Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Ponad 3,5 kilograma narkotyku nie trafi na rynek
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali dwóch mieszkańców województwa którzy trudnili się narkotykowym procederem. Za ten nielegalny proceder ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Kielce -
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Policjant z Komisariatu Policji w Biskupcu, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Sposób, w jaki ulicami Szczytna poruszało się auto, zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Gdy pojechał za nim, kierowca forda wpadł w panikę, porzucił auto na jednym z parkingów i pieszo próbował uciec przed policjantem. 58-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.
Olsztyn -
Wspólne ćwiczenia Policji i Straży Ochrony Kolei
Na dworcu Łódź-Kaliska odbyły się wspólne ćwiczenia funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi i Straży Ochrony Kolei. Ćwiczenia obserwowała delegacja policjantów ze Słowenii, która wysoko oceniła współdziałanie pododdziałów podczas wyprowadzania chuliganów z pociągu.
Łódź -
Wyłudzali kredyty na konto innych osób
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją tomaszowskiej komendy zatrzymali 32-letnią oszustkę. Kobieta jest podejrzana o wyłudzenie 335 tysięcy złotych pożyczek na dane innych osób. Wstępnie usłyszała 8 zarzutów. 7 września 2017r. została tymczasowo aresztowana. Razem z nią w ręce stróżów prawa wpadły jeszcze dwie inne osoby, pomagające w przestępczym procederze.
Łódź -
Sięgnijmy po nową technologię
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to przede wszystkim gratka dla miłośników militariów. Wśród najnowszych zdobyczy technologii są też takie, które mogą okazać się użyteczne w policyjnej służbie. Targi to także szereg działań świętokrzyskich policjantów. Serdecznie zapraszamy do oglądania.
Kielce -
Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo w powiecie oławskim. Działania lokalnych policjantów w miejscu przestępstwa wspierali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. Okazało się, że podejrzany przez ostatnie kilka lat przebywał w Anglii. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do postawienia zatrzymanemu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a za czyn, o który jest podejrzany, grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Wrocław -
Małopolscy policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju
Fundacja Instytut Studiów Wschodnich zorganizowała największą konferencję w Europie Środkowo-Wschodniej. Gośćmi XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju było ponad 3000 przedstawicieli krajów z Europy, Azji oraz USA. Swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymieniali szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów.
Kraków -
Rudzki policjant zdobył siedmiotysięcznik
Celem tegorocznego wyjazdu wakacyjnego st. asp. Aleksandra Kufla z rudzkiej komendy był szczyt Lenina mający 7134 m n.p.m. Jest to drugi co do wysokości szczyt Pamiru, który znajduje się na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu. Góra uznawana jest za jedną z łatwiejszych do zdobycia, jednak na miejscu okazało się, że nie ma łatwych siedmiotysięczników.
Katowice -
Po wybuchu gazu dzielnicowy ewakuował mieszkańców
Dzielnicowy z powiatu ząbkowickiego ewakuował 7 osób z uszkodzonego wybuchem budynku. Obiekt groził zawaleniem i w związku z tym rodziny wraz dziećmi trafiły do mieszkań zastępczych. Tylko jeden z mieszkańców został w związku z tym zdarzeniem hospitalizowany, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Wrocław -
Policjanci zlikwidowali nielegalne plantacje konopi
Policjanci z Nysy tylko jednego dnia zlikwidowali dwie nielegalne plantacje. Śledczy zabezpieczyli łącznie ponad 860 krzewów konopi indyjskich oraz blisko 90 gramów marihuany. Do tej sprawy kryminalni zatrzymali dwóch 32-latków. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
Opole -
Poszukiwania zaginionych osób
Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, nawet jeśli wydaje nam się, że doskonale znamy las. Należy unikać tych obszarów leśnych, które znamy słabo lub nie znamy wcale. Starajmy się nie wybierać do lasu samotnie – szczególnie w teren mało nam znany lub przy słabej widoczności. Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę po lesie. Kiedy się zagubimy starajmy się dojść do najbliższej drogi, wtedy jest większa szansa na odnalezienie.
KSP, Lublin, Bydgoszcz -
Podziękowania za wzorową postawę
Komendant Powiatowy Policji w Rypinie oraz Burmistrz Miasta Rypina podziękowali pracownicom banku za wzorową postawę obywatelską, dzięki której udaremniono próbę oszustwa. Czujność i szybka reakcja kobiet, które o swoich podejrzeniach poinformowały policjantów, uchroniły starszą panią z Rypina przed utratą oszczędności.
Bydgoszcz -
Policjanci uratowali desperatów
Dynamiczny przebieg miały wczorajsze poszukiwania zaginionej 53-latki. Wszystko wskazywało na to, że kobieta wyjechała z zamiarem odebrania sobie życia. Została odnaleziona przez policjantów w hotelowym pokoju. Funkcjonariusze wyważyli drzwi i uratowali ją w ostatniej chwili. Kobieta trafiła do szpitala. Sprawne działania policjantów z puławskiej patrolówki z kolei zapobiegły innej tragedii. 24-letni mieszkaniec Puław usiłował popełnić samobójstwo. Na Policję zadzwonił jeden z sąsiadów, który usłyszał wołanie o pomoc. Policjanci bardzo szybko dojechali na miejsce, wbiegli do mieszkania na czwartym piętrze i zdążyli uratować mężczyznę zanim się udusił. Został on przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Łódź, Lublin -
Nielegalny handel lekami wczesnoporonnymi
Policjanci zabezpieczyli leki o działaniu wczesnoporonnym, sprzęt komputerowy, nośniki pamięci, telefony komórkowe oraz dokumentację świadczącą o prowadzeniu nielegalnego handlu lekami. To wszystko efekt pracy funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie oraz mundurowych z Kamionki i Międzyrzeca Podlaskiego. Policyjne czynności przeprowadzane były w Świdniku i na terenie powiatu bialskiego.
Lublin -
Podziękowania dla wrocławskich dzielnicowych od kobiety dotkniętej przemocą w rodzinie
Na ręce Komendanta Komisariatu Policji Wrocław Osiedle wpłynęły podziękowania od kobiety, która miała problemy rodzinne. W długim liście opisującym historię jej walki o normalne życie pojawiają się nazwiska dwóch funkcjonariuszy z tej jednostki - mł. asp. Marcin Pięta oraz sierż. szt. Adrian Smulski. Zdaniem kobiety, funkcjonariusze w swoim działaniu byli cierpliwi i wytrwali, a przeprowadzone przez nich interwencje były stanowcze i przeprowadzony w sposób kompetentny.
Wrocław -
Podejrzani o kradzież torów kolejowych zatrzymani na gorącym uczynku
5 osób zatrzymanych na gorącym uczynku, zabezpieczone pojazdy z ładunkiem pociętych szyn, łomy i butle gazowe z palnikami do przecinania stali - to efekt działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Straty wynikające z działań sprawców mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty.
Radom -
Kolejny sukces CBŚP i KAS w walce z nielegalnym obrotem wyrobów akcyzowych
Policjanci Zarządu w Katowicach CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami celno-skarbowymi zlikwidowali w Wodzisławiu Śląskim nielegalną fabrykę papierosów, w której działały dwie linie produkcyjne. Na gorącym uczynku zatrzymali 8 osób, zabezpieczyli 1 milion sztuk papierosów, około 4,8 tony krajanki tytoniowej. Wstępne straty Skarbu Państwa oszacowane zostały na kwotę 4,5 mln zł. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.
CBŚP -
Bohaterscy policjanci nagrodzeni przez wojewodę śląskiego
W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie policjantów z wojewodą. Jarosław Wieczorek podziękował 19 stróżom prawa, którzy wykazali się zaangażowaniem i bohaterską postawą podczas służby. Mundurowi nie bacząc na swoje bezpieczeństwo, uratowali ludzi znajdujących się w ekstremalnych sytuacjach. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński oraz Naczelnik Gabinetu Komendanta podinsp. Gabriela Socha wraz ze swoim zastępcą.
Katowice -
Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”.
KGP -
Kryminalni zabezpieczyli ponad 3 kilogramy marihuany
Kryminalni z wydziału narkotykowego komendy miejskiej zabezpieczyli ponad 3 kg suszu konopi i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w obrocie znacznej ilości narkotyków. 31-letni gdańszczanin usłyszał już zarzut, a decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Dyżurni zadbali, by starszy mężczyzna otrzymał pomoc
Dyżurni z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Wojkowic zadbali o to, by 86-letni zdezorientowany senior otrzymał pomoc. Po tym jak otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna jedzie autobusem nie wiedząc gdzie jest i jak się tam znalazł, szybko podjęli zdecydowane działania. Dzięki nim, jak się okazało, poszukiwany jako zaginiony, starszy człowiek trafił pod opiekę placówki, z której wcześniej się oddalił i prawdopodobnie nie potrafił do niej wrócić.
Katowice -
Bankowy oszust zatrzymany
34-latek z powiatu krotoszyńskiego decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna włamywał się na cudze konta bankowe i wykradł z nich kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poszkodowanych zostało wiele osób w całym kraju. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę na terenie Warszawy. Mężczyzna ma na swoim koncie wiele przestępstw, w przeszłości odbywał również kilkuletnią karę pozbawienia wolności. Tym razem grozi mu do 10 lat więzienia.
Poznań -
Reprezentacja Policji najlepsza wśród "specjalsów"!
W warszawskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo przy ul. Księcia Bolesława, 02 września 2017 roku, odbyły się VI Mistrzostwa Polski Sił Specjalnych w Piłce Nożnej. W rozgrywkach pomiędzy najbardziej elitarnymi jednostkami z całej Polski, triumfatorem okazała się Reprezentacja Policji.
KGP -
Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego w Żyrardowie
W Żyrardowie, 3 września 2017 roku, odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. To nie jedyna w tym roku impreza sportowa o takim charakterze. W Bukowinie Tatrzańskiej, 4 sierpnia br., w ramach 74. wyścigu Tour de Pologne., zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym.
KGP -
Rozpoczął się IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o puchar Komendanta Głównego Policji im. mł. asp. Marka Cekały
Na olsztyńskich boiskach rozpoczął się IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji im. mł. asp. Marka Cekały. Organizatorzy powitali gości, patronów i sponsorów. Zawodnicy poznali rywali i grupy w jakich stoczą rywalizację.
Olsztyn -
MSPO 2017 – dzień służb podległych MSWiA
Dziś Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego upłynął pod znakiem służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na kieleckich targach policjanci zaprezentowali niezwykle widowiskowy pokaz tresury psów służbowych. Ośrodek wystawienniczy odwiedziła dziś Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak wraz z Zastępcą, a także Zastępcy Komendantów Wojewódzkich i Dyrektorzy Biur Komendy Głównej Policji odpowiedzialni m.in. za sprawy logistyki.
Kielce -
Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy garnizonu podlaskiego
27 nowych policjantów ślubowało dzisiaj „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz.
Białystok -
Sprzedawca spalił w kominku dopalacze, gdy policja próbowała wejść do sklepu
W jednym ze sklepów w Pabianicach, gdzie handlowano dopalaczami, sprzedawca widząc policjantów, którzy próbowali sforsować zamknięte drzwi do lokalu, rozpalił w kominku ogień i wrzucił do niego psychoaktywne substancje. To kolejny przypadek, gdy podczas policyjnej akcji zdesperowany sprzedawca palił w kominku dopalacze. Wcześniej do podobnego zdarzenia doszło w połowie sierpnia tego roku.
Łódź -
Bądź rozważnym pieszym – zadbaj o własne bezpieczeństwo!
Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla pieszych. Wcześnie zapadający zmierzch i zmienne warunki atmosferyczne, godziny szczytu komunikacyjnego przypadające po zmierzchu i przed świtem, ubrani w ciemną odzież piesi oraz pośpiech i brak koncentracji – to połączenie bardzo niebezpieczne, skutkujące zwiększoną liczbą wypadków. Niemal codziennie ginie człowiek idący nieoświetloną drogą poza miastem, albo przechodzący przez jezdnię.
Radom -
Usłyszał zarzut za uprawę konopi
Policjanci z sulechowskiego komisariatu namierzyli, a następnie zatrzymali mężczyznę, który w kompleksie leśnym w okolicy Sulechowa założył plantację konopi. Mundurowi zabezpieczyli 200 drzewek w zaawansowanej fazie wzrostu. Podejrzany usłyszał już zarzuty.
Gorzów Wlkp.
