Policja.pl

Zaginione małżeństwo z Mokotowa odnalezione na terenie Czech

Data publikacji 21.06.2023

Poszukiwania prowadzone przez Centralną Sekcję Poszukiwań Celowych Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Stołecznej Policji, 20 czerwca 2023 r. doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu małżeństwa Adama i Anety J., poszukiwanych od miesiąca przez polską Policję.

Zaginięcie pary zostało zgłoszone w dniu 21 maja br. w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa Mokotów. Małżeństwo pozostawiło bez opieki dwoje swoich małoletnich dzieci.  

Już na początkowym etapie poszukiwań do działań za zaginionymi włączyli się funkcjonariusze Centralnej Sekcji Poszukiwań Celowych Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Stołecznej Policji. Na podstawie zgromadzonych w tej sprawie materiałów, ustalono, że zaginione małżeństwo może przebywać na terenie Czech. W momencie uzyskania tych informacji nawiązano współpracę z czeskimi policjantami. Finałem tego było spotkanie robocze na terenie Czech, a także bieżąca wymiana i analiza uzyskiwanych informacji. 

Ze względu na prowadzone międzynarodowe poszukiwania w sprawę włączona została również polska komórka SIRENE, znajdująca się w strukturach w Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, która monitorowała wymianę informacji z innymi państwami.

W wyniku współpracy policjantów Centralnej Sekcji Poszukiwań Celowych Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Stołecznej Policji z policją czeską, 20 czerwca 2023 roku ustalono miejsce pobytu zaginionych na terenie Czech.

Zaginiona para odmówiła podania przyczyn opuszczenia miejsca pobytu i wyjazdu z Polski, ale jednocześnie zadeklarowała chęć powrotu do kraju.
 

(Biuro Kryminalne KGP)

Powrót na górę strony