Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mąż próbował ratować żonę
Policjanci zostali zaalarmowani przez sąsiadów starszego małżeństwa, że nie mają ze znajomymi kontaktu. Nic nie dało pukanie do drzwi, ani wołanie. Wezwani strażacy weszli pod wskazany adres przez okno. Okazało się, że w mieszkaniu doszło do nieszczęśliwego wypadku. 75-letnia kobieta nie żyła. Jej chory mąż, nie mogąc się ruszyć, leżał obok. Jak ustalili policjanci, prawdopodobnie wczoraj kobieta zasłabła i upadła. Jej małżonek próbował ją ratować.
17.01.2009 Olsztyn -
Nocne poszukiwania
Po kilku piwach zanocowała z dzieckiem u znajomego. Gdy obudziła się w środku nocy 6-letniej córki nie było w domu. Powiadomieni o zdarzeniu białostoccy policjanci przeszukiwali uśpione miasto. Odnaleźli dziewczynką w kilka kilometrów dalej. w mieszkaniu ojca.
17.01.2009 Białystok -
Stan postępowań po zatrzymaniach pseudokibiców przed meczem Legia - Polonia 02.09.2008 roku
Trwa postępowanie prokuratorskie wobec osób zatrzymanych 02.09.2008 r. przed meczem Legia - Polonia. Zebrane dotychczas materiały dowodowe pozwoliły na postawienie zarzutów 688 osobom, w większości udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim, ale także o czynną napaść na funkcjonariusza z użyciem niebezpiecznego narzędzia, zniszczenie mienia i czynny opór. 237 osób dobrowolnie, na podstawie zebranych przez Policję dowodów poddało się karze. Sąd odrzucił wszystkie 198 złożonych do niego zażaleń na zatrzymanie przez policję - uznając zatrzymania za zasadne, legalne i zgodne z prawem a tym samym uznając za prawidłowe działania Policji.
17.01.2009 KGP -
Policjanci uratowali życie kobiecie
Dzięki dociekliwości służby dyżurnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze nie doszło do tragedii. Policjanci uratowali życie kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo.
17.01.2009 Wrocław -
Zginął odśnieżając dach
56-letni mężczyzna pracujący przy odśnieżaniu dachu budynku nie żyje. Prawdopodobnie nadział się on na ogrodzenie, na którym stał. Zanim przyjechało pogotowie mężczyzna wykrwawił się. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
17.01.2009 Rzeszów -
Nocne poszukiwania zaginionej kobiety
Policjanci ze Strzyżowa i Brzozowa poszukiwali w nocy 68-letniej kobiety. Zaginiona wyszła rano na zakupy i nie wróciła do domu. Funkcjonariusze znaleźli kobietę późno w nocy. Była bardzo wyziębiona, ale żyła.
17.01.2009 Rzeszów