Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Produkował amfetaminę w domowym laboratorium
Policjanci z warszawskiego Śródmieścia we współpracy z wolską prokuraturą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o produkcję i wprowadzanie do obrotu amfetaminy. W mieszkaniu Kamila P. policjanci zabezpieczyli między innymi sprzęt, półprodukty i substancje służące do produkcji tego narkotyku oraz 150 gramów gotowej do sprzedaży amfetaminy. Jak wynika z ustaleń chemik zajmował się przestępczym procederem od pół roku i w tym czasie wyprodukował i sprzedał około 1,5 kg amfetaminy. Za to przestępstwo 32-latkowi grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Zmodernizowany banknot o nominale 200 zł wchodzi do obiegu
W piątek, 12 lutego, Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu banknoty dwustuzłotowe ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Biuro Służby Kryminalnej KGP aktywnie włącza się w kampanię społeczną "Bezpieczne pieniądze", która ma zapoznać Polaków z nowymi wzorami zabezpieczeń. Jednocześnie policjanci BSK KGP przypominają, że w obiegu pozostają banknoty dotychczasowej emisji. Banknoty o niższych nominałach ze zmienionymi zabezpieczeniami pojawiają się w naszych portfelach od kwietnia 2014 r.
KGP -
Otwarcie komendy w Zabrzu po remoncie
Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn dokonał otwarcia nowo wyremontowanej Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. W wydarzeniu udział wzięła kadra kierownicza garnizonu śląskiego, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, związków zawodowych, podmioty, które wsparły inwestycję oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.
Katowice -
Policjanci odnaleźli bullę papieską
Policjanci odzyskali prawdopodobnie bezcenny zabytek archeologiczny – papieską bullę. Ten sukces był możliwy między innymi dzięki informacjom od funkcjonariuszy z Podlasia, którzy ustalili komu został sprzedany ten przedmiot, oraz wytężonej pracy Biura Służby Kryminalnej KGP, które koordynowało działania policjantów. Wyniki badań specjalistów dadzą odpowiedź na pytanie, czym dokładnie jest to kilkusetletnie znalezisko.
Gdańsk -
Większość Polaków deklaruje swoje zaufanie do Policji
Wyniki badania zrealizowanego w dniach 7-14 stycznia 2016 roku wskazują, że większość Polaków deklaruje swoje zaufanie do Policji.
KGP -
Zaatakował kobietę nożem
Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który chcąc wyrwać pokrzywdzonej torebkę, zadał jej kilka ciosów nożem. Podejrzany był nietrzeźwy. Usłyszał już zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Broń i amunicję ukrywał w ulach
Bukowiańscy policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który posiadał nielegalną broń palną. Mundurowi zabezpieczyli kilka sztuk broni, ponad 170 sztuk amunicji i proch strzelniczy. Teraz zatrzymanemu grozi nawet 10 lat więzienia.
Kraków -
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 39-letniego mężczyzny
Stalowowolscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 39-letniego mężczyzny, mieszkańca Stalowej Woli. Jego ciało zostało znalezione w mieszkaniu przy ulicy Popiełuszki. W tej sprawie zatrzymane zostały trzy osoby.
Rzeszów -
Policjanci uratowali ludzkie życie
Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli uratowali życie mężczyźnie, który nieprzytomny leżał przy jednej z ulic. Przeprowadzili udaną resuscytację i wezwali załogę karetki pogotowia. Uratowany mężczyzna został przewieziony do szpitala.
KSP -
Pożegnanie Komendanta Stołecznego Policji
Uroczyste pożegnanie Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Michała Domaradzkiego z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Jana Lacha, władz miejskich i samorządowych, zaproszonych gości, przedstawicieli związków zawodowych oraz współpracujących z KSP służb i kadry kierowniczej garnizonu stołecznego odbyło się dziś w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji.
KSP -
Zatrzymani sprawcy napadów na salony gier
Zarzuty rozbojów oraz uszkodzenia mienia dla 3 członków grupy przestępczej - to efekt działań policjantów VIII komisariatu Policji, rozpracowujących serię napadów na salony gier w Nowej Hucie.
Kraków -
Rozbita grupa - towar wartości prawie 2 mln odzyskany
22 tony orzechów laskowych odzyskali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze rozbili grupę przestępczą, trudniącą się wyłudzaniem hurtowych ilości tego towaru, podszywając się pod znaną sieć marketów. Wartość odzyskanych orzechów to prawie 2 mln złotych. 3 osoby usłyszały już zarzuty oszustwa i paserstwa. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
CBŚPKraków, Opole, Wrocław -
Podziękowania od ustępującego Komendanta Głównego Policji
Szanowni Państwo, Policjantki, Policjanci i Pracownicy Policji!
KGP -
Uroczyste przekazanie obowiązków na stanowisku Komendanta Głównego Policji
Dziś w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste zdanie obowiązków na stanowisku Komendanta Głównego Policji i pożegnanie ze sztandarem KGP oraz współpracownikami dotychczasowego Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja. Obowiązki Komendanta Głównego Policji będzie pełnił pierwszy Zastępca Komendanta Głównego mł. insp. Andrzej Szymczyk.
KGP -
Inspektor Paweł Dobrodziej Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Szefem garnizonu Policji lubelskiej został inspektor Paweł Dobrodziej. W nowe obowiązki komendanta wojewódzkiego wprowadziła insp. Helena Michalak - Zastępca Komendanta Głównego Policji. W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza lubelskiego garnizonu Policji oraz zaproszeni goście.
Lublin -
Policjanci zatrzymali fałszywego funkcjonariusza CBŚP
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 35-latka podszywającego się pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna próbował wyłudzić od starszej kobiety 15 tys. złotych. Policjanci odzyskali również blisko 20 tys. zł, które mężczyzna wyłudził dzień wcześniej w Grudziądzu. Sąd wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara więzienia do 8 lat.
Poznań -
Zanim przejdziesz: Daj znak!
W styczniu na śląskich drogach doszło do 130 wypadków. Do 94 z zaistniałych zdarzeń doszło na przejściach dla pieszych. Na 10 osób, które w tym czasie straciły życie w wypadkach, aż 9 stanowią piesi. Śląska drogówka wspólnie z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego inicjuje akcję skierowaną do kierowców i pieszych:"Daj znak".
Katowice -
Zleciła napad - została aresztowana
Policjanci z Łasku zatrzymali 30-letnią kobietę, która zleciła napad na jeden z lokali w centrum miasta. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kierowania tym napadem. Na wniosek prokuratury kobieta została tymczasowo aresztowana.
Łódź -
Udaremniony przemyt kokainy z Brazylii
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP przy wsparciu celników i strażników granicznych zatrzymali na warszawskim lotnisku 29-letnią obywatelkę Wenezueli, która próbowała przemycić z Brazylii do Polski około 1 kg kokainy. W ręce Policji wpadł również 35-letni obywatel Nigerii, któremu kobieta miała przekazać narkotyki. Oboje usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
KSP -
W walce z przestępczością gospodarczą
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Łodzi, przy wsparciu antyterrorystów i funkcjonariuszy innych wydziałów KWP, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, trudniącą się nielegalną produkcją papierosów. Do dyspozycji zgierskiej prokuratury zatrzymali 9 osób.
Łódź -
Nowy Komendant Dolnośląskiej Policji
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość powołania insp. Arkadiusza Golanowskiego na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Rozkaz o powołaniu wręczył insp. Jan Lach - Zastępca Komendanta Głównego Policji. W uroczystości wziął udział nadinsp. Wojciech Ołdyński dotychczasowy szef dolnośląskiej Policji wraz z kadrą kierowniczą.
Wrocław -
Pierwszy taki kurs w Szkole Policji w Katowicach
9 lutego 2016 r. w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęło się szkolenie specjalistyczne dla policjantów, pełniących służbę w komórkach ruchu drogowego o oznaczeniu RDs-1/16. Jest to pierwszy tego typu kurs specjalistyczny, który realizowany jest w tej szkole. Do tej pory kurs prowadzony był jedynie przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
SP Katowice -
Ćwiczenia psów służbowych
W Kędzierzynie-Koźlu odbyły się kolejne ćwiczenia przewodników psów służbowych. Szkolenie przeprowadził koordynator ds. kynologii policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Przewodnicy z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Olesna wraz z czworonogami ćwiczyli miedzy innymi posłuszeństwo oraz przeszukiwanie pomieszczeń.
Opole -
Odpowie za groźby na tle rasowym
Policjanci ustalili, kim jest mężczyzna, który publicznie groził osobom narodowości tureckiej. 26-letni rzeszowianin wraz ze swoim towarzyszem najpierw zniszczyli drzwi w lokalu, potem straszyli pracowników pozbawieniem życia.
Rzeszów -
Oszust podawał się za policjanta
Działania mikołowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 29-latka podejrzanego o oszustwa tzw. metodą na policjanta. Śledczy ustalili, że mężczyzna przedstawiał się jako funkcjonariusz Policji, po czym wyłudzał pieniądze od osób starszych oraz „kontrolował” sklepy i lombardy "zabezpieczając" mienie, głównie złoto lub sprzęt elektroniczny. Zatrzymany usłyszał już 11 zarzutów. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Katowice -
Upozorowali napad
Policjanci z I Komisariatu zatrzymali trzy osoby, które chciały upozorować napad na salon gier. Sprawcy liczyli, że uda im się oszukać funkcjonariuszy. Ułożyli nieprawdziwą historię, w której zrobili z siebie pokrzywdzonych, a dwóch zamaskowanych napastników wymyślili. Policjanci nie dali się zmylić i ustalili, że podejrzani we troje dokonali kradzieży z włamaniem do automatu z grami i skradli pieniądze.
Kielce -
"Pieszy w odblasku - koniecznie!"
Kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży z Pomorza Środkowego weźmie udział w akcji „Pieszy w odblasku – koniecznie!”. Materiały dydaktyczne przygotowali wykładowcy słupskiej Szkoły Policji przy współpracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Zajęcia inaugurujące akcję odbyły się w środę (10.02) przed południem.
SP Słupsk -
Insp. Tomasz Trawiński nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak na wniosek Komendanta Głównego Policji powołał z dniem 10 lutego br. insp. Tomasza Trawińskiego na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Dotychczas T. Trawiński pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.
Poznań -
Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi
10 lutego 2016 roku w obecności insp. Heleny Michalak - Zastępcy Komendanta Głównego Policji, wprowadzono na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego, dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku. Inspektor Łapiński został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji. Pełniący obowiązki KWP w Łodzi insp. Tomasz Michułka z dniem 9 lutego 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.
Łódź -
Odpowie za fałszywe alarmy
Policjanci komendy miejskiej szybko rozwiązali sprawę alarmów bombowych w trzech obiektach na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Kilka godzin po fałszywych zawiadomieniach służby kryminalne dotarły do młodego mieszkańca miasta.
Gorzów Wlkp.

