Policja.pl

"Bestia" zatrzymany!

Data publikacji 03.02.2023

Policjanci z Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi  Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji  we współpracy z funkcjonariuszami WK KWP Katowice,  WK KWP  Kraków, KMP Bielsko Biała, KPP Żory i KPP Kraków w dniu 2 lutego 2023 roku przeprowadzili szeroko zakrojone działania w sprawie osoby stwarzającej zagrożenie dla życia, zdrowia i wolności seksualnej innych osób tzw. „bestii”, wobec której Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Mężczyzna którego działania dotyczyły to 34 letni Damian T. wobec którego toczy się postępowanie o  przestępstwo zgwałcenia. Mężczyzna w przeszłości karany był m.in. za zabójstwo oraz liczne zgwałcenia i przestępstwa na tle seksualnymi. By uniknąć wymiaru sprawiedliwości od lat ukrywał się poza granicami kraju.

W dniu 29 stycznia  2023 norweska policja podjęła działania wobec wymienionego, który na terenie Norwegii w jednej z restauracji sieci fast-food prezentował dzieciom zdjęcia pornograficzne. Po zatrzymaniu mężczyzny, dostał on decyzje o natychmiastowym wydaleniu z terenu Norwegii. Służby norweskie o całym zdarzeniu poinformowały polską Policję, na tej podstawie podjęto stosowne działania.  Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po wyjściu z samolotu w podkrakowskich Balicach, a następnie przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na wyrok w sprawie.

Powrót na górę strony