Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci ze Szczecinka ukończyli V Ekstremalny Bieg "Kaszubski Kaper".
Kaszubski Kaper jest ekstremalnym biegiem przygodowym mającym przypominać historię polskich Piratów-Kaprów. Na mecie sobotniego biegu znaleźli się również policjanci ze Szczecinka.
Szczecin -
Uderzenie w przestępczość pseudokibiców
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali trzy osoby związane z procederem produkcji i wprowadzania do obrotu podrobionych opakowań do papierosów różnych marek. Wstępnie straty szacowane przez firmy sięgają nawet kilku milionów złotych.
Łódź -
Odpowie za fałszywy alarm bombowy
Policjanci z Włocławka zatrzymali mężczyznę, który przed jednym z włocławskich punktów handlowo-usługowych groził detonacją ładunku wybuchowego. Mundurowi, po sprawdzeniu, nie potwierdzili tej informacji. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 36-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Zatrzymany twórca piramidy finansowej. Oszukał kilkadziesiąt osób na ponad 10 mln zł
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Krakowie w wyniku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokury Okręgowej w Krakowie zatrzymali 55-letniego krakowianina podejrzewanego o oszukanie kilkudziesięciu osób na łączną kwotę ponad 10 milionów złotych.
Kraków -
XIV Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Judo
9 czerwca 2017 roku w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyły się XIV Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Judo, których organizatorem był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach. W zawodach uczestniczyły 3 policjantki i 20 policjantów. W najwyższej kategorii wagowej zwyciężył sierżant Rafał Riss, który 4 czerwca w Serbii został Mistrzem Europy w Ju-Jitsu.
Katowice -
Samochody odzyskane, podejrzani zatrzymani
Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową odzyskali kolejne dwa samochody. Na odnalezieniu peugeota partnera oraz citroena berlingo funkcjonariusze nie poprzestali i wyjaśniając sprawy kradzieży z włamaniem, ustalili miejsce ukrywania się podejrzanych, a następnie zatrzymali 22-letniego Aleksa K. oraz 44-letniego Sławomira J. Za kradzież z włamaniem samochodów grozić im może kara pozbawienia wolności do 10 lat.
KSP -
Uniemożliwił dalsza jazdę pijanemu sprawcy kolizji
Kierujący czarnym audi uderzył w ogrodzenie posesji, po czym oceniwszy straty na swoim aucie odjechał z miejsca zdarzenia. Wszystko widział mieszkający w sąsiedztwie mężczyzna. Kiedy chwilę później na ulicy pojawiło się rzeczone auto poszkodowany mieszkaniec Lipna, który dowiedział się o zdarzeniu zatrzymał samochód i zabrał kierowcy kluczyki. Okazało się, że prowadzący auto miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Bydgoszcz -
Tajniki systemu dozoru elektronicznego
System dozoru elektronicznego i rola jaką odgrywa w Polsce - to temat warsztatów, który zakończyły się w słupskiej Szkole Policji. Spotkanie z udziałem sędziów, prokuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i policjantów poprowadził Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości gen. Paweł Nasiłowski.
SP Słupsk -
Wizyta wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w JSPP w Kosowie
W ubiegłą sobotę Jednostkę Specjalną Polskiej Policji w Kosowie wizytował wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego - Pan Ryszard Czarnecki. Eurodeputowany przybył z wizytą do Kosowa w przeddzień wyborów parlamentarnych, podczas których pełnił rolę obserwatora z ramienia Unii Europejskiej.
KGP -
Policjanci odzyskali skradzione samochody o wartości ponad 130 tysięcy złotych
Policjanci z powiatu zgorzeleckiego wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec na podstawie uzyskanych informacji odzyskali 2 samochody o wartości ponad 130 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie podejrzanego, który trafił do policyjnego aresztu.
Wrocław -
Spotkanie policjantów z młodzieżą na temat zagrożeń związanych z dopalaczami
Policjanci Wydziału Prewencji z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej spotkali się z uczniami Gimnazjum nr 24 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu. Tematem przewodnim było omówienie zagrożeń wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych, w tym tak niebezpiecznych dopalaczy. Są to już kolejne działania profilaktyczne podejmowane przez funkcjonariuszy, aby uczulić młodych ludzi i uświadomić im, że tego typu środki mogą powodować śmiertelne zatrucia.
Wrocław -
Jesteśmy z Was dumni! Policjanci wyróżnieni za ratowanie życia
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak, wyróżnił policjantów, którzy wykazali się profesjonalizmem. Funkcjonariusze ratowali dwumiesięcznego niemowlaka i nieprzytomnego mężczyznę, który leżał przy odkręconych butlach z gazem. To kolejny przykład na wzorową postawę i zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci w ostatniej chwili uratowali kobietę
Wrocławscy policjanci w ostatnim momencie uratowali kobietę, która chodząc po balustradzie balkonowej na czwartym piętrze, zachwiała się i straciła równowagę przechylając się całym ciałem na zewnętrzną stronę. Wcześniej uratowana odgrażała się, że skoczy z budynku. Po złapaniu za rękę przez jednego z funkcjonariuszy trzydziestolatka została wciągnięta do wewnątrz i pilnowana przez policjantów do czasu przybycia pogotowia ratunkowego.
Wrocław -
W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym
Policjant z Fordonu będący na urlopie ustalił, gdzie przebywa poszukiwany listem gończym mężczyzna. 32-latek został zatrzymany w jednym z marketów w Fordonie. Był poszukiwany przez fordońskich policjantów celem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego.
Bydgoszcz -
Policjanci zatrzymali dwie osoby organizujące nielegalne gry na automatach hazardowych na Dolnym Śląsku
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wałbrzyskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które organizowały i prowadziły nielegalne gry na automatach hazardowych. Podczas przeszukania wytypowanych lokali w kilku miejscowościach województwa dolnośląskiego zabezpieczono 21 sztuk automatów i ponad 600 tysięcy złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty z kodeksu karno skarbowego o urządzaniu gier losowych wbrew przepisom ustawy. Wobec jednej z zatrzymanych osób zastosowano tymczasowy areszt i na 3 miesiące trafiła do aresztu śledczego. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.
Wrocław -
Policja wodna dba o bezpieczeństwo na akwenach
Piękna pogoda w miniony weekend spowodowała, że wiele osób postanowiło wypoczywać nad szczecińskimi akwenami. Policjanci z Referatu Wodnego przeprowadzili w tym czasie wzmożone działania kontrolno -prewencyjne mające na celu zadbanie o bezpieczeństwo korzystających z kąpieli wodnych i słonecznych.
Szczecin -
Policjanci przejęli 500 sztuk niebezpiecznych środków
Katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego, wspólnie z pracownikami sanepidu skontrolowali miejsca, gdzie mogą być sprzedawane tzw. dopalacze. Podczas działań przejęli oni w dwóch sklepach 369 opakowań substancji psychoaktywnych, natomiast policjanci z katowickiej "szóstki" w kolejnym sklepie zabezpieczyli 131 sztuk. Przejęte środki zostaną poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej. Od jej wyników będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie.
Katowice -
Odprawa kierownictwa służby kryminalnej Policji
W dniach 7 – 8 czerwca 2017 roku w Szkole Policji w Pile Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji zorganizowało odprawę służbową zastępców komendantów wojewódzkich Policji ds. kryminalnych. Obradom przewodniczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Andrzej Szymczyk.
KGP -
Podpalił córkę
Policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który odpowie za podpalenie swojej córki. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na najbliższe 3 miesiące.
Łódź -
Areszt dla fałszywego lekarza
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna zatrzymali 29-letniego mężczyznę podającego się za lekarza ortopedę. Jak ustalono, od października 2016 roku zatrudnił się w przychodniach w Warszawie, Otwocku i Górze Kalwarii. Dyplom ukończenia studiów i przynależność do Okręgowej Izby Lekarskiej okazały się fałszywe. Dziś trafił on na najbliższe trzy miesiące do aresztu.
KSP -
Wypadek na basenie. 4-letni chłopczyk trafił do szpitala. Policja ostrzega i przypomina o zasadach bezpieczeństwa nad wodą
4-letni chłopczyk topił się na terenie basenu w Uniejowie. Po reanimacji trafił do szpitala w Łodzi. Dziecko jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja, która ustala czy dziecko miało prawidłowa opiekę. Wszyscy ratownicy byli trzeźwi. Policja ostrzega i przypomina o bezpieczeństwie nad wodą
Łódź -
Pomogli mężczyźnie wydostać się z bagna
Dwoje policjantów pełniących służbę patrolową, wczoraj wieczorem wspólnie z osobą postronną skutecznie udzieliło pomocy mężczyźnie, który zsunął się ze skarpy i wpadł do bagna.
Radom -
Bezpieczeństwo nad wodą – policyjni wodniacy rozpoczynają sezon
Wraz z początkiem czerwca strzeleccy policjanci zaprezentowali pełną gotowość do zabezpieczenia sezonu letniego. Policyjne służby nad wodą zainaugurował Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Kraj., mł. insp. Tomasz Zgirski, który osobiście patrolował okoliczne jeziora Lipie i Osiek. Ostatnie dni przed wakacjami to także najlepszy czas, aby amatorom wypoczynku nad wodą, miłośnikom żeglarstwa i sportów wodnych przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Gorzów Wlkp. -
Zatrzymani po pościgach
Policjanci zatrzymali 23-latka z powiatu zduńskowolskiego, który kierując oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekał ulicami Uniejowa. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był pod wpływem alkoholu. Z kolei sławscy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę, który uciekał przed nimi skradzionym w nocy samochodem. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy i miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy do 15 lat.
Łódź, Gorzów -
Wyłudzali VAT na obrocie odbarwianym olejem opałowym – zostali zatrzymani przez CBŚP
Na ponad 10 mln strat naraziła Skarb Państwa zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez policjantów lubelskiego CBŚP przy współpracy z lubelskim UCS pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Przestępcy odbarwiali olej opałowy, który następnie trafiał do obiegu, jako olej napędowy w całym kraju, mimo, iż – zgodnie z dokumentami - paliwo miało trafiać poza granice Polski. Do tej pory w sprawie jest już 15 podejrzanych, którzy pełnili w grupie różne zadania - zajmowali się odbarwianiem paliwa, jego transportem czy fałszowaniem dokumentacji księgowej.
CBŚP -
Policjanci z Żywca po raz kolejny w Małej Fatrze
Wyprawy górskie to sposób, jaki znaleźli policjanci z Żywca na spędzanie wolnego czasu, odreagowanie po służbie i integrację swojego środowiska. Grupa mundurowych wraz z rodzinami, związana z Policyjnym Klubem Górskim „Żbik”, po raz kolejny wyruszyła na podbój słowackiej Małej Fatry. Najbardziej zaawansowani postawili stopy na obu majestatycznych szczytach!
Katowice -
Pożar silnika w samolocie pasażerskim
Samolot pasażerski lecący z Hiszpanii do Katowic zgłasza kontrolerowi lotów pożar silnika. Na pokładzie statku powietrznego znajduje się 29 pasażerów i 6 członków załogi. Maszyna ma lądować w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice – Pyrzowice. Jest ogłoszony alarm, do akcji ruszają wszystkie służby ratownicze. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń zorganizowanych na lotnisku w Katowicach- Pyrzowicach, w których uczestniczyli tarnogórscy policjanci.
Katowice -
Psychologia w pracy dzielnicowego, to podstawowe "ABC..."
W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbył się panel dyskusyjny dla dzielnicowych biorących udział w cyklu szkoleniowym "ABC nowoczesnego dzielnicowego". Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z wykorzystaniem aplikacji LOTUS w codziennej służbie dzielnicowych, utrwalić zasady przekazywania informacji rodzinie o nagłej śmierci ich bliskich, a także usystematyzować wiedzę na temat sposobów komunikowania się z osobami z zaburzeniami psychicznymi.
Katowice -
Brał pieniądze za rejsy, których nigdy nie zorganizował. Trafił do aresztu
38-letni mężczyzna, ogłaszający się jako organizator rejsów, zbierał od zainteresowanych pieniądze na wycieczkę jachtem po Morzu Śródziemnym, której nigdy nie zorganizował. W ten sposób nieuczciwie wzbogacił się o kilka tysięcy złotych. Kiedy pierwsza z pokrzywdzonych zgłosiła się u mokotowskich policjantów, ci ustalili, kim jest podejrzany i gdzie przebywa. Paweł Ś. Został zatrzymany na terenie Małopolski i po przewiezieniu do Warszawy usłyszał zarzuty oszukania 6 osób. Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.
KSP -
O bezpiecznych wakacjach przypominały służby ratunkowe
W sobotę 10 czerwca nad Jeziorem Zegrzyńskim odbył się piknik edukacyjny pod nazwą „Bezpieczne wakacje” pod patronatem Komendanta Stołecznego Policji. Akcja została zorganizowana przez służby ratunkowe, które uczestniczą w udzielaniu pomocy ofiarom skutków często bezmyślnych zachowań podczas wakacji. Dlatego to właśnie oni – WOPR, LPR, GOPR i Policja przypominali podczas zabaw i symulacji wypadków na drodze i wodzie, jakich zachowań unikać aby bezpiecznie spędzić wakacyjny wolny czas.
KSP
