Internetowi oszuści

Policjanci z Lublina zatrzymali małżeństwo, które dokonywało oszustw internetowych. 29-letnia kobieta i jej 31-letni mąż prowadzili fikcyjne transakcje sprzedaży artykułów dziecięcych na kilku portalach aukcyjnych. W ten sposób oszukali ponad 20 osób. Obydwoje usłyszeli zarzut oszustwa. Grozi im kara do 8 lat więzienia.


Policjanci, realizując ustalenia dotyczące oszustw internetowych za pośrednictwem kilku znanych portali, zatrzymali 29-letnią Annę P. oraz jej męża 31-letniego Bartosza M. Małżeństwo, rodzice trójki dzieci, posiadające zameldowanie w Lubartowie, wynajmowało stancję w Lublinie.
W trakcie przeszukania w mieszkaniu na jednym z lubelskich osiedli funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dokumentację bankową, telefony komórkowe, kilkanaście kart sim oraz wiele innych dokumentów z zapiskami świadczącymi o przestępczej działalności tych osób.


Jak ustalili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami II komisariatu małżonkowie dokonali kilkudziesięciu oszustw internetowych. Logując się na kilku internetowych portalach, oferowali do sprzedaży artykuły dziecięce. Były to m.in. ubranka, zabawki, foteliki oraz zestawy filmów. W rzeczywistości wystawiane na sprzedaż przedmioty nigdy nie trafiały do zamawiających.
Śledczy ustalili, że przestępczy proceder dwójki oszustów trwał przez kilka miesięcy ubiegłego roku. Zebrane przez policjantów informacje potwierdziły, że ofiarami ich przestępczej działalności padło ponad 20 osób w całym kraju. Kwota ustalonych strat wyniosła kilka tysięcy złotych. Ponadto policjanci ustalili, że małżeństwo ukrywało się, ponieważ Anna M. była poszukiwana przez sekcję kryminalną komendy powiatowej Policji w Lubartowie.
Kobieta i jej mąż usłyszeli już zarzuty oszustwa. Decyzją prokuratury obydwoje zostali zwolnieni. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony