45 groszy miesięcznie za kartę SIM - tyle zapłaci Policja za usługi transmisji danych dla użytkowanych terminali mobilnych

   W związku z potrzebą skutecznego zarządzania i koordynacji działań Policja wykorzystuje mobilne terminale noszone oraz przewoźne, umożliwiające m.in. dostęp w ramach dedykowanego APN w sieci operatora GSM do danych centralnych systemów policyjnych i pozapolicyjnych. Obecna umowa obejmująca transmisję danych wygasa 23 maja 2015 r. Od 24 maja transmisja będzie świadczona przez nowego operatora.
    W ramach umowy Policja będzie mogła aktywować nawet 20 000 kart SIM. Koszt transmisji w przeliczeniu na 1 kartę SIM wyniesie około 45 groszy brutto miesięcznie (przy założeniu, że uruchomionych zostanie 20 000 kart) lub 58 groszy brutto (przy założeniu, że transmisja będzie świadczona na wymaganym minimum 15 556 aktywnych kartach). Dodatkowo dla zapewnienia ciągłości działania operator zestawi drugie łącze, gwarantując tym samym redundancję zapewniając większą niezawodność świadczonej usługi.
    Warto również zaznaczyć, że cena transmisji jeszcze nigdy nie była tak niska. W okresie od maja 2013 roku do maja 2015 roku, koszt transmisji w przeliczeniu na 1 kartę SIM wynosił około 1,98zł/mc, a w latach wcześniejszych około 30zł/mc.
    Transmisja na nowych kartach będzie świadczona przez okres 24 miesięcy.

Powrót na górę strony