Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Podejrzewani o oszustwa czekają na ekstradycję
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania. Zatrzymani to obywatele Niemiec, podejrzewani o oszustwa tzw. metodą na wnuczka. Okradali przede wszystkim osoby starsze, powodując straty sięgające kilkuset tysięcy euro. Zatrzymani czekają teraz na ekstradycję. W Polsce za tego typu przestępstwo grozi nawet 8 lat więzienia.
Gdańsk -
Powiedział, że wybuchnie bomba – miał 3 promile
Już kilka godzin po zgłoszeniu policjanci z Nysy zatrzymali 54-latka podejrzanego o fałszywy alarm bombowy. Mężczyzna powiadomił, że niebezpieczny ładunek znajduje się w jednym z kościołów. Jak się okazało, był kompletnie pijany, miał 3 promile alkoholu. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
Opole -
Zaatakował nożem przypadkowego przechodnia
Nawet 10 lat więzienia grozi 31-latkowi, który zaatakował przypadkowego przechodnia, po czym ugodził go sześć razy nożem. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, a o jego dalszym losie zdecyduje prokurator.
Bydgoszcz -
Rozbita zorganizowana grupa przestępcza
5 osób zatrzymanych, zabezpieczona dokumentacja finansowo-księgowa fikcyjnych podmiotów gospodarczych, telefony komórkowe, komputery, dyski i inne nośniki pamięci to efekt pracy policjantów CBŚP z Kielc. Wraz z pracownikami wywiadu skarbowego, Ministerstwa Finansów i policjantów z Wydziału Realizacyjnego KSP, funkcjonariusze CBŚP zadali kolejny cios wymierzony w zorganizowaną grupę przestępczą na Mazowszu trudniącą się wyłudzeniami VAT-u, oszustwami bankowymi i handlem narkotykami.
CBŚP, Kielce -
Odzyskali skradzione auto i zatrzymali złodziei
Kryminalni z będzińskiej komendy w ciągu niespełna doby zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież samochodu. Stróże prawa odzyskali też renault megane skradzione wczoraj w Czeladzi przy ulicy Szpitalnej. Dalszym losem mężczyzn zajmie się teraz prokurator i sąd. Za kradzież zatrzymanym może grozić nawet 5 lat więzienia.
Katowice -
Amfetamina i "grzybki" w lodówce
Ponad 2100 działek amfetaminy i 300 gramów grzybów halucynogennych zabezpieczyli policjanci w mieszkaniu 32-letniego mieszkańca Sosnowca. Okazało się, że był on narkotykowym dilerem. Swój nielegalny towar przechowywał... w lodówce.
Katowice -
Ukradli z konta bankowego 250 tys. złotych
Policjanci krakowskiej komendy wojewódzkiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali sześć osób, biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani, dokonując oszustwa ukradli z konta 250 tysięcy złotych. Zatrzymanych zostało siedem osób, natomiast sprawa ma charakter rozwojowy.
Kraków -
Wpadł kolejny podejrzany o oszustwo i usiłowanie oszustwa „na policjanta”
Podejrzany o oszustwo i usiłowanie oszustwa „na policjanta” wpadł prosto w ręce kryminalnych z Bemowa. Julian T. został zatrzymany na terenie Łodzi. To drugi z podejrzanych o te przestępstwa, do których doszło kilka tygodni temu na terenie Bemowa. Wówczas policjanci zapobiegli wypłacie 30.000 złotych i odzyskali 20.000 złotych, które pokrzywdzony przekazał oszustom. 38-latek po usłyszeniu zarzutów, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
KSP -
Odprawa kierownictwa służby kryminalnej polskiej Policji
22 lutego 2016 roku w Hotelu Łazienkowskim w Warszawie odbyła się odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich/Stołecznego Policji ds. kryminalnych. Jej organizatorem było Biuro Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji. Obradom przewodniczył p.o. Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk.
KGP -
Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki”
23 lutego 2016 r. funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wzięli udział w oficjalnym zakończeniu akcji „Odblaskowe Dzieciaki”. Działania na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego wsparł swoją obecnością Rajdowy Mistrz Europy 2015 - Kajetan Kajetanowicz. W trakcie licznych spotkań, w ramach akcji rozdano najmłodszym blisko 15 tysięcy opasek odblaskowych, dzięki którym dzieci będą bardziej widoczne na naszych drogach.
Wrocław -
Jechali za szybko
Policjanci zatrzymali na terenie powiatu żagańskiego dwa prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali samochodami z prędkością 103 km/h i 107 km/h. Kierowcy na 3 miesiące stracili prawo jazdy.
Gorzów Wlkp. -
Próbowała wyłudzić kredyt
Policjanci z Torunia zatrzymali kobietę, która usiłowała wyłudzić kredyt w wysokości 62 tys. zł. W tym celu w jednym z banków przedłożyła fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Nie umknęło to uwadze czujnych pracowników, którzy o swoich podejrzeniach poinformowali funkcjonariuszy. Oszustce grozi do 8 lat więzienia.
Bydgoszcz -
Podrobione towary nie trafią na rynek
Suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego i Straży Granicznej przejęli rekordowy transport różnego rodzaju towarów z podrobionymi znakami towarowymi uznanych światowych marek. Straty pokrzywdzonych firm szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 1,26 mln złotych.
Białystok -
Nowoczesna pracownia wizualizacji śladów daktyloskopijnych
W uroczystym przekazaniu nowej pracowni uczestniczyli Dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji insp. dr Waldemar Krawczyk oraz kierownictwo zakładu daktyloskopii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji mł. insp. dr Krzysztof Borkowski i podinsp. Edyta Kot.
Kraków -
Nowa metoda oszustw. Uważajmy!
Policjanci przypominają osobom starszym o oszustach, którzy wykorzystują ludzką ufność, otwartość i szczere intencje. Pamiętajmy, że ich pomysłowość i przebiegłość jest nieograniczona. Wczoraj w Puławach oszuści podali się za prokuratora, który przekonywał, że rozpracowuje grupę przestępców, fałszujących dowody osobiste. 79-latka straciła 18 tys. złotych. W Lublinie 67-latek stracił 30 tys. złotych, po tym jak oszuści powiedzieli, że są policjantami.
Lublin -
Niezwykłe znalezisko z czasów II wojny światowej
W trakcie prac remontowych ujawniono niesamowite znalezisko. W gruzach rozbieranej starej piwnicy, pracownikom firmy ukazał się niemiecki karabin z czasów II wojny światowej MG 42 wraz z 3 skrzyniami amunicji w ilości ponad 800 sztuk. Broń jest w pełni sprawna i w doskonałym stanie, została zabezpieczona do badań balistycznych.
Poznań -
Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii
Dzięki natychmiastowej interwencji policjantów z Korsz, żyje 36-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili ściągnęli mu pasek z szyi i zapobiegli tragedii. Desperat jest już pod opieką lekarzy.
Olsztyn -
Odpowiedzą za napad
Policjanci z Kietrza zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad. Zdaniem funkcjonariuszy, jeden z zatrzymanych wszedł do kolektury i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował obsługę. W tym czasie, na zewnątrz czekał drugi z mężczyzn. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Może im grozić nawet do 15 lat więzienia.
Opole -
16-latek ugodził nożem rok młodszego kolegę
Przed sądem rodzinnym i nieletnich tłumaczyć będzie się 16-letni mieszkaniec Mrągowa. Chłopak podczas pobytu w szkole ugodził nożem jednego z uczniów. Między nastolatkami wcześniej doszło do sprzeczki. 15-latek z raną brzucha został przewieziony do miejscowego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Olsztyn -
Rozpracowana grupa wyłudzająca pożyczki przez Internet
Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może 3 osobom, ustalonym i zatrzymanym przez wrocławskich policjantów. Podejrzani są o wyłudzenia lub usiłowania wyłudzeń przez internet pożyczek, w kwocie nie mniejszej niż 160 tys. złotych. Sprawcy mają na swoim koncie co najmniej 200 tego typu czynów. Cała trójka już usłyszała zarzuty oszustwa. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.
Wrocław -
Zatrzymany za fałszywy alarm
Policjanci z Żor zatrzymali mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy. 33-latek zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiadomił, że w okolicy lokalu przy ul. Boryńskiej podłożona jest bomba. Po sprawdzeniu budynku okazało się, że alarm był fałszywy. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia i bardzo wysokie koszty finansowe związane z akcją służb ratowniczych.
Katowice -
Próbował wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta”
Policjanci udaremnili wyłudzenie kilkudziesięciu tysięcy złotych od jednej z mieszkanek Kłobucka. Oszuści działali metodą „na policjanta”. Do 71-latki zadzwoniła najpierw kobieta, podająca się za krewną, a następnie mężczyzna - rzekomo policjant, który miał pomóc w schwytaniu oszustki. Na szczęście sprawą zajęli się prawdziwi policjanci, którzy zatrzymali 60-latka podczas próby przekazania pieniędzy.
Katowice -
Policjanci uratowali internautę, który chciał popełnić samobójstwo
Dyżurny policji w Krośnie otrzymał informację o wpisie zamieszczonym na jednym z portali społecznościowych. Z jego treści wynikało, że autor wpisu chce popełnić samobójstwo. Szybkie działanie funkcjonariuszy pozwoliło zapobiec tragedii.
Rzeszów -
„Orzeszkowy gang” rozbity, odzyskany towar wartości 5 mln
Kolejnych dwóch członków grupy przestępczej wyłudzającej hurtowe ilości towarów: orzechów laskowych, tabletek do zmywarek i żeli do prania niemieckich oraz austriackich producentów, zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji. Wśród zatrzymanych znalazł się organizator przestępczego procederu. Obaj mężczyźni byli poszukiwani listami gończymi. Odzyskano kolejne 4 tony orzechów, ponad 54 tys. opakowań tabletek i 100 butelek żelu o wartości co najmniej 3 mln 300 tys. zł.
CBŚPKraków -
Seryjny podpalacz zatrzymany
Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o szereg podpaleń na terenie osiedla Zachód w Zduńskiej Woli. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję za inne przestępstwa. Podpalał piwnice bloków, a także podłożył ogień pod drzwi 2 mieszkań. Usłyszał zarzuty 5 podpaleń. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Łódź -
Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o napaść na kobietę na tle seksualnym
W miniony poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, po kilkunastu godzinach intensywnych poszukiwań, zatrzymali 20–letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia kobiety.
Kraków -
Zbiórka krwi przed komendą policji
Akcję honorowej zbiórki krwi zorganizowano wczoraj przed Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Kolejny już raz, w specjalnie przygotowanym do tych celów ambulansie, policjanci, pracownicy cywilni i mieszkańcy mogli oddawać krew. Przez 5 godzin wytężonej pracy zebrano prawie 10 litrów tego życiodajnego płynu.
Katowice -
Odpowie za fałszywe zawiadomienie o ładunku wybuchowym
Śląscy dzielnicowi zatrzymali 38-letniego mieszkańca Świętochłowic. Mężczyzna zawiadomił telefonicznie Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że podłożył ładunki wybuchowe na lotnisku w Krakowie – Balicach oraz na dworcu kolejowym w Olsztynie. Teraz odpowie przed sądem za fałszywy alarm.
Katowice -
Kradł wodomierze i czcionki introligatorskie
Policjanci z poznańskiej Wildy zatrzymali mężczyznę, którego przestępstwa były bardzo uciążliwe dla mieszkańców południowej dzielnicy Poznania. Kradł wodomierze z piwnic co pozbawiało ludzi bieżącej wody. Jego łupem padło również ok. 500 sztuk unikatowych czcionek introligatorskich. Łącznie 24-latek usłyszał 12 zarzutów, za które grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Poznań -
Oszustka hotelowa zatrzymana
Poznańscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie oszustwa - wyłudzenia usługi hotelowej. Wszystko wskazuje na to,że w przeszłości 56-latka działała na terenie całej Polski. Meldowała się w hotelach i pensjonatach, a po kilku dniach, nie płacąc za usługę znikała bez śladu. Decyzją Sądu została aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.
Poznań
