzeniem zatrucia „Mocarzem”.
Katowice -
Bili, straszyli, grozili śmiercią. Trafią na 3 miesiące do aresztu
Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić trzem młodym mieszkańcom jednej z miejscowości pod Ostródą, którzy znęcali się nad swoim 17-letnim znajomym. Zatrzymani przez kilka miesięcy bili poszkodowanego, wyzywali, a nawet grozili mu śmiercią. Zmusili go nawet, by ukradł piłę swojej babci i nabył za nią środki odurzające, do których zażywania go nakłaniali. Sąd, na wniosek policjantów i prokuratora, zdecydował, że cała trójka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Olsztyn -
Seniorzy bądźcie czujni!
Lubińscy seniorzy wykazali się czujnością i roztropnością, nie dając się oszukać metodą na wnuczka i na policjanta. Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od pięciu starszych osób. Na szczęście zamierzonego celu nie osiągnęli.
Wrocław -
Aby na stokach narciarskich było bezpieczniej
Po raz kolejny na Czarnej Górze i w Zieleńcu miłośnicy sportów zimowych mogą spotkać, poza patrolami prewencyjnymi, policyjne patrole narciarskie, które czuwają nad ich bezpieczeństwem.
Wrocław -
31-letni mężczyzna poszukiwany przez małopolską Policję w związku z zabójstwem swojego wuja -zatrzymany
Po kilkunastu godzinach intensywnej pracy małopolscy Policjanci zatrzymali 31 - latka podejrzewanego o dokonanie zabójstwa swojego wuja. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie przesłuchany przez prokuratora.
Kraków -
Sprawcy napaści na policjantów objęci policyjnym dozorem
Dwóch mieszkańców Sosnowca podczas policyjnej interwencji postanowiło odbić z rąk przeprowadzających ją funkcjonariuszy swojego kompana, który jak się okazało był poszukiwany. Obaj zostali doprowadzeni przed oblicze Prokuratora, który objął ich policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 3 lat więzienia.
Katowice -
Zatrzymany fałszywy "kredytobiorca"
Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach postępowanie dotyczące oszustw kredytowych. W ostatnich dniach zatrzymano w tej sprawie 35-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna usłyszał zarzuty wyłudzenia kredytów na kwotę ponad 50 tysięcy złotych.
Katowice -
Policjanci odzyskali dwa poszukiwane pojazdy
Krasnostawscy Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej odzyskali dwa poszukiwane samochody. Pierwszy z nich został utracony w wyniku przywłaszczenia w Lublinie, drugi skradziony na terenie Słowacji.
Lublin -
Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o milionowe oszustwa
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwie osoby podejrzewane o oszustwa znacznej wartości. Sprawcy oferowali do sprzedaży nieruchomości i pobierali zaliczki, jednak transakcji nie finalizowali. Oszukanych zostało kilkadziesiąt osób na łączną kwotę kilku mln złotych. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Kontrole autokarów na Opolszczyźnie
Kontrola trzeźwości kierowcy oraz stanu technicznego autokaru - wszystko po to, żeby najmłodsi mogli bezpiecznie wyjechać na zimowy wypoczynek. Dzisiaj w Opolu policjanci podczas jednej z takich kontroli ujawnili pijanego 41-latka, który miał zamiar usiąść za kierownicą rejsowego autobusu. Zawodowy kierowca stracił już prawo jazdy.
Opole -
Auto w ciągłej sprzedaży
Białostoccy kryminalni zatrzymali dwie osoby, podejrzane o kradzież samochodu i sprzedanie go kolejnemu nabywcy. Następnych dwóch mężczyzn zamieszanych w tę sprawę zatrzymali mundurowi z Sejn. Dwie pierwsze osoby już usłyszały zarzuty, a kolejne usłyszą je dziś. Wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
Białystok

