Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Agresywni nastolatkowie zaatakowali w autobusie
Agresją słowną i fizyczną zareagowało na interwencję stołecznych policjantów dwóch młodzieńców. Funkcjonariusze widząc jak 17-latek i 13-latek w autobusie linii N 95 atakują jednego z pasażerów, natychmiast ruszyli mu z pomocą. Gdy autobus zatrzymał się na przystanku, weszli do środka i zatrzymali sprawców. Okazało się, że Kamil Z. i Patryk A. mają we krwi 1,9 i 1,3 promila alkoholu. Dzisiaj, gdy tylko wytrzeźwieją odpowiedzą za swoje zachowanie.
KSP -
Wypadek polskiego autokaru w Rumunii (aktl.)
Nikt nie zginął, 12 osób zostało rannych w wypadku polskiego autokaru, do którego doszło dzisiaj w Rumunii w miejscowości Sybiu. Autokarem podróżowały dzieci i młodzież jadące ze Świdnika do Złotych Piasków w Bułgarii. Polska Policja za pośrednictwem Interpolu stara się uzyskać informacje na temat polskich turystów oraz okoliczności wypadku.
KGP -
Tragiczny wypadek - bramka przygniotła 12-latka
Nowosądecka Policja wyjaśnia sprawę tragicznego w skutkach wypadku kolonisty. Wczoraj ok. godz. 13 na terenie boiska sportowego jednego z domów wypoczynkowych w Szczawniku. 12 -letni uczestnik kolonii pochodził z Ostrowca Świętokrzyskiego. Chłopiec w trakcie zabawy z kolegami na boisku sportowym został przygnieciony bramką.
Kraków -
14-latek odpowie za spowodowanie oparzeń u 10-latka
Policjanci z Kielc skierują do sądu dla nieletnich sprawę 14-latka, który podczas zabawy butelka z benzyną doprowadził do poparzenia 10-letniego chłopca. Malec przebywa w szpitalu z poparzeniami 2. i 3. stopnia.
Kielce -
Zlikwidowana uprawa konopi indyjskich
Mazowieccy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. W jego ogrodzie funkcjonariusze zabezpieczyli 220 krzewów o wysokości ponad 1,5 metra. Teraz śledczy sprawdzają, gdzie trafiała uzyskana przez niego marihuana.
Radom -
15-latek wjechał autem w grupę osób
Policjanci ustalili sprawcę wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj w nocy w Janowcu. Kierowca fiata 126p wjechał w grupę ludzi i uciekł z miejsca wypadku. Okazało się, że za kierownicą "malucha" siedział 15-latek.
Rzeszów -
Kamera zarejestrowała złodzieja
Dzięki czujności dyżurnego i jego pomocnika został zatrzymany kolejny złodziej. Mężczyzna nie przypuszczał, że moment kradzieży zostanie zarejestrowany przez jedną z kamer monitoringu. Po kilku minutach zaskoczony 23-latek został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców z Wildy.
Poznań -
Nielegalne kolekcje broni
Funkcjonariusze z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP ujawnili dwie nielegalne kolekcje broni palnej z okresu II wojny światowej. Zbiory zabezpieczone na warszawskiej Woli to najprawdopodobniej największa tego typu prywatna kolekcja. Natomiast militaria znalezione pod Wołominem to największe egzemplarze, jakie do tej pory zabezpieczali policjanci. Przypominamy, że aby zgodnie z prawem kolekcjonować broń palną, należy pozbawić ją cech użytkowych.
KSP -
Kradł kostkę brukową z komisariatu
Policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim zatrzymali sprawcę kradzieży kostki brukowej. Złodziej kradł materiały budowlane z terenu budowy nowego komisariatu. By uniknąć odpowiedzialności, zgłosił, że ktoś skradł jego samochód i w nocy używał go do transportu bruku.
Rzeszów -
Czujny dzielnicowy - nawet na urlopie
W pogoń za uciekającym włamywaczem samochodowym rzucił się dzielnicowy jednego z lubelskich komisariatów. Policjant, który akurat wypoczywał na urlopie był świadkiem, jak złodziej majstruje przy drzwiach auta. Po chwili zatrzymał złodzieja schowanego w krzakach i doprowadził do swojego komisariatu.
Lublin -
Policjanci poszukują sprawców napadu
Podkarpaccy policjanci poszukują sprawców napadu na mieszkańców domu jednorodzinnego w Sanoku. Zamaskowani przestępcy skrępowali właściciela domu, jego żonę i syna, a następnie zrabowali pieniądze i biżuterię.
Rzeszów -
Zatrzymani za pobicie
Policjanci z Katowic zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy pobili mieszkańca Katowic. Poszkodowany z obrażeniami głowy przebywa w szpitalu. Śledczy ustalają, co było przyczyną takiego zachowania młodych ludzi.
Katowice -
Nieletni posiadał narkotyki
Blisko 270 porcji marihuany i amfetaminy zabezpieczyli policjanci u 16-latka. Zatrzymany w mieszkaniu miał również wagę elektroniczną i woreczki do pakowania narkotyków. Policjanci sprawdzają w jakim celu nastolatek miał takie ilości narkotyków. Jego sprawa trafi do sądu ds. nieletnich.
Wrocław -
Rozbójnicy w policyjnym areszcie
Trzech mieszkańców Lublina, w tym młodą kobietę, zatrzymali dzisiejszej nocy policyjni wywiadowcy. Sprawcy wpadli tuż po tym, jak brutalnie pobili dwóch mężczyzn, kradnąc jednemu z nich telefon komórkowy. Zatrzymanych, będących pod wpływem alkoholu, policjanci osadzili w policyjnym areszcie. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Czescy włamywacze chcieli przejechać policjanta
Rybniccy policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy okradli sklep ze sprzętem agd i rtv. Sprawcy, którzy okazali się Czechami, zostali nakryci przez funkcjonariuszy, gdy wychodzili z łupem. Uciekając samochodem przestępcy próbowali potrącić policjanta. Stróże prawa oddali kilkanaście strzałów w koła pojazdu, co doprowadziło do porzucenia niesprawnego auta przez włamywaczy. Po pościgu schwytano dwóch z nich. Zatrzymanie trzeciego jest tylko kwestią czasu.
Katowice -
Pościg za piratką drogową
Stłuczką z radiowozem i uderzeniem w przystanek autobusowy zakończyła się dla 39–letniej mieszkanki Człuchowa ucieczka przed policjantami z miejsca kolizji drogowej. Uciekając kobieta jechała po chodniku zmuszając jednego z pieszych do odskoczenia w krzaki. Rozwijała prędkość nawet do 150 km/h. Próbowała rozjechać policjanta i kilkakrotnie uderzyła w interweniujący radiowóz.
Gdańsk -
Bał się odpowiedzialności, więc wymyślił napad
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który złożył fałszywe zawiadomienie o pobiciu i kradzieży samochodu. 23-latek chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem po pijanemu i spowodowanie kolizji.
Wrocław -
Próbowali wyłudzić kredyty
Policjanci z Morąga zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował wyłudzić kredyt. Pokusie "łatwych" pieniędzy uległ 24-letni Piotr P. Aby uzyskać kredyt sfałszował zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Kredyty na 80 tys. zł, również na podstawie sfałszowanych dokumentów, próbowali wyłudzić czterej mężczyźni w Warszawie. Policjanci zatrzymali ich kiedy przyszli do banku po odbiór pieniędzy. Według podobnego schematu działała trójka oszustów ze Szczecina. Zostaną im postawione zarzuty wyłudzenia kredytu i posługiwania się fałszywymi dokumentami.
Kraj -
Pijany dróżnik obsługiwał przejazd kolejowy
Policjanci z komisariatu w Błoniu zatrzymali nietrzeźwego dróżnika. Andrzej T., mając ponad 2 promile alkoholu we krwi, kierował ruchem zapór na przejeździe kolejowym. O 47-latku, który wyszedł z budki dróżnika mając wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, poinformowali mundurowych kierowcy oczekujący na przejazd pociągu.
KSP -
Policja poszukuje złodzieja
Policjanci z Pragi Północ proszą o pomoc w ustaleniu, kim jest mężczyzna zarejestrowany przez kamery monitoringu osiedlowego. Młody człowiek podejrzewany jest o kradzież trzech rowerów z garażu przy ul. Śródkowej na warszawskiej Pradze Północ. Wszystkie osoby, które mogą pomóc proszone są o kontakt z dyżurnym komendy przy ul. Cyryla i Metodego 4, telefon /022/ 603 75 55, /022/ 619 10 49 lub telefon komórkowy 695 880 012.
KSP -
Niemowlę wypadło pijanej matce z wózka
Policjanci z Opola zatrzymali 19-letnią pijaną matkę. Anna F., ledwo trzymając się na nogach, próbowała wyjść ze swoim 3-miesięcznym dzieckiem na spacer. Kiedy schodziła ze schodów przewróciła się. Z wózka wypadło jej dziecko. Przeraźliwy płacz maleństwa usłyszeli sąsiedzi, którzy wezwali Policję i pogotowie. Kobieta miała we krwi prawie 2,5 promila alkoholu.
Opole -
Ukradli karawan i uderzyli w taksówkę
Elbląscy kryminalni zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy jeździli pijani ulicami miasta kradzionym karawanem. Mężczyzna, który ukradł kluczyki od auta pracował w firmie pogrzebowej.
Olsztyn -
Z nożem w ręku zaatakował policjantów
Policjanci z Mokotowa zatrzymali 35-letniego Konrada U., który groził swoim sąsiadom pozbawieniem ich życia. Mężczyzna interweniujących mundurowych zaprosił do mieszkania, po czym z nożem w ręku rzucił się na jednego z nich. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.
KSP -
Włamywacze i paserzy w areszcie
Mają na swoim koncie ponad 100 włamań. Straty, na jakie narazili pokrzywdzonych, sięgają 350 tys. złotych. Gang włamywaczy, którzy okradali domy, mieszkania i biura, rozbili policjanci z Łodzi i Pabianic. W ich ręce wpadło 9 złodziei i 4 współpracujących z nimi paserów. W trakcie przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli sprzęt budowlany i elektronarzędzia pochodzące z włamań. Śledczy ustalają kolejne osoby, które współpracowały z gangiem.
Łódź -
Trzeci zatrzymany do napadu na jubilera
Policjanci z Krakowa zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który pomagał bandytom w przygotowaniach do napadu na sklep jubilerski, do którego doszło w ubiegłym miesiącu w galerii handlowej. Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn bezpośrednio biorących udział w napadzie. Mężczyźnie zatrzymanemu wczoraj zostanie postawiony zarzut pomocnictwa w napadzie.
Kraków -
Kolejny nietrzeźwy kierowca – wynik kontroli autobusu
Kontrole autokarów wiozących dzieci, młodzież i dorosłych na letni wypoczynek przynoszą wymierne efekty. W Lublinie zatrzymany został autobus, którego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Dzisiaj rano policjanci ze Strzelec Krajeńskich (lubuskie) zatrzymali kierowcę, który przyjechał autokarem po grupę harcerzy wyjeżdżających na obóz do Pobierowa. Miał ponad 0,5 promila alkoholu. Tylko przez 6 miesięcy tego roku policjanci skontrolowali ponad 4300 autokarów.
KGP -
Pijany i bez prawa jazdy spowodował kolizję
Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję na jednej z gdyńskich ulic i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Na widok radiowozu zaczął uciekać. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazało się, że był pijany, a w dodatku miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Gdańsk -
Kres nocnej nauki jazdy 16-latka
Mokotowscy policjanci zakończyli podróż 16-letniego kierowcy motocykla, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia jednośladu. Dowód rejestracyjny, który przedstawił Konrad P. mundurowym stracił ważność dwa miesiące temu. Wszystkiemu przyglądał się 47-letni ojciec chłopaka, który był pasażerem pojazdu.
KSP -
Załatwił rentę za łapówkę
Policjanci z wydziału do walki z korupcją KWP w Lublinie zatrzymali 57-letniego mieszkańca gm. Żółkiewka podejrzanego o pośrednictwo w wyłudzaniu rent. Jest to kolejna osoba zatrzymana w sprawie dotyczącej wyłudzania świadczeń z lubelskiego oddziału ZUS i KRUS. Wcześniej policjanci zatrzymali 70-letniego lekarza psychiatrę, jego 72-letnią współpracownicę oraz 50-letniego wspólnika. Sprawa nadal ma charakter rozwojowy.
Lublin -
Rozbita grupa nastoletnich włamywaczy
Głogowscy policjanci zatrzymali grupę 14-latków podejrzanych o kradzieże i włamania do szkół, mieszkań i samochodów na terenie miasta. Nieletni mają na koncie co najmniej kilka takich czynów. Kradli głownie telefony komórkowe, pieniądze, sprzęt biurowy, komputerowy, drobną elektronikę i biżuterię. Sprawa młodocianych przestępców trafi do sądu dla nieletnich.
Wrocław
