Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci odnaleźli zaginionego 16-latka i odzyskali skradzioną łódź
Policjanci z Kazimierza Dolnego pomogli odnaleźć 16-latka, który oddalił się z domu, a następnie skradzioną w kazimierskim porcie łódką odpłynął w kierunku Puław. Wydarzenia rozegrały się nocą, wydobytemu z Wisły chłopakowi nic się nie stało. Teraz 16-latek odpowie przed sądem.
Lublin -
Białostocka policjantka na medal
Funkcjonariuszka, st. post. Izabela Kłosowska, na co dzień jest policjantką białostockiej patrolówki. Poza służbą jej pasją jest kolarstwo, w którym zdobywa szereg medali. W sierpniu i we wrześniu br. stanęła na podium trzykrotnie, zdobywając za każdym razem złoto.
Białystok -
Policjanci zabezpieczali „Gwarki”
Od piątku do niedzieli w Tarnowskich Górach odbyły się „Gwarki”. W imprezie wzięło udział kilka tysięcy osób oraz gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Nad ich bezpieczeństwem czuwało kilkudziesięciu policjantów z Tarnowskich Gór i Katowic oraz strażnicy miejscy, strażnicy graniczni, pracownicy ochrony, ratownicy medyczni oraz wolontariusze. Dzięki temu nie doszło do żadnych wydarzeń.
Katowice -
Dobre oko i celne strzały - VII Mistrzostwa Strzeleckie Policjantów Województwa Dolnośląskiego
111 zawodników z 37 drużyn wystartowało w VII Mistrzostwach Strzeleckich Policjantów województwa dolnośląskiego, zorganizowanych przez ZT NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze i Świdnicy, Wydział Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu, ZW NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego, a także Jaworski Klub Strzelecki „UR”. Zawody organizowane zostały pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego, Starosty Powiatu Jaworskiego Stanisława Laskowskiego, Starosty Powiatu Świdnickiego Piotra Fedorowicza oraz Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery. Gościnnie w mistrzostwach udział wzięły również drużyny reprezentacji Policji Niemieckiej oraz Czeskiej.
Wrocław -
Sprawca napadu na taksówkarzy zatrzymany
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na taksówkarzy. Napastnik zamiast zapłacić za kurs, atakował kierowców. 28-letniemu mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.
Katowice -
Wpadł ze znaczną ilością narkotyków
Kryminalni z Opola zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta. W mieszkaniu miał ponad 300 gramów marihuany i ponad 350 sztuk tabletek MDMA. Mężczyzna dodatkowo uprawiał konopie indyjskie za płotem swojej posesji. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli ponad 5 tys. złotych. Zatrzymany musi się teraz liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.
Opole -
Policjanci z Głogówka uratowali życie 23-letniemu mężczyźnie
Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Głogówka żyje młody mężczyzna, który chciał targnąć się na swoje życie. 23-latek zadzwonił do dyżurnego policji informując go, że jest na cmentarzu i chce popełnić samobójstwo. Na szczęście mł. asp. Bartłomiej Hellebrand oraz sierż. sztab. Łukasz Kasprzyszak zdążyli na czas. Interweniujący policjanci udzielili mężczyźnie pomocy i monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.
Opole -
Pamiętajmy o odblaskach
Przypominamy: Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów.
Lublin -
Policjant odznaczony Złotym Gryfem Zachodniopomorskim
Podkom. Marek Łuczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie otrzymał złotą honorową odznakę Gryfa Zachodniopomorskiego. Najwyższe odznaczenie, nadawane przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, policjant otrzymał za wybitne zasługi w odzyskiwaniu dzieł sztuki, ochronę dziedzictwa narodowego, publikacje historyczne oraz za wkład w rozwój regionu.
Szczecin -
Debata społeczna z policjantami w Tłuchowie w powiecie lipnowskim
W Gminnym Ośrodku Kultury w Tłuchowie, pow. lipnowski, policjanci zorganizowali debatę społeczną, na którą przybyli przedstawiciele władz gminy, członkowie klubu motocyklowego „Wolny Duch” w Tłuchowie i mieszkańcy gminy. Jest to kolejna forma nawiązania przez policjantów bezpośredniego kontaktu ze społecznością lokalną i próba wypracowania wspólnych rozwiązań dla problemów zgłoszonych przez mieszkańców.
Bydgoszcz -
Jesteśmy by pomagać!
Policjanci odnaleźli mężczyznę, który zadzwonił pod numer alarmowy i poinformował, że bardzo źle się czuje. Twierdził, że potrzebuje pilnej pomocy. Jak się okazało 33-latek cierpi na chorobę neurologiczna i miał kolejny atak.
Łódź -
Udaremnili próbę targnięcia się na życie
Czasami jeden moment w życiu, jedno wydarzenia czy też chwilowe załamania pcha ludzi do nieodpowiedzialnych kroków. Czasami wystarczy jeden telefon alarmowy i na miejscu pojawią się niezbędne służby ratunkowe. Tym razem policjanci wspólnie ze strażakami uratowali życie 30-letniej kobiecie, która chciała wyskoczyć z dachu budynku.
Olsztyn -
Policjanci podczas festynu rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie
Jeleniogórscy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali z się z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami podczas rodzinnego festynu. Była to doskonała okazja do rozmów na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dla najmłodszych funkcjonariusze przygotowali liczne zabawy i konkursy o tej tematyce.
Wrocław -
Nielegalnie produkowano leki na potencję i sterydy, warte 9 mln zł
Poznańscy policjanci z CBŚP kontynuując sprawę likwidacji największej na świecie fabryki podrabianych leków i anabolików, odkryli kolejne miejsce nielegalnej produkcji tabletek na potencję. Według wstępnych szacunków śledczych, przy pomocy zabezpieczonego sprzętu wyprodukowano około 200 tysięcy tabletek oraz inne produkty anaboliczne, o wartości co najmniej 9 milionów złotych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Poznań-Grunwald w Poznaniu.
CBŚP -
Gala jubileuszu 20-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
W Legionowie odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 20-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. Wśród zaproszonych gości było również kierownictwo polskiej Policji.
KGP -
KWP: IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji im. mł.asp. Marka Cekały zakończony
Zwycięstwem 3 Flotylli Okrętów z Gdyni, zakończył się IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji im. mł.asp. Marka Cekały. Nagrody i pamiątki wręczyła mama tragicznie zmarłego policjanta, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek oraz przedstawiciel olsztyńskich NSZZP. Mimo kiepskiej aury, zawodnicy chwalą organizację i atmosferę olsztyńskiego turnieju.
Olsztyn -
Głupi żart znajdzie finał w sądzie
Kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. grozi 27-letniemu mieszkańcowi Tucholi, który dzwoniąc na numer alarmowy 112 poinformował, że udusił żonę. Jak się okazało, był to głupi żart. Za spowodowanie niepotrzebnych czynności funkcjonariuszy mężczyzna odpowie przed sądem.
Bydgoszcz -
Skok na Gang Świeżaków
Policjanci z Lubartowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież naklejek promocyjnych, które można wymieniać na maskotki. Ich łupem padło 10 tysięcy sztuk takich naklejek. Część z nich zdążyli już wymienić na zabawki. Obu zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Uważajmy na drogach
Opady deszczu, mgła, szybciej zapadający zmrok to warunki, z którymi coraz częściej muszą się mierzyć uczestnicy ruchu drogowego. Choć w kalendarzu króluje jeszcze lato, to za oknem aura przypomina o zbliżającej się jesieni. Właśnie w takich warunkach na drogach odnotowywana jest znacznie większa liczba zdarzeń drogowych, szczególnie tych z udziałem niechronionych uczestników ruchu. Apelujemy o zachowanie ostrożności, przestrzeganie zasad ruchu drogowego i odpowiedzialność podczas poruszania się po drodze.
Szczecin -
Ruszyła budowa nowej Komendy Powiatowej Policji w Wałczu
Na początku lipca ruszyły pierwsze prace budowlane nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Budowa jest realizowana w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”. Maksymalny czas realizacji budowy wynosi 32 miesiące.
Szczecin -
Nielegalnie działające automaty do gier zabezpieczone przez dolnośląskich funkcjonariuszy
Wspólne działania dolnośląskich policjantów z funkcjonariuszami urzędów celnych doprowadziły do zamknięcia na terenie województwa kilku nielegalnych salonów gier hazardowych. W wyniku prowadzonych w ostatnich dniach działań na terenie powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i kłodzkiego, zabezpieczono 10 automatów do gier zręcznościowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.
Wrocław -
Odpowiedzą za pozbawienie wolności kobiety, pobicie jej oraz groźby karalne
Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali 3 osoby podejrzane o udział w pozbawieniu wolności kobiety. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że podejrzani bili pokrzywdzoną, a także grozili jej. Sąd na wniosek policji oraz prokuratury zastosował już wobec najbardziej agresywnego z zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić im może teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.
Wrocław -
Grzybiarz zgubił się w lesie. Dyżurny pomógł, a dzielnicowi znaleźli
Chwile niepewności przeżył mężczyzna z powiatu pyrzyckiego, gdy podczas wyprawy na grzyby zgubił się w lesie. Na szczęście z pomocą przyszedł mu dyżurny gorzowskiej komendy, który dzięki znakomitej orientacji i znajomości terenów leśnych naprowadził mężczyznę na właściwą drogę, aż do patrolu dzielnicowych. Tym razem skończyło się na strachu i wydłużonym spacerze po lesie. Pamiętajmy jednak, aby podczas grzybobrania nie stracić czujności i potrafić bezpiecznie zachować się w lesie – tak, aby do domu wrócić nie tylko z pełnym koszem grzybów, ale przede wszystkim cało i zdrowo.
Gorzów Wlkp. -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zainspirowała dzielnicowych do kolejnych działań profilaktycznych
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w zakresie niewłaściwego parkowania pojazdów, policjanci z powiatu kłodzkiego na terenie Nowej Rudy zainicjowali działania prewencyjne skierowane do osób, które nagminnie lekceważą przepisy z zakresu ruchu drogowego. Funkcjonariusze opracowali specjalną ulotkę prewencyjną, którą teraz umieszczają w miejscu widocznym dla kierowców, by w ten sposób nakłonić ich do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Wrocław -
Pamiętamy o policjantach II Rzeczypospolitej
Przed Grobem Policjanta Polskiego, usytuowanym na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej, odbyły się obchody ku czci pomordowanych i poległych policjantów II RP. Tradycyjnie już we wrześniu spotkanie takie organizują Stowarzyszenie "Rodzina Policyjna 1939 r." wspólnie z Komendą Wojewódzka Policji w Katowicach. Uroczystości poprzedziła msza święta odprawiona w intencji policjantów w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla.
Katowice -
XVII Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji
Wyłoniono zwycięzców Finału XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji, który rozgrywany był w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji. W zmaganiach o indywidualne i drużynowe miejsca na podium wzięło udział 17 najlepszych drużyn przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i narkotyków. Najlepszą okazała się drużyna z KWP we Wrocławiu. Również pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej finału Mistrzostw przypadło funkcjonariuszowi tej komendy.
KGP -
Początek policyjnej drogi
Kilkuset nowo przyjętych policjantów rozpoczęło szkolenie podstawowe w murach słupskiej Szkoły Policji. Przez prawie siedem miesięcy młodzi ludzie zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby. W piątek słuchacze rozpoczną pierwszy pełny dzień zajęć dydaktycznych w policyjnej Szkole.
SP Słupsk -
Dzielnicowi wspólnie z listonoszami ostrzegają przed fałszywymi policjantami!
Jastrzębscy dzielnicowi prowadzą kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców swoich rejonów służbowych. Tym razem mundurowi wspólnie z listonoszami odwiedzili mieszkańców i rozdali ulotki informacyjne o oszustwach na tzw. fałszywego policjanta lub krewnego. Stróże prawa tłumaczą mieszkańcom, jak uniknąć zagrożeń. Inicjatywa policjantów doskonale wplata się w nową koncepcję pracy "Dzielnicowy bliżej nas".
Katowice -
Zakończenie MSPO 2017 z nagrodami
Dziś poznaliśmy produkt prezentowany w czasie trwania Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym, który zyskał największe uznanie w oczach policyjnych ekspertów. Nagrodę Komendanta Głównego Policji wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak na ręce przedstawiciela zwycięskiej firmy za damską kamizelkę kuloodporną kamuflowaną Venus, która to została zaprojektowana i przeznaczona dla użytkowania przez kobiety w Policji i innych służbach mundurowych.
Kielce -
Pomoc ważona kilogramami
Ponad 180 kg plastikowych nakrętek zebrano podczas pikniku rodzinnego pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Worki wypełnione korkami we wszystkich kolorach tęczy trafiły już do wyjątkowego chłopca potrzebującego pomocy. Szymon po raz kolejny odwiedził piekarską jednostkę, zaskakując nas swoim entuzjazmem i radością życia. Dzięki takim akcjom młody bohater może uczęszczać na rehabilitację, która jest bardzo kosztowna.
Katowice
