Targi techniki i wyposażenia

2007.04.23 - Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa „EUROPOLTECH 2007"


 

„W ramach odbywających się w dniach 18-20 kwietnia br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa „EUROPOLTECH 2007”, zorganizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. we współpracy z Komendą Główną Policji, w dniu 20.04.2007 r., w godzinach 10.00-15.00, targom towarzyszył organizowany przy udziale Biura Łączności i Informatyki KGP panel teleinformatyczny, podczas którego zaproszone firmy komercyjne uczestniczące w targach, przybliżyły uczestnikom spotkania pozostające w zainteresowaniu zagadnienia dotyczące zastosowania nowoczesnych technologii teleinformatycznych do wsparcia procesów realizowanych przez służby Policji.

Głównymi tematami omawianymi podczas spotkania były:

  1. Szyfrowanie danych w sieciach teletransmisyjnych i jego wpływ na budowę wielodostępnego systemu przeznaczonego do wytwarzania i przetwarzania danych kwalifikowanych, przy założeniu współdzielenia pasm dla transmisji danych, obrazu i głosu,
  2. Wykorzystanie systemów klasy Enterprise Resource Planning (ERP) w obsłudze zadań logistycznych Policji,
  3. Systemy obiegu dokumentów – rodzaje systemów dostępnych na rynku oraz funkcje niezbędne dla realizacji zadań Policji,
  4. SWD – rodzaje systemów funkcjonujących na rynku, trendy rozwoju na świecie oraz propozycja architektury dla budowy ogólnopolskiego SWD.

W panelu, którego moderatorem był Zastępca Dyrektora BŁiI KGP, udział wzięli, poza kierownictwem i merytoryczną kadrą biura, przedstawiciele pionów łączności i informatyki policyjnej z jednostek terenowych KWP i Szkół Policji oraz zaproszeni goście z komórek organizacyjnych KGP”.

Powrót na górę strony