Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
"Zryw wolnych serc" - Profilaktyka a Ty na Wyspie Młyńskiej
Grupy bydgoskich „PaTciaków” z Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, Zespołu Szkół Drzewnych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Bursy nr 1 w Bydgoszczy przy wsparciu policjantów Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA" zorganizowali akcję profilaktyczną pn. „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” rekomendowaną przez Komendę Główną Policji.
Bydgoszcz -
Chciał zapozować do zdjęcia, urwał głowę figurce zakonnika
Włodawscy policjanci szukają sprawcy uszkodzenia drewnianej rzeźby przedstawiającej wizerunek Ojca Paulina. Z ustaleń mundurowych wynika, że młody mężczyzna najprawdopodobniej z zamiarem pozowania do zdjęcia wdrapał się na figurkę. Jego poczynania okazały się nie tylko bezmyślne ale i bardzo niefortunne, ponieważ stracił równowagę i upadł do tyłu zrywając przy tym głowę rzeźby. Ktokolwiek posiada informacje w tej sprawie proszony jest o kontakt z Policją.
Lublin -
Policjanci pilotowali auto z rodzącą kobietą
Policjanci z Poznania po raz kolejny brali udział w pilotażu rodzącej kobiety do szpitala. Przyszła mama zdążyła dotrzeć na miejsce w ostatniej chwili. Wszystko zakończyło się szczęśliwie.
Poznań -
Szczęśliwy finał akcji poszukiwawczych
W niespełna 2 godziny od uzyskania informacji o zaginięciu nastolatka bolesławieccy policjanci odnaleźli 11-letniego chłopca, który nie wrócił ze szkoły do domu. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom podjętym przez funkcjonariuszy dziecku na szczęście nic się nie stało. Nieletni został przekazany pod opiekę rodzinie. Natomiast krakowscy policjanci prowadzili 1 czerwca akcje poszukiwawcze za dwoma chłopcami, którzy zaginęli w różnych częściach miasta. Obaj, dzięki błyskawicznym i wielokierunkowym działaniom odnaleźli się cali i zdrowi.
Wrocław, Kraków -
5-letni bohater uratował swoją ciocię
5-letni chłopiec z warszawskich Bielan dzięki opanowaniu i rozsądkowi uratował życie cioci. Dawid przebywał w domu z czterema dorosłymi słabosłyszącymi osobami i młodszą siostrą. Jedna z kobiet straciła przytomność, a w tym czasie Dawid powiadomił służby ratunkowe.
KSP -
Zabezpieczona kontrabanda
Mławscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 72 tys. złotych. Ponad 100 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów należało do mieszkańca Mławy. Z kolei policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we współpracy z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość gospodarczą KWP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który przewoził towary akcyzowe. Szacunkowo naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 53 tys. złotych. Zabezpieczonych blisko 5,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz zatrzymany 54-latek -to efekt pracy żarskich policjantów. Wartość uszczuplenia należności celnej, podatku akcyzowego i VAT w tym przypadku to ponad 125 tys. złotych.
Radom, Łódź, Gorzów -
Ekstremalne ćwiczenia okiem kamery
Dziś jest ostatni dzień ćwiczeń policyjnych antyterrorystów z całego kraju, w którym uczestniczą także kieleccy strażacy z grupy wysokościowej oraz ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Kielce -
Polski Związek Piłki Nożnej dziękuje Mistrzyniom Świata w piłce nożnej
Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, 31 maja 2017 roku, odbył się finał Pucharu Polski kobiet w piłce nożnej. Na specjalne zaproszenie Polskiego Związku Piłki Nożnej na trybunie honorowej zasiadła kobieca reprezentacja Komendanta Głównego Policji wraz z Koordynatorem Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowych, panem Andrzejem Kuczyńskim, który jest także selekcjonerem kadry Komendanta Głównego Policji kobiet.
KGP -
Zabezpieczyli nielegalny tytoń
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zabezpieczyli 150 kilogramów suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne przechowywanie zmielonych liści tytoniu. Straty oszacowane na rzecz Skarbu Państwa powstałe w wyniku popełnienia tego przestępstwa wyniosły ponad 115 tys. zł. Mrągowscy policjanci zabezpieczyli ponad pół tony tytoniu i krajanki bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar przechowywał w piwnicy mieszkaniec Mrągowa. Łączna kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na Skarb Państwa to 300 tys. zł.
Gdańsk, Olsztyn -
Giżyccy dzielnicowi ruszyli z pomocą 5-latce chorej na SMA
Giżyccy dzielnicowi włączyli się w do akcji charytatywnej dla chorej na SMA 5-letniej Kasi. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na turnus rehabilitacyjny 5–latki. Udział w akcji polegał na wiosłowaniu za pomocą ergometru wioślarskiego i przesłaniu wyniku. Kilometry zostaną przeliczone na pieniądze: jeden kilometr = 1 złotówka.
Olsztyn -
„Dziecko mi się dusi...”- dyżurny wiedział co robić
„Dziecko mi się dusi, ona jest cała sina..” - takimi słowami rozpoczęła się rozmowa, którą odebrał oficer dyżurny świebodzińskiej jednostki Policji. Zrozpaczona mama dwumiesięcznego dziecka prosiła o pomoc. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Pierwszy instruował matkę jak ma postępować, by pomóc dziecku, a drugi skierował na miejsce karetkę pogotowia oraz policjantów. Na miejscu patrol kontynuował rozpoczęte udzielanie pomocy. Do przyjazdu pogotowia sytuacja została opanowana.
Gorzów Wlkp. -
Policyjni wodniacy na posterunku
Posterunek Wodny nad Zalewem Zembrzyckim w Lublinie już otwarty. Mundurowi posiadający kwalifikacje stermotorzysty i ratownika wodnego pełnią służbę w systemie dwuzmianowym. Na porannych zmianach ich działania wspierają strażnicy miejscy oraz policyjne patrole rowerowe. Dzisiaj rusza akcja informacyjno – edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.
Lublin -
Uratowali desperatów
Natychmiastowa reakcja policjantów zapobiegła tragedii na torowisku w gminie Lipno. Funkcjonariusze leszczyńskiej drogówki, mając informację od najbliższej rodziny o kobiecie usiłującej popełnić samobójstwo na torach, ściągnęli ją tuż spod nadjeżdżającego pociągu. Z kolei dzięki błyskawicznej akcji poszukiwawczej przeprowadzonej przez dzielnicowych z VI Komisariatu Policji w Krakowie a koordynowanej przez doświadczonego oficera dyżurnego Policji żyje 17-letnia dziewczyna, która próbowała popełnić samobójstwo. Policjanci uratowali również życie zdesperowanemu mężczyźnie, który chciał wyskoczyć z 10 piętra wieżowca na zielonogórskim osiedlu. Również szczecińscy policyjni negocjatorzy i antyterroryści zapobiegli tragedii.
Poznań, Kraków, Gorzów Wlkp., Szczecin -
Mężczyzna poszukiwany listem gończym za podwójne usiłowanie zabójstwa wpadł w ręce policjantów
W ręce funkcjonariuszy Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpadł mężczyzna poszukiwany listem gończym, a podejrzewany o podwójne usiłowanie zabójstwa oraz rozbój z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Poszukiwany wpadł po tym, jak policjanci namierzyli go w jednym z pustostanów. W miejscu zatrzymania funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli też dowody popełnienia zarzucanych mu czynów.
Wrocław -
20 tys. zł nagrody za informacje o sprawcy przestępstwa
Małopolska Policja poszukuje wszelkich informacji mogących przyczynić się do identyfikacji osoby przedstawionej na wizerunku. Jest to wysoki mężczyzna, w średnim wieku, średniej budowy ciała. Za wskazanie osoby lub udzielenie informacji, które przyczynią się do jego identyfikacji, wyznaczona jest nagroda pieniężna w wysokości 20 tysięcy złotych.
Kraków -
IV Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym
W Augustowie trwają IV Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policjanta - wodniaka” rywalizuje 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: mł. insp. Robert Kumor z Biura Prewencji KGP, nadkom. Maciej Zakrzewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie – Pan Andrzej Zarzecki. Zawody patronatem honorowym objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.
KGP -
Policyjni ratownicy z całego kraju w akcji
Pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji rozegrany został V. Finał Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsi policyjni ratownicy z każdego województwa rywalizowali w słupskiej Szkole Policji. W tym roku zmaganiom ratowników towarzyszyła też kilkudniowa konferencja naukowa. Najlepszymi ratownikami udzielającymi kwalifikowanej pierwszej pomocy okazali się policjanci z Kielc.
SP Słupsk -
Surowsze kary dla piratów drogowych od 1 czerwca 2017 roku
Ustawa, która weszła w życie 1 czerwca wprowadza zmiany w Kodeksie karnym, Kodeksie wykroczeń, Kodeksie postępowania karnego, Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia oraz w Prawie o ruchu drogowym. Regulacje wymierzone są w skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy powodują śmierć i zniszczenia na polskich drogach, a ich ofiarami są niejednokrotnie dzieci.
KGP -
Akcja „Młody Bohater” ma już rok!
Piknik urodzinowy akcji „Młody Bohater” odbył się w Dzień Dziecka w jednostce Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji w Warszawie. Wzięli w nim udział już nagrodzeni Młodzi Bohaterowie, a także ci, którzy tego dnia otrzymali medal od szefa MSWiA. Obecni byli również - nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji i gen. bryg. Leszek Suski, Komendant Główny Straży Pożarnej.
KGP -
Uciekał przed Policją, odpowie za przestępstwo
W związku z nowelizacją przepisów i traktowaniem niezatrzymania się do policyjnej kontroli jako przestępstwo, 31-letni dąbrowianin musi liczyć się ze srogimi konsekwencjami ucieczki. Mężczyzna złamał prawo kilka godzin po tym, jak nowy przepis wszedł w życie. Dalszy los nieodpowiedzialnego kierowcy leży w rękach sądu.
Katowice -
Antyterroryści trzeci dzień w akcji
Kolejny dzień wspólnego treningu antyterrorystów z całej Polski upłynął m.in. na desantowaniu osób na jednostki pływające, skokach do wody ze śmigłowca oraz zjazdach po linie, a także podejmowaniu ludzi z wody.
Kielce -
Komendant podziękował pracownikom banku
Komendant Rejonowy Policji Warszawa III podinsp. Andrzej Karpiński w obecności swojego I Zastępcy mł. insp. Piotra Rączkowskiego podziękował i złożył gratulacje dwóm pracownicom banków za wzorową postawę. W skierowanych słowach nie krył swojego uznania dla odwagi, determinacji i profesjonalnego działania, dzięki któremu udaremniono próbę dwóch oszustw bankowych.
KSP -
Narada służby prewencyjnej podczas „zawodów wodniaków”
Narada naczelników komend wojewódzkich i stołecznej Policji odpowiedzialnych za służbę prewencją, odbywa się w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie. Spotkanie prowadzi Naczelnik Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP mł. insp. Robert Kumor. Podczas narady omówiono funkcjonowanie służby prewencyjnej w wybranych obszarach oraz stopnień realizacji priorytetów Komendanta Głównego Policji pozostających we właściwości merytorycznej Biura Prewencji KGP. Narada odbywa się w trakcie IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym.
KGP -
Policjanci oddali krew dla chorej Blanki
Policjanci z Gubina niejednokrotnie pokazali, że najwyższą wartością człowieka jest życie. Bez chwili zawahania wielokrotnie interweniowali by ratować ludzi. Tym razem postanowili pomóc inaczej. Spotkali się, aby oddać krew dla Blanki, która zmaga się z chorobą nowotworową.
Gorzów Wlkp. -
Policyjni wodniacy rozpoczęli sezon
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu - nadkom. Jacek Kozłowski uczestniczył w otwarciu sezonu wodnego. Uroczystość odbyła się na Jeziorze Nyskim. W inauguracji uczestniczyli czescy i opolscy policjanci, ratownicy wodni, strażnicy rybaccy oraz przedstawiciele władz samorządowych.
Opole -
KWP: Komendant podziękował policjantom za Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych w Hiszpanii
W ubiegłym miesiącu na Majorce w Hiszpanii, odbył się turniej piłki nożnej służb mundurowych. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zajęli w nim wysokie 9 miejsce. Należy podkreślić że w turnieju rywalizowało łącznie 58 drużyn. Za sukces odniesiony w Hiszpanii, policjantom podziękował szef garnizonu warmińsko-mazurskiego insp. Tomasz Klimek.
Olsztyn -
Ślubowania nowych policjantów
W całym kraju odbywają się ślubowania kolejnych, nowo przyjętych policjantów. To już kolejny nabór do naszej formacji w tym roku. Funkcjonariusze ślubują służyć wiernie narodowi, chronić porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.
Radom, Olsztyn, Opole, Katowice -
Policjanci uratowali życie
Do dyżurnego w Inowrocławiu zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że chce popełnić samobójstwo i dlatego połknął dużą ilość leków. Dyżurny działał tak, by nie tracić z nim telefonicznego kontaktu. Zajmował rozmową, pytał o różne sprawy, poruszał wiele tematów. To była walka z czasem. Wygrana. Wspólne działania służb uratowały mu życie. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji wołowskich policjantów podczas interwencji w jednym z mieszkań, żyje 29-letnia kobieta. Usiłowała ona odebrać sobie życie chcąc wyskoczyć przez okno. Policjanci niemal w ostatniej chwili wciągnęli kobietę, która znajdowała się już na parapecie okna. Następnie trafiła ona pod opiekę lekarzy.
Bydgoszcz, Wrocław -
Zatrzymany poszukiwany ENA
Dzielnicowi zatrzymali 32-letniego Andrzeja R. Mężczyzna stawił się w komendzie na spotkanie z dzielnicowym. Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie wyszło na jaw, że szwedzka Policja wystawiła za nim europejski nakaz aresztowania. Teraz zajmie się sprawą prokuratura i sąd.
KSP -
Dzieci i policjanci w szpitalu
W ramach policyjnego wolontariatu odwiedzają małych pacjentów, z którymi razem bawią się, rysują a czasami również czytają bajki. Od 10 lat słuchaczy słupskiej Szkoły Policji można systematycznie spotkać w korytarzach i salach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.
SP Słupsk
